Skip to main content

Tanie bilety lotnicze Fuerteventura

Oferty lotów do Fuerteventura / Puerto Del

Ciekawostki o Fuerteventura

Bezludna wyspa z najpiękniejszymi plażami. Tak można krótko opisać Fuerteventurę. Jest to najdłuższa ze wszystkich Wysp Kanaryjskich i często jest nazywana Kanaryjską Saharą. Dla miłośników sportów wodnych i plaż, nie ma pięknejszej wyspy.

Jeśli chcesz spędzić wakacje na „Kanarach”, to końcówka roku jest właściwym na to czasem. Pogoda jest w tym miejscu stabilna przez prawie cały rok, a pod koniec roku można uniknąć turystów i wysokich temperatur. 13 wysp jest bardzo różnorodnych i każdy znajdzie coś dla siebie. Fuerteventura jest niezwykle popularna wśród turystów z powodu plaż i życia nocnego. Oprócz doskonałych długich plaż, oferuje także świetną zabawę wśród morskich fal i doskonałe możliwości uprawiania turystyki pieszej.

Średnie temperatury wynoszą około 20ºC zimą i około 30ºC latem. W najgorętszych miesiącach letnich przekraczają 30ºC.

Tanie loty do Fuerteventury można zarezerwować z Warszawy. Na wyspę polecicie z linią lotniczą Lufthansa lub Austrian Airlines, z jednym transferem. Lotnisko na wyspie Fuerteventura nazywa się Puerto Del Rosario i jest oznaczane skrótem FUE.

SPRAWDŹ UKRYJ

Przydatne info o Hiszpanii

Dokumenty podróżne do Hiszpanii

Ponieważ Hiszpania jest członkiem Unii Europejskiej, polscy obywatele mogą wstępować na teren kraju z aktualnym dowodem tożsamości lub paszportem.

Pogoda w Hiszpanii

Hiszpania jest czwartym co do wielkości krajem w Europie i ma bardzo zróżnicowaną powierzchnię i klimat. Klimat Hiszpanii można podzielić na trzy odrębne typy, charakterystyczne dla każdego obszaru.

Na północ i północny zachód Hiszpanii wpływ ma Ocean Atlantycki. Wschodnie wybrzeże i Hiszpanii ma charakter klimatu śródziemnomorskiego, a w środkowej części kraju klimat jest ograniczony przez płaskowyż Meseta i ma charakter kontynentalny.

Położenie i klimat tego kraju, zapewniają bardzo przyjemne warunki do wypoczynku przez cały rok. Idealny czas na wizytę to okres letni, kiedy temperatura właściwie cały czas osiąga stałą temperaturę wynoszącą około 30 stopni Celsjusza.

Warto jednak odwiedzić Hiszpanię i wiosną i jesienią – przybywa tutaj wtedy mniejsza ilość turystów, temperatury są nadal bardzo przyjazne, a noclegi są tańsze.

Ceny w Hiszpanii

Oficjalną walutą w Hiszpanii jest euro. Ceny żywności i usług są tutaj nieco wyższe, niż w naszym kraju. W sklepie warto kupować artykuły spożywcze i owoce. Napoje w restauracji lub kawiarni są dwa, do trzech razy droższe, niż w sklepie.

Polecamy sprawdzenie cen zakwaterowania w Hiszpanii na Flipo Hotele. Miejsca o najwyższych cenach zakwaterowania w centrum to Barcelona, Madryt i Walencja.

Aktualny czas w Hiszpanii

Wnętrze Hiszpanii i jej śródziemnomorskich wysp znajduje się w tej samej strefie czasowej, w której znajduje się Polska - UTC +1. Na Wyspach Kanaryjskich jest o godzinę mniej, niż w Polsce.

Co warto zobaczyć i przeżyć na wyspie Fuerteventura

10 faktów i ciekawostek o Hiszpanii

1
Oprócz piłki nożnej, hiszpańskie sporty narodowe obejmują także walki byków (corrida de torros). Nowoczesny kształt tego sportu rozpoczął się w mieście Ronda w 1784 roku.
2
Hiszpański jest drugim najczęściej używanym językiem na świecie.
3
Prawie połowa ilości oliwy z oliwek oraz 75% ilości szafranu wyprodukowana jest właśnie w Hiszpanii.
4
Słynna Paella, która praktycznie w całej Hiszpanii podawana jest z owocami morza, powstała w Walencji, gdzie po dziś dzień przygotowywana jest ona z warzywami, mięsem z królika (lub z kaczki) oraz ze ślimakami.
5
Barcelona ma swoje własne walentynki, w dniu świętego Juraja – 23 kwietnia. W tym dniu zakochani wymieniają się różami za książki.
6
Hiszpanie są właścicielami większej ilości samochodów, niż telefonów komórkowych.
7
Hiszpania jest jedynym krajem w Europie, w którym hodowane są banany.
8
Espana albo Spain pochodzi od słowa Ispania, co oznacza krainę zająców.
9
Jeśli będziecie chcieli wybrać się na obiad w Hiszpanii o 11.30, od razu o tym zapomnijcie. Obiad podawany jest tutaj około godziny 14-15 po południu, a kolacja dopiero o godzinie 21-22, więc na imprezę dostaniecie się dopiero około północy. Niektóre dyskoteki otwierane są dopiero o godzinie 2 nad ranem.
10
Fani słynnego katalońskiego klubu FC Barcelona nazywają się „Cules”, co po przetłumaczeniu odznacza „dupki”.
Czy ten artykuł jest pomocny?