Skip to main content

Tanie bilety lotnicze Frankfurt

Oferty lotów do Frankfurtu

Ciekawostki o Frankfurcie

Frankfurt nad Menem znajduje się w Niemczech, na południu Hesji. Połysk tutejszej stali, szkła i betonu będzie olśniewał już z daleka. Frankfurt różni się od zwykłych niemieckich miast. Europejskie centrum finansowe, jedna z największych giełd światowych i główny węzeł komunikacyjny, demonstruje swoją uprzywilejowaną pozycję wielkimi bogatymi wieżowcami.

To dzięki drapaczom chmur i położeniu nad rzeką Men (po niemiecku Main) Frankfurtowi został nadany pseudonim Mainhattan. Pomimo tego, że w mieście czuć przysłowiowy „piniądz”, Frankfurt zachował swój tradycyjny urok w wielu miejscach. Szczególnie w postaci starych lokali, w których można spróbować tradycyjnego wina jabłkowego.

Znajduje się tutaj także wiele muzeów i parków. Podczas długiego weekendu w mieście, z pewnością docenisz fakt, że Frankfurt nie jest zalewany przez turystów jak inne znane niemieckie destynacje.

Frankfurt jest również często odwiedzany przez naszych rodaków. Tanie loty do Frankfurtu najczęściej kupowane są z Krakowa, skąd swoje loty operuje tania linia lotnicza Ryanair. Bezpośrednie loty do Frankfurtu z Krakowa z Ryanair zakupicie w bardzo dobrej cenie. Długość bezpośredniego lotu do Frankfurtu to około 1 godzina i 35 minut.

Tanie bezpośrednie loty z Warszawy do Frankfurtu oferuje linia lotnicza LOT Polish Airlines oraz Lufthansa. Długość lotu z Warszawy do Frankfurtu z tymi przewoźnikami to około 2 godziny. Lądowania odbywają się na lotnisko Frankfurt International Airport, oznaczane symbolem FRA, które znajduje się około 12 km od miasta, a także na lotnisko Frankfurt-Hahn, które znajduje się około 120 km od Frankfurtu.

Polecamy sprawdzać do Ofert specjalnych, które są przez nas na bieżąco aktualizowane. Często pojawiają się tam oferty najtańszych lotów do Frankfurtu, jakie są dostępne na rynku.

SPRAWDŹ UKRYJ

Przydatne info o Frankfurcie

Dokumenty podróżne do Niemiec

Ponieważ Niemcy są członkiem Unii Europejskiej, polscy obywatele mogą wstępować na teren kraju z aktualnym dowodem tożsamości lub paszportem. W celach turystycznych możecie zostać w Niemczech bez zgłoszenia swojego pobytu, do czasu 3 miesięcy.

Pogoda we Frankfurcie

Najgorętsze miesiące to lipiec i sierpień, ze średnią temperaturą wynoszącą 19 °C, która jednak często rośnie powyżej 25 °C w ciągu dnia. Wręcz przeciwnie, najzimniejszym miesiącem jest styczeń, ze średnią temperaturą wynoszącą 1 °C. Idealnym czasem na wizytę jest zatem pogoda od maja do września, kiedy temperatura wynosi średnio około 14 do 19 °C.

Ceny we Frankfurcie

Walutą narodową jest euro, więc nie musisz wymieniać pieniędzy przed podróżą.

Szukasz hotelu we Frankfurcie? Zakwaterowanie w dzielnicy Westend, w której mieszkają finansiści i bankierzy (są tutaj także wieżowce), jest zdecydowanie jednym z droższych. Tańsze zakwaterowanie można znaleźć w pobliżu dworca kolejowego (Bahnhofviertel). Okolica nie należy jednak do najbezpieczniejszych. Stosunkowo dogodną alternatywą dla zakwaterowania jest dzielnica Sachsenhausen, w której znajduje się wiele sklepów i restauracji. Dzielnica znajduje się zaledwie 15-20 minut spacerem od starego miasta. Ceny i miejsce zakwaterowania możecie sobie sprawdzić i zarezerwować bezpośrednio przez Flipo w zakładce Hotele.

Najszybszym sposobem transportu do Frankfurtu jest U-Bahn. Po centrum kursują autobusy i tramwaje. Cena jednego biletu kosztuje około 2,90 EUR. Jeśli częściej korzystasz z transportu publicznego, możesz rozważyć zakup biletu jednodniowego, który kosztuje około 7,20 €. Pociągi podmiejskie S-Bahn kursują zarówno w centrum miasta, jak i po obrzeżach miasta.

Podróżowanie po mieście nie jest skomplikowane, ale brak miejsc parkingowych może być dla wielu z nas problemem. Samochody polecamy wypożyczyć sobie tuż po przylocie, na lotnisku. Jeżeli zdecydujecie się na zwiedzenie okolic miasta całkowicie według waszego scenariusza i bez ograniczeń, polecamy wypożyczenie auta za pośrednictwem Flipo, przez naszą zakładkę Samochody.

Aktualny czas we Frankfurcie

We Frankfurcie jest taki sam czas jak w Polsce.

Co warto zobaczyć we Frankfurcie

10 faktów i ciekawostek o Frankfurcie

1
Frankfurt jest piątym co do wielkości miastem w Niemczech i największym miastem w niemieckim kraju związkowym Hesja, ale nie jest jego stolicą. Stolicą Hesji jest miasto Wiesbaden.
2
Frankfurter Buchmesse to największe targi książki na świecie.
3
We Frankfurcie znajdują się dwa najwyższe wieżowce w Europie - Commerzbank (259 metrów) i Messeturm (257 metrów).
4
Międzynarodowe lotnisko we Frankfurcie – Frankfurt International Airport, jest także głównym portem lotniczym przewoźnika Lufthansa.
5
Hanau - miejsce narodzin braci Grimm, znajduje się tylko 25 kilometrów od Frankfurtu.
6
Frankfurt ma ponad 700 000 obywateli.
7
We Frankfurcie w 1749 roku urodził się słynny niemiecki pisarz Johann Wolfgang von Goethe.
8
Międzynarodowe lotnisko we Frankfurcie jest trzecim co do wielkości portem lotniczym w Europie służącym do transportu pasażerskiego i drugim co do wielkości portem lotniczym w Europie wykorzystywanym do transportu towarowego.
9
Mieszkańcy Frankfurtu mają powód do tego, aby się uśmiechać. Frankfurt wielokrotnie umieszczany był w pierwszej dziesiątce miast o najwyższym standardzie życia.
10
Frankfurt był domem wynalazcy druku książkowego - Johanna Gutenberga.
Czy ten artykuł jest pomocny?