Skip to main content

Tanie bilety lotnicze Eindhoven

Oferty lotów do Eindhoven

Ciekawostki o Eindhoven

Eindhoven jest nowoczesnym miastem należącym do największych w Holandii. Na mapie znajdziecie je na południowej stronie Holandii, niedaleko granic z Belgią i Niemcami. Miasto to nie ma wielu pamiątek historycznych, a powodem tego jest kompletne zniszczenie wielu zabytków w czasie drugiej wojny światowej. To jednak nie oznacza, że będziecie się tutaj nudzić.

Eindhoven nazywane jest miastem światła, a to dzięki marce Philips, która sprawiła, że miasto to zaczęło być znane poza granicami Holandii. To właśnie dzięki firmie Philips z niezbyt dużego miasteczka Eindhoven przeistoczyło się na początku XX wieku we wspaniale prosperujące i nowoczesne miasto. Dzięki muzeom, kawiarniom i świetnym drogom rowerowym w Eindhoven nie będziecie się nudzić. Po prostu wypożyczcie sobie rower i zobaczcie wszystko, co się da.

Eindhoven jest jednym z największych i najważniejszych węzłów kolejowych Holandii - pociągi z tego miejsca odjeżdżają do wszystkich zakątków kraju. To sprawia, że jest znakomitym punktem do podróżowania po krajach Beneluxu.

Odwiedziny Eindhoven możecie połączyć ze zwiedzaniem okolicznych miast, takich jak Amsterdam (130km), Rotterdam (111km) czy też Antverpy (89km). Niedaleko Eindhoven znajduje się również ulubiony przez wszystkich ogród zoologiczny BestZoo, wioska Nuenen - gdzie chodził do szkoły znany na całym świecie malarz Van Gogh, a miłośnicy sztuki oraz festiwali muzycznych znajdą tutaj coś dla siebie szczególnie w czasie lata i jesieni.

Eindhoven otworzył swoje drzwi na Polaków chcących przybyć do kraju transportem lotniczym i otworzył połączenia lotnicze w dobrych cenach. Tanie loty z Warszawy do Eindhoven kupicie już za około 180 PLN (w dwie strony), lotem bezpośrednim trwającym 2 godziny. Z Warszawy do Eindhoven najtaniej polecicie linią lotniczą Ryanair i Wizzair. Tanie loty z Krakowa do Eindhoven proponuje przewoźnik Ryanair oraz Transavia Airlines w cenie około 350 PLN (w dwie strony), lotami bezpośrednimi. Najtańsze bilety lotnicze z Katowic do Eindhoven oferuje przewoźnik Wizzair. Do holenderskiego miasta polecicie już za 220 PLN (w dwie strony), lotami bezpośrednimi z Katowic.

Międzynarodowe lotnisko w Eindhoven znajduje się kilka minut jazdy autem od centrum miasta. Lotnisko Eindhoven jest najbliższym wielkim lotniskiem w lokalizacji miasta Eindhoven. Na lotnisku aktualnie loty operowane są przez 4 linie lotnicze.

SPRAWDŹ UKRYJ

Przydatne info o Eindhoven

Wiza do Holandii

Ponieważ Holandia jest członkiem Unii Europejskiej, do wstępu do tego kraju nie potrzebujecie wizy. Wystarczy wam tylko ważny dowód osobisty lub paszport. Jednak przy pobycie turystycznym całkowita długość czasu pobytu nie może przekroczyć 3-miesięcy w ciągu roku.

Pogoda w Eindhoven

Klimat w Holandii jest przeważnie oceaniczny i wpływa na niego między innymi Prąd Zatokowy. W porównaniu z pogodą u nas, w Holandii są trochę chłodniejsze lata i mniej chłodne zimy. Bardzo częste są tu opady deszczu, które pojawiają się podczas całego roku, a często też wieje silny wiatr.

Ceny w Eindhoven

W Holandii walutą jest euro, które wymieniło walutę gulden 1 stycznia 2002 roku. Ceny produktów spożywczych różnią się również w zależności od tego, gdzie je kupisz. Ponieważ Holandia jest krajem wielu różnych kultur, znajdziecie tu wiele tureckich sklepów, ale również targowisk, na których ceny są często zaskakująco niskie w porównaniu do supermarketów. Ogólnie w Holandii jakość produktów spożywczych jest bardzo wysoka.

Ceny zakwaterowania i odległość od centrum możecie sobie sprawdzić i wykonać rezerwację bezpośrednio przez Flipo i zakładkę Hotele. Miasto ma szeroką skalę ofert zakwaterowania, od tanich hosteli po 5-cio gwiazdkowe hotele. Najtańsze oferują swoje usługi za 10 EUR za noc.

Jeśli zdecydujecie się na zwiedzenie okolic Eindhoven, auto możecie sobie zarezerwować również bezpośrednio przez Flipo, oraz naszą zakładkę Samochody. Ogólnie jednak w Holandii opłacalne jest podróżowanie pociągiem. Sieć kolejowa jest na bardzo wysokim poziomie, a ceny są bardzo przyjazne.

Aktualny czas w Eindhoven

W Eindhoven jest ta sama godzina, która jest w Polsce.

Co trzeba zobaczyć w Eindhoven

10 ciekawostek i faktów o Holandii

1
W Holandii jest aż 16 milionów rowerów, co oznacza mniej więcej 1 rower na każdego obywatela.
2
Stolica Holandii – Amsterdam jest mieszanką ponad 150 narodowości, co sprawia, że jest to miasto z największą kulturową mieszanką na świecie.
3
Dla fanów łodzi i pływania w Holandii jest aż 4400 kilometrów dostępnych rzek, jezior i kanałów wodnych do wykorzystania w tym celu.
4
Prawie jedna trzecia dzieci w Holandii urodziła się w domu, a nie w szpitalu.
5
Obywatele Holandii według badań OECD należą do najszczęśliwszych ludzi na świecie.
6
Najwyższy punkt Holandii ma jedynie 329 metrów. Ponieważ jedna czwarta kraju znajduje się poniżej poziomu morza, a połowa jest położona na wysokości poniżej 1 metra nad poziomem morza, ta górka wygląda dosłownie jak pasmo górskie.
7
Kraj jest zapełniony wiatrakami, które chroniły go przed powodziami przez wieki.
8
Holendrzy należą do najwyższych ludzi na świecie ze średnią wysokością 184 cm u mężczyzn i aż 170 cm u kobiet.
9
Nawet jeśli hodowanie tulipanów rozsławiło właśnie Holandię, kwiaty przybyły do tego kraju z Turcji. W Holandii hodowanych jest 43 % tulipanów całego świata.
10
Jest to jedyny kraj, w którym na ulicy nie znajdziecie ani jednego opuszczonego domowego zwierzęcia.
Czy ten artykuł jest pomocny? (Jeszcze nie ocenione)