Skip to main content

Tanie bilety lotnicze Düsseldorf

Oferty lotów do Dusseldorfu

Ciekawostki o Dusseldorfie

Jedno z trzech miast o najwyższym standardzie życia w Niemczech oraz ulubione tranzytowe centrum Europejczyków podróżujących po świecie. Düsseldorf przywita Was po przyjeździe w swoim nowoczesnym stylu, ale podczas pobytu nie zabraknie Wam tutaj również kawałka historii.

Düsseldorf wraz z Monachium i Frankfurtem nad Menem należą do trzech największych miast na świecie. Turyści są szczególnie zainteresowani tętniącym życiem starym miastem, które przypomina trochę Kraków lub Bratysławę. Znajdziesz tu na stosunkowo niewielkim obszarze, wiele bardzo wysokiej jakości restauracji, barów i pubów. Pamiętaj, aby nie przegapić okazji skosztowania najbardziej znanego westfalskiego fermentowanego piwa - Altbier. Następnie poświęć czas na zwiedzenie muzeów i światowej sławy galerii, wystaw artystów takich jak Picasso, Dali, Warhol i Rubens.

Tanie loty do Dusseldorfu można zarezerwować z Katowic, Krakowa i Warszawy. Do niemieckiego miasta z Warszawy i Katowic regularnie lata niskobudżetowa linia lotnicza Ryanair. Bezpośredni lot do Dusseldorfu trwa około 1 godzinę i 45 minut. Tanie bilety lotnicze do Dusseldorfu z Krakowa oferuje niskobudżetowa linia lotnicza Eurowings. Loty odbywają się najczęściej na lotnisko Dusseldorf Airport oznaczane skrótem DUS.

SPRAWDŹ UKRYJ

Przydatne info o Düsseldorfie

Dokumenty podróżne do Niemiec

Ponieważ Niemcy są członkiem Unii Europejskiej, polscy obywatele mogą wstępować na teren kraju z aktualnym dowodem tożsamości lub paszportem. W celach turystycznych możecie zostać w Niemczech bez zgłoszenia swojego pobytu, do czasu 3 miesięcy.

Pogoda w Düsseldorfie

Dusseldorf, podobnie jak cały obszar Niemiec, leży w obszarze klimatu umiarkowanego i wilgotnego w Europie Zachodniej, z przejawami klimatu kontynentalnego - w wyniku większej odległości wschodnich części od oceanu. Wiosna jest tutaj krótka, a lato ciepłe. Latem w pobliżu wybrzeża jest zazwyczaj chłodniej, niż w głębi lądu.

Ceny w Düsseldorfie

Ceny w Düsseldorfie można uznać za standardowe w Niemczech. Kawa kosztuje tutaj około dwóch euro, piwo kupicie za trzy. Za obiad lub kolację dla dwóch osób zapłacicie średnio 40 euro.

Zakwaterowanie w Düsseldorfie jest niezwykle różnorodne. Możecie wybierać z szerokiej gamy luksusowych hoteli, ale także tanich hosteli lub apartamentów. Ceny i miejsce zakwaterowania możecie sobie sprawdzić i zarezerwować bezpośrednio przez Flipo w zakładce Hotele.

Transport publiczny składa się z autobusów, tramwajów i kolei. Jeśli chcesz wynająć samochód w Düsseldorfie i zwiedzić okolice Düsseldorfu, możesz to zrobić za zaledwie kilkadziesiąt euro. Jeżeli zdecydujecie się na zwiedzenie okolic miasta całkowicie według waszego scenariusza i bez ograniczeń, polecamy wypożyczenie auta za pośrednictwem Flipo, przez naszą zakładkę Samochody.

Aktualny czas w Dusseldorfie

W Dusseldorfie jest taki sam czas jak w Polsce.

Najlepsze atrakcje w Düsseldorfie

10 faktów i ciekawostek o Niemczech

1
Niemcy zajmują drugie miejsce na świecie pod względem konsumpcji piwa na mieszkańca
2
Niemcy mają największą liczbę ogrodów zoologicznych na świecie. Jest ich aż 400.
3
Berlin jest dziewięć razy większy niż Paryż i jest w nim więcej mostów, niż w Wenecji.
4
Pierwszy magazyn na świecie został opublikowany w Niemczech w 1663 roku.
5
Zużycie całego paliwa, aż do postoju na autostradzie w Niemczech jest nielegalne.
6
Pierwszy Oktoberfest był ceremonią ślubną bawarskiego księcia Ludwika
7
W 1916 r. Niemcy przyjęły czas letni wraz z Austrią, jako jeden z pierwszych krajów na świecie.
8
Nazwa „hamburger” pochodzi od nazwy niemieckiego miasta Hamburg.
9
Niemcy mają największą populację w Unii Europejskiej - 81 milionów mieszkańców.
10
W niemieckim mieście Ulm znajduje się najwyższa katedra na świecie.
Czy ten artykuł jest pomocny?