Skip to main content

Tanie bilety lotnicze Chania

Oferty lotów do Chanii

Ciekawostki o Chanii

Czy chcesz przeżyć wspaniałe wakacje na Krecie? Jeśli tak, to zapraszamy Cię do Chanii, która jest uważana za najpiękniejsze miejsce na tej popularnej greckiej wyspie. Zwłaszcza ze względu na piękne centrum miasta, piękne okoliczne miejsca i wiele wspaniałych plaż.

Formalnie jest to cały region, obejmujący najbardziej wysuniętą na zachód część Krety. Międzynarodowe lotnisko znajduje się około 14 kilometrów od centrum Chanii, która do 1972 roku była stolicą wyspy.

Miasto zachwyci Cię starożytnymi zabytkami i zielonym parkiem. Spędź cudowne wakacje w jednym z popularnych kurortów Chanii. Tavronitis, Maleme, Platanias, Gerani, Daratsos znajdują się na północnym wybrzeżu.

Tanie loty do Chanii można zarezerwować z Warszawy, Krakowa oraz Wrocławia. Tanie połączenia lotnicze do Chanii z tych właśnie polskich miast stworzyła niskobudżetowa linia lotnicza Ryanair. Tanie bilety lotnicze do Chanii z Warszawy, Krakowa i Wrocławia kupicie już za 332 PLN w jedną stronę. W dwie strony polecicie już za 500 PLN. Ceny biletów do Chanii oraz innych greckich miast, możecie sprawdzić także w naszych Ofertach specjalnych, gdzie każdego dnia aktualizujemy najlepsze oferty biletów lotniczych. Lotnisko na które najczęściej z naszych stron lata się do Chanii to Souda Airport.

SPRAWDŹ UKRYJ

Przydatne info o Grecji

Dokumenty podróżne do Grecji

Nie potrzebujesz wizy, aby wjechać do Grecji. Grecja jest członkiem Unii Europejskiej, dlatego możesz podróżować do Grecji z ważnym paszportem lub dowodem osobistym.

Pogoda w Grecji

Grecja ma typową śródziemnomorską pogodę. Najgorętszym miesiącem jest tutaj sierpień, ze średnią temperaturą wynoszącą około 29 °C. Natomiast najzimniejszym miesiącem jest styczeń, ze średnią temperaturą około 10 °C. Deszcz najczęściej pada w grudniu, ze średnią opadów na poziomie do 97,60 mm deszczu.

Kiedy więc wakacje w Grecji są właściwym wyborem? Latem w Grecji jest wielu turystów, a temperatura często wzrasta powyżej 35 °C. Idealny czas na wizytę to zatem okres od marca do maja oraz od września do października, kiedy zwykle jest jeszcze słonecznie i ciepło.

Ceny w Grecji

Narodową walutą jest euro, przed podróżą musicie więc wymienić pieniądze. Możecie zrobić to w kantorze na terenie Polski lub bezpośrednio na wyspie, również na lotnisku.

Zakwaterowanie na wyspie oferuje szerokie możliwości - od tanich hosteli do luksusowych apartamentów. Jest możliwość znalezienia tutaj noclegu nawet za 20-30 EUR za osobę za noc. Ceny i miejsce zakwaterowania możecie sobie sprawdzić na Flipo w zakładce Hotele.

Jeśli chcecie być prawdziwym panem własnego czasu, polecamy wypożyczenie sobie auta. Auto jest najlepszym sposobem transportu na wyspie. Auto polecamy wypożyczyć sobie bezpośrednio na lotnisku. Możecie je sobie zarezerwować na Flipo w zakładce Samochody.

Zdrowie i szczepienia przed podróżą do Grecji

Grecja nie wymaga od odwiedzających kraj żadnych dodatkowych szczepień. Podczas gorących letnich miesięcy należy chronić się przed upałami i pamiętać o nawodnieniu. Chociaż woda z publicznego wodociągu jest pitna, polecamy pić wodę butelkowaną.

Aktualny czas w Grecji

W Grecji jest o godzinę więcej niż w Polsce. Przesuwamy więc czas na zegarkach o jedną godzinę do przodu.

Najlepsze atrakcje i miejsca w Chanii

10 ciekawostek i faktów o Grecji

1
Grecy mają najwięcej muzeów archeologicznych na świecie.
2
Grecja jest jednym z największych producentów oliwy z oliwek na świecie.
3
Trzynastometrowy posąg boga Zeusa, który należy do 7 cudów świata, zachował się jedynie w dokumentach.
4
Liczba linii na greckiej fladze jest zgodny z liczbą liter w słowie „eleftheria”, co oznacza słowo „wolność”.
5
Najbardziej typowym greckim słodkim przysmakiem jest chałwa, nazywana salonikos, która produkowana jest z mielonego sezamu.
6
Igrzyska Olimpijskie to zawody sportowe, które odbywały się w Starożytnej Olimpii raz na 4 lub 5 lat na cześć boga Zeusa.
7
Do Grecji należy około 2000 wysp, a 170 z nich jest zamieszkanych przez ludzi. Największą wyspą jest Kreta.
8
Grecką wyspę Lesbos wyszukują pary lesbijek. Nazwa potoczna tej orientacji seksualnej wzięła się właśnie od nazwy greckiej wyspy.
9
Grecka drachma była najstarszą walutą na świecie (miała 2650 lat) przed wprowadzeniem w Grecji euro w 2002 roku.
10
Na pierwszym miejscu u Greków jest rodzina, która jest nierozerwalna. Dzieci żyją ze swoimi rodzicami często również wtedy, kiedy dorosną z całą swoją rodziną.
Czy ten artykuł jest pomocny?