Skip to main content

Tanie bilety lotnicze Castellón de la Plana

Oferty lotów do Miasta Castellon De La Plana

Ciekawostki o Mieście Castellon De La Plana

Castellón de la Plana to małe hiszpańskie miasteczko nad Morzem Śródziemnym, a także stolica regionu Castellón.

Od dawna odgrywało ono ważną rolę w historii Hiszpanii i Europy. Na przykład w centrum miasta rozgrywały się wielkie niepokoje, czyli sprzeciw wobec Napoleona lub poważne zamieszki, podczas hiszpańskiej wojny domowej w latach 30 XX wieku. W tym czasie centrum miasta zostało bardzo poważnie zniszczone.

Dziś Castellón de la Plana to piękne słoneczne miasto z pełnym temperamentu hiszpańskim życiem, które widoczne jest głównie na lokalnych placach. I choć miasto nie jest tak lubiane przez turystów, jak wielkie hiszpańskie metropolie w Madrycie, Barcelonie czy też w Walencji, wciąż oferuje ono wiele interesujących miejsc, doskonałych do zwiedzania. Przykładowo - dzwonnicę o wysokości 58 metrów, Katedrę Matki Boskiej lub piękną dzielnicę portowa.

Tanie loty do Castellón de la Plana możesz zarezerwować także z naszego kraju. Proponujemy połączenie dwóch lotów tanimi liniami – Ryanair oraz Wizzair. Przykładowo lot Ryanairem z Warszawy do Kijowa, z Kijowa lot do Londynu z tym samym przewoźnikiem, a następnie z Londynu lot do Castellon de la Plana z linią lotniczą Wizzair.

SPRAWDŹ UKRYJ

Przydatne info o Hiszpanii

Dokumenty podróżne do Hiszpanii

Ponieważ Hiszpania jest członkiem Unii Europejskiej, polscy obywatele mogą wstępować na teren kraju z aktualnym dowodem tożsamości lub paszportem.

Pogoda w Hiszpanii

Hiszpania jest czwartym co do wielkości krajem w Europie i ma bardzo zróżnicowaną powierzchnię i klimat. Klimat Hiszpanii można podzielić na trzy odrębne typy, charakterystyczne dla każdego obszaru.

Na północ i północny zachód Hiszpanii wpływ ma Ocean Atlantycki. Wschodnie wybrzeże i Hiszpanii ma charakter klimatu śródziemnomorskiego, a w środkowej części kraju klimat jest ograniczony przez płaskowyż Meseta i ma charakter kontynentalny.

Położenie i klimat tego kraju, zapewniają bardzo przyjemne warunki do wypoczynku przez cały rok. Idealny czas na wizytę to okres letni, kiedy temperatura właściwie cały czas osiąga stałą temperaturę wynoszącą około 30 stopni Celsjusza.

Warto jednak odwiedzić Hiszpanię i wiosną i jesienią – przybywa tutaj wtedy mniejsza ilość turystów, temperatury są nadal bardzo przyjazne, a noclegi są tańsze.

Ceny w Hiszpanii

Oficjalną walutą w Hiszpanii jest euro. Ceny żywności i usług są tutaj nieco wyższe, niż w naszym kraju. W sklepie warto kupować artykuły spożywcze i owoce. Napoje w restauracji lub kawiarni są dwa, do trzech razy droższe, niż w sklepie.

Polecamy sprawdzenie cen zakwaterowania w Hiszpanii na Flipo Hotele. Miejsca o najwyższych cenach zakwaterowania w centrum to Barcelona, Madryt i Walencja.

Aktualny czas w Hiszpanii

Wnętrze Hiszpanii i jej śródziemnomorskich wysp znajduje się w tej samej strefie czasowej, w której znajduje się Polska - UTC +1. Na Wyspach Kanaryjskich jest o godzinę mniej, niż w Polsce.

Co warto zobaczyć w Castellón de la Plana

10 faktów i ciekawostek o Hiszpanii

1
Oprócz piłki nożnej, hiszpańskie sporty narodowe obejmują także walki byków (corrida de torros). Nowoczesny kształt tego sportu rozpoczął się w mieście Ronda w 1784 roku.
2
Hiszpański jest drugim najczęściej używanym językiem na świecie.
3
Prawie połowa ilości oliwy z oliwek oraz 75% ilości szafranu wyprodukowana jest właśnie w Hiszpanii.
4
Słynna Paella, która praktycznie w całej Hiszpanii podawana jest z owocami morza, powstała w Walencji, gdzie po dziś dzień przygotowywana jest ona z warzywami, mięsem z królika (lub z kaczki) oraz ze ślimakami.
5
Barcelona ma swoje własne walentynki, w dniu świętego Juraja – 23 kwietnia. W tym dniu zakochani wymieniają się różami za książki.
6
Hiszpanie są właścicielami większej ilości samochodów, niż telefonów komórkowych.
7
Hiszpania jest jedynym krajem w Europie, w którym hodowane są banany.
8
Espana albo Spain pochodzi od słowa Ispania, co oznacza krainę zająców.
9
Jeśli będziecie chcieli wybrać się na obiad w Hiszpanii o 11.30, od razu o tym zapomnijcie. Obiad podawany jest tutaj około godziny 14-15 po południu, a kolacja dopiero o godzinie 21-22, więc na imprezę dostaniecie się dopiero około północy. Niektóre dyskoteki otwierane są dopiero o godzinie 2 nad ranem.
10
Fani słynnego katalońskiego klubu FC Barcelona nazywają się „Cules”, co po przetłumaczeniu odznacza „dupki”.
Czy ten artykuł jest pomocny? (Jeszcze nie ocenione)