Skip to main content

Tanie bilety lotnicze Bukareszt

Oferty lotów do Bukaresztu

Ciekawostki o Bukareszcie

Bukareszt niestety ma małe szanse na umieszczenie go na szczycie rankingów na najpiękniejsze lub designerskie miasto. Jednak to miasto mile zaskoczy odwiedzających kosmopolityczną atmosferą i dynamiczną energią.

W okresie międzywojennym, Bukareszt zyskał charakterystyczną nazwę - „Paryż Wschodu”. Dziś miasto w dużej mierze składa się z elementów architektury socjalistycznej. Jest to efekt projektu wykonanego przez byłego rumuńskiego dyktatora Nicolae Ceauşescu, w latach 80., które to Rumuni pamiętają jako najciemniejszy okres komunizmu.

Dzisiejszy Bukareszt to mieszanka betonu, pięknych secesyjnych budynków, starożytnych kościołów i klasztorów, bujnej zieleni, jezior i eleganckich bulwarów. Kuchnia rumuńska przy dobrym wyborze restauracji, może być wyjątkowym kulinarnym doświadczeniem.

Bukareszt jest wyraźnie bałkańską divą nocnego życia. Stare miasto Lipscani, nazwane tak na cześć głównej ulicy, która przechodzi przez ten obszar, zamienia się w panoptyczny bar, który pęka w nocy w szwach. Odkryj jego charakterystyczny urok.

Tanie loty do Bukaresztu możecie zarezerwować z Warszawy. Loty w dobrych cenach oferuje z Warszawy niskobudżetowa linia lotnicza Wizzair oraz przewoźnik LOT Polish Airlines, lotami bezpośrednimi. Do stolicy Rumunii dolecicie w 1 godzinę i 50 minut.

Polecamy sprawdzić również oferty specjalne Flipo, gdzie nasi eksperci często oferują świetne propozycje lotów w specjalnych cenach.

SPRAWDŹ UKRYJ

Przydatne info o Rumunii

Dokumenty podróżne do Rumunii

Polscy obywatele od dnia 1 stycznia 2007 roku, przy wjeździe na terytorium Rumunii muszą okazać ważny dokument – paszport lub dowód osobisty, jeżeli zamierzają zostać w tym kraju przez okres do 90 dni. Czas pobytu jest liczony od daty pierwszego wjazdu do kraju.

Pogoda w Rumunii

Rumunia leży na granicy Europy Środkowej i Wschodniej, która należy do krajów bałkańskich. Jej terytorium tworzą rozległe grzbiety i baseny Karpat Wschodnich i Południowych. Klimat kontynentalny, który panuje na północy kraju, przechodzi na południe do klimatu śródziemnomorskiego. Mroźne zimy i gorące lata są typowe dla większości terytorium kraju. Wybrzeże Morza Czarnego o długości 378 km charakteryzuje się łagodnym klimatem. Latem jest głównie słonecznie i ciepło.

Ceny w Rumunii

Narodową walutą w Rumunii jest lej rumuński. Ceny w Rumunii są w mniej więcej takie same jak w Polsce. To naprawdę zależy od tego, gdzie jesteś i jakie są twoje wymagania jakościowe. Przeciętna rumuńska restauracja, w której znajdziesz praktycznie taki sam wybór na terenie całego kraju, ma w ofercie danie główne za około 10 lejów.

Nie zdziw się, że zupa (ciorbă) jest w takiej samej cenie, jak danie główne - rumuńskie zupy są bardzo bogate w składniki, a porcje są naprawdę duże. Szczególnie w nadmorskich kurortach i Bukareszcie ceny są znacznie wyższe - niestety nie jest to proporcjonalne do jakości żywności w pozostałych miastach. Piwo w restauracji kosztuje około 2,5 do 4 lejów, prawie zawsze butelkowane.

Produktami, które można kupić w Rumunii po okazyjnych cenach są wyroby skórzane. Dotyczy to zwłaszcza obuwia dobrej jakości, które jest tutaj bardzo tanie.

Tanie zakwaterowanie w Rumunii

Miasto ma bogatą ofertę zakwaterowania, od tanich hosteli po hotele pięciogwiazdkowe. Najtańsze oferowane usługi to koszt 8 euro za noc na osobę. Ceny i miejsce zakwaterowania możecie sobie sprawdzić na Flipo w zakładce Hotele.

Jeżeli będziecie zainteresowani wypożyczeniem auta w celu zwiedzenia Transylwanii, to możecie je sobie zarezerwować na Flipo w zakładce Samochody. Polecamy rezerwację aut bezpośrednio na lotnisku.

Aktualny czas w Rumunii

W Rumunii jest o godzinę więcej niż w Polsce.

Miejsca, które warto zobaczyć w Bukareszcie

10 ciekawostek i faktów o Rumunii

1
Rumunia należy do pierwszych krajów o największej liczbie samochodów przypadających na osobę na świecie.
2
Rumunia ma największe złoża złota, wśród krajów europejskich. Paradoksalnie jednak ze strony ekonomicznej, jest jednym z najbiedniejszych członków Unii.
3
Decebalus to rumuński bohater narodowy, który był ostatnim królem Dacji. Jego skalny pomnik znajdujący się w pobliżu miasta Orșova jest najwyższym pomnikiem tego typu w całej Europie.
4
Podróżowanie autostopem to powszechna praktyka w Rumunii. Pasażerowie w każdym wieku, którzy nie mogą doczekać się (często opóźnionych) autobusów, czekają na poboczu drogi, dopóki nie zatrzyma ich uprzejmy kierowca.
5
Wprowadzenie elektrycznego oświetlenia publicznego w Timisoarze na zachodzie Republiki było ważnym wydarzeniem i miało miejsce już w XIX wieku, a konkretnie w 1889 roku. Wyprzedziło ono tak znane miasta jak Londyn, Paryż, Berlin, Amsterdam i Wiedeń.
6
Około 60% europejskiej populacji niedźwiedzia brunatnego żyje w rumuńskich Karpatach.
7
Pałac rumuńskiego parlamentu - Palatul Parlamentului - jest drugim co do wielkości budynkiem biurowym na świecie.
8
Transfăgărășan lub też, „szczęśliwa droga 7C”, jest jedną z najpiękniejszych dróg w kraju (według rankingu Top Gear nawet na świecie).
9
Hrabia Drakula nigdy nie istniał. Jest łączony z Vladem Trzecim nazywanym „Vlad the Impaler”. Otrzymał to sympatyczne imię dzięki swojej ulubionej metodzie egzekucji przeciwko wrogom. Byli oni bardzo brutalną metodą przekłuwani i w ten sposób zabijani.
10
Obudź się, Rumunie! To polskie tłumaczenie nazwy rumuńskiego hymnu, który pierwotnie brzmi jak Deșteaptă-te, române!
Czy ten artykuł jest pomocny? (Jeszcze nie ocenione)