Skip to main content

Tanie bilety lotnicze Brisbane

Oferty lotów do Brisbane

Ciekawostki o Brisbane

Wyrafinowane galerie miejskie, bary umieszczone na dachu, opuszczone subtropikalne plaże i chłodzące winnice: region Queensland Brisbane jest pełen niespodziewanych kontrastów. Świeża i jednocześnie gorąca metropolia oferuje mnóstwo kwitnących restauracji, barów i bogatą scenę kulturalną, która świadczy o jej teraźniejszych latach świetności.

Odwiedź wschodnią część zatoki Moreton Bay, gdzie znajdują się nizinne piaszczyste wyspy, otoczone szumiącymi lasami i turkusowymi falami w towarzystwie wielorybów, żółwi i delfinów. Jeśli szukacie praktycznie całorocznej słonecznej pogody, fajnych wibracji miejskich i chcecie być rozpieszczani różnorodnym wyborem ciekawych miejsc do spędzenia czasu, Brisbane będzie z pewnością właściwym wyborem dla Was.

Brisbane jest największym miastem w stanie Queensland i jest uważane za najszybciej rosnące się i rozwijające miasto w Australii. Turystyka, która wspiera lokalną gospodarkę, ma na to wielki wpływ, ale także korzystne położenie dla przemysłu i popularnej kultury lokalnej, ma w tym duży udział. Miasto ma 2 i ćwierć miliona mieszkańców i zajmuje 16 tysięcy kilometrów kwadratowych. Jego nazwa pochodzi od rzeki Brisbane, na której leży.

Tanie bilety do Brisbane możecie zarezerwować z Warszawy liniami lotniczymi Etihad, LOT, Emirates oraz Qantas Airways. Loty do Brisbane trwają około 22 godzin i w większości są oferowane do zakupu z dwiema przesiadkami. Loty do Brisbane z Warszawy można jednak znaleźć również z jedną przesiadką. Loty do Brisbane z Katowic oferuje linia lotnicza LOT. Loty bezpośrednie do Brisbane z naszych stron niestety nie istnieją.

Lotnisko w Brisbane (BNE) to główne lotnisko, które zapewnia transport lotniczy dla południowo-wschodniego Queensland. Lotnisko rocznie obsługuje około 22 miliony podróżujących, co uprawnia je do noszenia tytułu trzeciego najbardziej ruchliwego lotniska Australii.

SPRAWDŹ UKRYJ

Przydatne info o Brisbane

Wiza do Australii

Polacy podróżujący do Australii w celach turystycznych na czas nie dłuższy niż 3 miesiące muszą posiadać wizę, o którą można aplikować poprzez platformę eVisitor. Wiza nie jest płatna. Wnioski o wizę można składać na stronie internetowej Ministerstwa ds. Imigracji i Obywatelstwa Australii.
Uzyskanie wizy musi zostać potwierdzone e-mailem. Wiza uprawnia do wjazdu do Australii. Informacje na temat wydanej wizy znajdują się w systemie elektronicznym. Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej
http://www.homeaffairs.gov.au/aboutyourvisa.

Wszelkie konsultacje na temat wiz zaleca się wykonywać na podanej stronie internetowej.

W Australii na międzynarodowych lotniskach używane są skanery ciała. Jest to dodatkowy element bezpieczeństwa lotniczego. Pasażerowie wybierani są losowo do kontroli. Procedura nie jest zagrożeniem dla zdrowia pasażerów i nie narusza ich prywatności.

Pogoda w Australii

W Australii głównym sezonem jest okres od grudnia do lutego. Klimat różni się znacznie w zależności od lokalizacji. Oznacza to, że od wybrzeża do obszarów śródlądowych liczba opadów zmniejsza się, a temperatura wzrasta z południa na północ. W grudniu i lutym pogoda jest optymalna na południu kontynentu. Ważne i szczegółowe informacje o ulubionych i najpopularniejszych kurortach znajdują się w pobliżu najpopularniejszych lokalizacji.

Ceny w Australii

Walutą w Australii jest dolar australijski, oznaczany jako AUD. Jeden australijski dolar dzieli się na 100 centów. W obiegu znajdują się banknoty o wartości 5, 10, 20, 50 i 100 dolarów, a monety o wartości 5, 10, 20 i 50 centów oraz 1 i 2 dolarów. Australijskie banknoty są wyprodukowane z polimeru. Australia wprowadziła takie banknoty jako pierwszy kraj na świecie. Australijska waluta jest szóstą najbardziej wartościową walutą na świecie!

Dolary australijskie możecie wymienić w Polsce bez problemu, są one dostępne w kantorach oraz w bankach. Na podróż polecamy wymianę banknotów na kilka pierwszych dni, aby nie mieć przy sobie zbyt dużej sumy pieniędzy. Polecamy również używanie karty kredytowej. Zapłacicie nią praktycznie wszędzie, nawet w małych sklepikach w podziemnych przejściach. Oczywistością są w Australii również terminale z płatnościami bezdotykowymi. Bankomaty w kraju znajdują się praktycznie za każdym rogiem. Przed podróżą upewnijcie się jaką opłatę pobiera Wasz bank za wypłatę gotówki za granicą.

Szukacie hotelu lub apartamentu w Adelaide? Im bliżej do centrum, tym oczywiście cena jest wyższa. Ceny hoteli w Adelaide możecie sprawdzić i porównać na Flipo w zakładce Hotele.

Polecamy również wypożyczenie auta bezpośrednio przy lotnisku. Rezerwację auta możecie wykonać również przez Flipo i zakładkę Samochody.

Zdrowie i szczepienia przed podróżą do Australii

Australia nie wymaga od turystów żadnych dodatkowych szczepień. Ryzyko zarażenia się w tym kraju jest minimalne. Wystarczy jedynie przypilnować ważności szczepień w naszym kraju.

Aktualny czas w Brisbane

W Brisbane jest o 8 godzin więcej niż w Polsce.

Miejsca, które warto zobaczyć w Brisbane

10 ciekawostek i faktów o Australii

1
Według naukowców ¾ rodzajów zwierząt żyjących w Australii nie jest nadal odkryta.
2
W 1892 roku kilkaset ludzi opuściło Australię, ponieważ chcieli oni utworzyć utopijne społeczeństwo gdzieś po środku Paragwaju.
3
W Australii znajduje się rzeka, która ma jasno-różowy kolor. Naukowcy nadal nie wiedzą z jakiego powodu wystąpiło takie zjawisko.
4
Highway 1 jest najdłuższą narodową autostradą na świecie. Ma długość 14,500 km i rozciąga się po całym obwodzie Australii.
5
Pomimo negatywnych historii opowiadanych przez wielu, ostatni przypadek, kiedy ktoś zmarł z powodu ugryzienia przez pająka został odnotowany w 1981 roku.
6
W Australii żyje więcej kangurów niż ludzi.
7
Miasto Melbourne nazywane jest również Batmanią.
8
Do Australii należy największa część Antarktydy (5,8 mln km2).
9
W Australii jest góra, która nazywa się Mt. Disappointed (Rozczarowany), dlatego, że turyści, którzy weszli na jej szczyt nie byli usatysfakcjonowani oglądając widok jaki zastali.
10
W Australii jest ponad 10 000 plaży, dlatego każdego dnia możecie odwiedzać inną. Jeśli chcielibyście każdego dnia odwiedzać inną plażę i zwiedzić je wszystkie to zajęłoby to Wam 30 lat.
Czy ten artykuł jest pomocny?