Skip to main content

Tanie bilety lotnicze Bośnia i Hercegowina

Oferty lotów do Bośni I Hercegowiny

Ciekawostki o Bośni I Hercegowinie

Mieszanka różnych religii, dobrodusznych mieszkańców, niesamowitych krajobrazów. Bośnia i Hercegowina to jedno z najpiękniejszych i najtańszych miejsc na Adriatyku. Jeśli szukasz tanich lotów do Bośni i Hercegowiny, zawsze możesz je znaleźć tutaj.

Nie jest to tradycyjne miejsce na wakacje. Ale niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na historyczne i orientalne Sarajewo, czy też przyciągną Cię słone jeziora w Tuzli, lub chcesz odpocząć nad morzem, Bośnia i Hercegowina bardzo Cię zaskoczy.

SPRAWDŹ UKRYJ

TOP miejsca w Bośni I Hercegowinie

Sarajewo

Kiedy mówimy o Sarajewie, większość z nas wyobraża sobie strefę wojny lub zabójstwo Franciszka Ferdynanda d´Este. Niektórzy mogą również pamiętać o Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w 1984 roku. Niewątpliwie stolica Bośni i Hercegowiny jest pięknym kawałkiem Orientu nad Adriatykiem i nie można jej przegapić.

Sarajewo składa się z czterech części. Stare Miasto, Centrum, Nowe Miasto i Nowe Sarajewo. Mieszają się tu różne kultury i religie, znajdziecie w tym miejscu meczety, cerkwie, katedry i synagogi. A całe Sarajewo otoczone jest pięknymi górami.

Tanie loty do Sarajewa można zarezerwować z Warszawy. Loty do Sarajewa z Warszawy z jednym transferem, są obsługiwane przez Lufthansę, Austrian Airlines i LOT Polish Airlines i trwają one około 5 godzin. Lotnisko w Sarajewie nazywa się Butmir Airport i jest ono oznaczane skrótem SJJ.

Tuzla

Tuzla nie jest miejscem, które przyciąga tysiące turystów. Jest to jednak doskonałe miejsce dla osób, które lubią mniej tradycyjne kierunki. Zachęcamy do odwiedzenia Tuzli w jeden weekend, a z pewnością zdążycie zobaczyć naprawdę wiele.

Obszar wokół Tuzli został odkryty 6000 lat temu i od czasów Cesarstwa Rzymskiego obszar ten jest stale zamieszkany. To sprawia, że ​​jest to jedno z najstarszych zaludnionych miast w Europie. Tuzla była w przeszłości częścią Imperium Osmańskiego, ale także Austro-Węgier. W pobliżu miejscowości Tuzla znajdują się jeziora Pannonica, które dzięki słonej wodzie przypominają niewielkie morze. Kiedyś były one wykorzystywane do wydobywania soli, której poświęcone jest pobliskie muzeum.

Weekend w Tuzli, oznacza także kawę w centrum, degustację lokalnych piw, ale również wycieczkę do twierdzy Srebrenik, która znajduje się około godziny drogi od Tuzli. Lubisz nocne życie? W takim razie wybierz się do jednej z dyskotek w Tuzli, gdzie tak jak za dawnych czasów, spotyka się tam wielu młodych ludzi.

Tanie loty do Tuzli można zarezerwować z Bratysławy i Wiednia, a także z Berlina. Wizz Air obsługuje z tych miast lot bezpośredni. Lot do Tuzli zajmuje godzinę i piętnaście minut. Lotnisko znajduje się około 20 minut jazdy od zabytkowego centrum miasta.

Polecamy sprawdzanie naszych ofert specjalnych, gdzie często pojawiają się loty do Tuzli w wyjątkowych cenach.

Przydatne info o Bośni i Hercegowinie

Wiza i dokumenty podróżne do Bośni i Hercegowiny

Aby wjechać do Bośni i Hercegowiny, jako obywatel Polski i Unii Europejskiej, nie potrzebujesz paszportu. Będziesz jednak potrzebować ważnego dowodu tożsamości. Jednak musi być on ważny przez 6 miesięcy po powrocie z kraju. Dzieci powinny mieć własny paszport.

Pogoda w Bośni i Hercegowinie

Gorące lato i mroźne zimy. Wybrzeże jest zdominowane przez bardziej tropikalny klimat latem i dość łagodne zimy, podczas gdy w górach zimy są mroźne i długie. Miesiące letnie to zatem idealny czas na odwiedzenie Bośni i Hercegowiny.

Ceny w Bośni i Hercegowinie

Oficjalną walutą w Bośni i Hercegowinie jest marka zamienna.

Dla Polaków Bośnia i Hercegowina jest bardzo tanim miejscem na wakacje. Ceny zwykłej żywności są tutaj o około połowę niższe, niż w naszym kraju.

Ceny zakwaterowania w Bośni i Hercegowinie są często kuszące. Możesz zarezerwować zakwaterowanie w hotelu już od 40 PLN za noc. W Sarajewie można znaleźć super luksusowe światowej klasy hotele, ale także proste i tanie apartamenty. Możesz również sprawdzić ceny bezpośrednio na stronie Flipo Hotele.

Jeśli chcesz wynająć samochód i zwiedzić okolice Bośni i Hercegowiny, polecamy zarezerwować samochód przez Flipo Samochodyi odebrać go bezpośrednio na lotnisku.

Aktualny czas w Bośni i Hercegowinie

W Bośni i Hercegowinie jest taka sama godzina, jak w Polsce. Znajdujemy się w tej samej strefie czasowej.

Zdrowie i szczepienia przed podróżą do Bośni i Hercegowiny

Przed podróżą do Bośni i Hercegowiny nie ma potrzeby wykonania dodatkowych szczepień. Wystarczy sprawdzić ważność szczepień obowiązujących w Polsce.

Służba zdrowia w kraju jest na dobrym poziomie, a wizyta u lekarza to koszt około 60-100 PLN.

10 ciekawostek o Bośni i Hercegowinie

1
Nazwa Bośni pochodzi od rzeki Bośni, która przepływa przez serce tego kraju.
2
Sarajewo jest również znane jako Jerozolima Europy. W jednej dzielnicy znajdują się obok siebie meczet, kościół katolicki, cerkiew oraz synagoga.
3
Bośnia i Hercegowina ma trzech prezydentów, jest to tak zwana trzyosobowa prezydencja Bośni i Hercegowiny.
4
Narodowym kwiatem jest złota lilia bośniacka.
5
Sarajevo Film Festival to największy festiwal filmowy w Europie Południowo-Wschodniej.
6
Populacja Bośni składa się z trzech narodowości: Bośniacy (połowa), Bośniaccy Serbowie (30%) i Bośniaccy Chorwaci (15%).
7
Pierwszy tramwaj w Europie jeździł właśnie w Sarajewie.
8
Obszar Bośni i Hercegowiny jest prawie taki sam jak obszar Słowacji – skąd pozdrawia ekipa Flipo.
9
W 1984 r. w byłej Jugosławii odbyły się Igrzyska Olimpijskie. To były pierwsze zimowe igrzyska olimpijskie w kraju socjalistycznym.
10
Bośnia ma tylko jedno miasto z morzem i plażą nad Adriatykiem. To nadmorskie miasteczko Neum.
Czy ten artykuł jest pomocny?