Skip to main content

Tanie bilety lotnicze Bordeaux

Oferty lotów do Bordeaux

Ciekawostki o Bordeaux

Bordeaux należy bezsprzecznie do największych historycznych klejnotów nie tylko Akvitane, ale również całej Francji. Oprócz tego miasto jest zapisane na liście zabytków UNESCO i z tego miejsca pochodzą najlepszej jakości wina na świecie.

Bordeaux jest położone na rzece Garonne, a jego powstanie sięga głęboko do historii (według naukowców jest to około 1 rok p.n.e.). Miasto przeżyło wiele czasów wojen, kiedy to było zdobywane przez różne otaczające je ludy, a następnie ono samo weszło w wojnę religijną i domową. Na przykład legendarna Noc Bartolomeusza pochłonęła 300 ofiar.

Największe kroki milowe w jego rozwoju to czas Karola Wielkiego, który uczynił go stolicą Akwitanii. W XIII-XV wieku Bordeaux, dzięki politycznemu małżeństwu córki akwitańskiego księcia - Eleonory, było pod panowaniem angielskim. W tym czasie uważano go nawet za najważniejszą część kraju. Pozostawiło to ślady historyczne, które są widoczne do dziś.

Polecamy znaleźć czas na spacer po Pont de Pierre, moście z przepięknymi secesyjnymi latarniami. W samym sercu miasta znajduje się ta największa gotycka katedra Sant-Andreu. Monumentalna budowla, postawiona w XI wieku. Jej długość wynosi 124 metry, a wysokość wież sięga aż 81 metrów. Dla turystów dostępne jest wejście na dzwonnicę z XV wieku, dzięki czemu mają możliwość ujrzenia pięknej panoramy miasta z wysokości 50 metrów. Trzeba jednak najpierw pokonać 229 schodów. Challenge accepted?

Jeśli jednak będziecie chcieli zobaczyć całe miasto z „lotu ptaka”, lepiej jest wybrać się na 114-metrową wieżę kościoła św. Michała. Warte odwiedzin są również trzy znane muzea w Bordeaux - Musée d'Art Contemporaine, Musée d'Aqutaine a Musee des Beuax-Arts.

Oprócz wina I historii miasto może pochwalić się również własną szlachetną rasą psa, którym jest Dog de Bordeaux, która należy do najstarszych ras we Francji.

Jeśli będziecie mieli ochotę pobyć blisko morza, przespacerujcie się na wybrzeże. Najbliższy kurort to Arcachon, który obmywa Atlantyk. Warto również wspomnieć o Dune du Pilat, czyli Wydmy Piłatowej, największej wydmy piaszczystej w Europie (ponad 100 m wysokości, 500 m szerokości i 3 km długości).

Bordeaux nie jest tak bardzo popularne jak Paryż, czy też Nicea. Jednak ma wiele do zaoferowania dla Polaków. Tanie bilety do Bordeaux zarezerwujecie z Warszawy linią lotniczą Wizzair, lotem bezpośrednim trwającym 3 godziny, lub linią lotniczą SWISS. Tanie bilety z Krakowa do Bordeaux oferuje niskobudżetowa linia lotnicza Ryanair, lotem bezpośrednim trwającym 2 godziny i 40 minut. Do Bordeaux z Krakowa polecicie w dobrej cenie również liniami SWISS, Lufthansa, KLM Royal Dutch Airlines – lotami z jedną przesiadką.

SPRAWDŹ UKRYJ

Przydatne info o Bordeaux

Dokumenty podróżne do Francji

Do podróżowania po Francji nie potrzebujecie paszportu, wystarczy Wam jedynie ważny dowód osobisty. Jego ważność musi wynosić minimalnie 6 miesięcy po powrocie. Dzieci powinny posiadać swój własny paszport. Do wyjazdu do Francji nie jest potrzebna wiza.

Pogoda w Bordeaux

W Bordeaux panuje korzystny klimat, na który wpływa Ocean Atlantycki i jego ciepły prąd, który płynie wokół wybrzeża Akwitanii. W niektórych miejscach zimy są łagodne i pochmurne. Temperatura osiąga od 5 ° C do 28 ° C w ciągu roku. Rzadko spada poniżej 2 ° C lub wzrasta powyżej 30 ° C. Najcieplejsze miesiące to czerwiec do września, z najgorętszym miesiącem - sierpniem, kiedy temperatura wynosi 28-29 ° C.

Kiedy więc wakacje w Bordeaux są właściwym wyborem? Bordeaux z przyjemnym klimatem śródziemnomorskim jest warte odwiedzenia praktycznie przez cały rok. Jeśli jednak zdecydujesz się odwiedzić miasto latem, upewnij się, że Twój hotel jest klimatyzowany i przygotuj się na przypływ turystów. Jeśli chcesz uniknąć natłoku turystów i cieszyć się spokojną pogodą, idealnym czasem na zwiedzanie będzie marzec-kwiecień i wrzesień-październik.

Ceny w Bordeaux

Narodową walutą we Francji jest euro. Pieniądze przed podróżą musicie sobie więc wymienić. Możecie to zrobić w Polsce w każdym kantorze lub na miejscu w Bordeaux.

Szukacie hotelu w Bordeaux? Ceny zakwaterowania możecie sprawdzić, a lokum zarezerwować na naszej stronie Flipo. w zakładce Hotele.

Kierowanie pojazdem w mieście może być dość uciążliwe ze względu na korki oraz niewystarczającą ilość miejsc do parkowania. Jeżeli zdecydujecie się na zwiedzanie miasta i jego okolice z wykorzystaniem auta, polecamy wypożyczenie go bezpośrednio na lotnisku. Auto możecie sobie wypożyczyć przez Flipo i zakładkę Samochody.

Zdrowie i szczepienia przed podróżą do Francji

Francja nie wymaga od turystów żadnych obowiązkowych szczepień. Ryzyko zarażenia się jest w tym kraju minimalne. Wystarczy jedynie ważność szczepień obowiązujących w Polsce.

Aktualny czas w Bordeaux

Bordeaux znajduje się w takiej samej strefie czasowej jak Polska UTC +1.

Miejsca, które warto zobaczyć w Bordeaux

10 faktów o Francji

1
Typowa szkocka spódnica, tzw. kilt, po raz pierwszy pojawił się we Francji. Kilt wynaleźli francuscy pasterze - ułatwiał im poruszanie się po bagnach.
2
1 na 5 osób we Francji cierpi na depresję. To sprawia, że ​​Francja jest najbardziej przygnębiającym krajem na świecie.
3
Francuzi kochają sery. We francuskich sklepach znajdziesz aż 1000 niesamowitych rodzajów różnych serów.
4
W 2012 roku Francja była najczęściej odwiedzanym krajem na świecie. Odwiedziło ją 83 mln turystów.
5
W całym Paryżu istnieje tylko jeden znak drogowy z napisem STOP.
6
Szklana piramida znajdująca się w Luwrze ma wyrażać francuski podziw dla Egipcjan i ich wyjątkowej starożytnej kultury.
7
Każdy Francuz rocznie konsumuje średnio do 500 ślimaków. Oprócz ślimaków na talerzach Francuzów można także znaleźć francuskie przysmaki, takie jak żabie udka i końskie mięso.
8
Do sera, bez żadnych wątpliwości, świetnie pasuje wino. Francja jest jednym z największych producentów wina na świecie. Kraj jest dumny z 17 regionów winiarskich.
9
Paryż był pierwotnie rzymskim miastem zwanym „Lutetia”.
10
We Francji istnieje możliwość poślubienia martwego człowieka.
Czy ten artykuł jest pomocny?