Skip to main content

Tanie bilety lotnicze Białoruś

Oferty lotów na Białoruś

Ciekawostki o Białorusi

Białoruś jest prawdopodobnie najrzadziej odwiedzanym przez turystów krajem w Europie. Być może tego nie wiedzieliście, ale z łatwością moglibyśmy nazwać ją krainą tysięcy jezior, tak jak Finlandia – istnieje tutaj ponad 11 tysięcy jezior i są one uważane za jedne z najpiękniejszych w Europie. Na Białorusi znajdziecie nietkniętą przyrodę, piękne zamki i pałace, a także tętniącą życiem metropolię Mińsk.

Mińsk jest stolicą Białorusi, która ma 2 miliony mieszkańców. Jest najbardziej rozwiniętym miastem Białorusi i oferuje turystom wyraźnie więcej, niż pozostałe białoruskie miasta. Nowoczesne kawiarnie, restauracje, kluby nocne i intensywnie tętniące życiem centrum miasta. Zobaczycie tutaj również przeważającą część radzieckiej architektury, dzięki której możecie porównać i architekturę poprzednich reżimów, z tą pochodzącą z czasów reżimu aktualnego.

Tanie loty do Mińska można zarezerwować z Warszawy. Bezpośrednie loty do Mińska zapewnia przewoźnik Belavia oraz LOT Polish Airlines. Z dwiema przesiadkami tanie loty do Mińska zarezerwujecie z przewoźnikiem Austrian Airlines oraz Lufthansa. Czas lotu do Mińska to 1 godzina i 15 minut. Lotnisko w Mińsku nosi nazwę Minsk Airport i jest ono oznaczane symbolem MSQ.

SPRAWDŹ UKRYJ

Przydatne info o Białorusi

Wiza i dokumenty podróżne przed podróżą do Białorusi

Obywatele Polski wraz z dniem 27.07.2018 otrzymali możliwość wstępu na teren Białorusi na Lotnisku Narodowym Mińsk, bez obowiązku posiadania wizy. Mowa tutaj o pobycie na terenie kraju przez okres do 30 dni. W ten okres wliczają się dni przylotu oraz wylotu. Przekroczenie liczby dni pobytu wiąże się z sankcjami karnymi, deportacją oraz grzywną w wysokości 550 EUR.

Należy posiadać przy sobie aktualny paszport oraz gotówkę – na każdy dzień pobytu na Białorusi o równowartości 22 EUR, a także ważne na terenie Białorusi ubezpieczenie zdrowotne, które ma wartość ponad 10 tysięcy EUR.

Więcej informacji na ten temat uzyskają Państwo na stronie internetowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Pogoda na Białorusi

Białoruś położona jest w umiarkowanej strefie kontynentalnej, z większą ilością opadów w lecie. Zimą w kraju występują intensywne opady śniegu, które przyczyniają się do występowania powodzi w okresie wiosennym. Najcieplejszym miesiącem jest lipiec, ze średnią temperaturą wynoszącą 18 °C. Opady występują najczęściej w czerwcu i sierpniu, opady śniegu pojawiają się aż do kwietnia.

Ceny na Białorusi

Oficjalną walutą na Białorusi jest rubel białoruski.

Dla Polaków Białoruś jest stosunkowo tanim miejscem na wakacje. Ceny podstawowej żywności są tutaj o około połowę niższe, niż w naszym kraju.

Ceny zakwaterowania na Białorusi są często kuszące. Zakwaterowanie w hotelu możecie zarezerwować od 60 PLN za noc. W Mińsku znajdziecie super luksusowe hotele światowych sieci , ale także proste i tanie apartamenty i hotele. Ceny i miejsce zakwaterowania możecie sobie sprawdzić i zarezerwować bezpośrednio na Flipo w zakładce Hotele.

Jeśli chcecie wynająć samochód i zwiedzić okolice Mińska, polecamy zarezerwować samochód przez Flipo Samochodyi odebrać go bezpośrednio na lotnisku.

Aktualny czas na Białorusi

Na Białorusi jest o godzinę później, niż w Polsce.

Zdrowie i szczepienia przed podróżą na Białoruś

Wjazd na Białoruś nie wymaga szczepień. Wystarczy przed wyjazdem skontrolować ważność swoich szczepień obowiązujących w Polsce.

Co trzeba zobaczyć na Białorusi

10 ciekawostek o Białorusi

1
Białoruś jest krajem nizinnym, jej najwyższy szczyt ma tylko 345 metrów wysokości.
2
Ralph Lauren pochodzi z białoruskiego miasta Pińsk.
3
Białorusini spożywają najwięcej ziemniaków na osobę na świecie.
4
Mińsk ma jedną z najdłuższych ulic w Europie. Nazywa się Independence Street i ma 15 kilometrów i 300 metrów długości.
5
Na Białorusi jest aż 11 tysięcy jezior.
6
Internet na Białorusi jest kontrolowany, a jego użytkownicy są monitorowani.
7
Lasy zajmują aż 40 procent obszaru Białorusi.
8
Czas na Białorusi nie jest podzielony na letni i zimny, zdecydowano się na tylko na jeden czas w ciągu roku.
9
Po upadku komunizmu wiele krajów zniszczyło swoje symbole i posągi. Na Białorusi zachowało się ponad 400 różnych portretów Lenina.
10
Białoruś ma problemy z zaopatrzeniem w paliwo. Dlatego poleca się noszenie zapasowego karnistra podczas podróży samochodem.
Czy ten artykuł jest pomocny?