Skip to main content

Tanie bilety lotnicze Berlin

Oferty lotów do Berlina

Ciekawostki o Berlinie

Berlin jest uważany za jedną z najbardziej zielonych metropolii Europy. Kreatywne serce Niemiec dumnie rozpościera się na brzegach rzeki Sprewy, które łączy więcej mostów, niż znajdziecie w samej Wenecji. Miasto pełne kontrastów przyciąga zarówno miłośników historii, jak i fanów nietradycyjnej rozrywki. Pozostałości muru berlińskiego w galerii East Side przypomną Wam historię zimnej wojny. W nocy usłyszycie tu głośną muzykę wychodzącą z niedalekich budynków przemysłowych, gdzie właśnie prawdopodobnie odbywa się jakaś dzika impreza.

Z jednej strony w Berlinie będziecie pod wrażeniem wielkich historycznych budowli, czy też majestatycznej Wyspy Muzeów, z drugiej strony zobaczycie tu mnóstwo alternatywnych ludzi, którzy popijają sobie organiczną kawkę w modnych miejscach, takich jak Kreuzberg czy też Friedrichshain. Do tego dodajcie szczyptę hipsterstwa i korzennej egzotyki, którą oddycha rozkwitająca turecka dzielnica Neukölln, a zrozumiecie, że w Berlinie po prostu nie ma czasu na nudę.

Berlin jest na pewno jednym z ulubionych miejsc Polaków. Tanie bilety do Berlina kupicie bezpośrednio z Warszawy, skąd lata linia lotnicza Easyjet i LOT. Lot jest bezpośredni i trwa około 1 godzinę i 20 minut. Bezpośrednie loty w dobrych cenach kupicie również z Krakowa linią lotniczą Ryanair, a z przesiadką również w dobrej cenie loty oferuje przewoźnik LOT. Oprócz linii lotniczych Ryanair, Easyjet oraz LOT, Polacy do Berlina najczęściej latają linią KLM. Tanie loty z Gdańska do Berlina oferuje właśnie KLM Royal Dutch Airlines oraz Easyjet. Ryanairem oraz Easyjetem najczęściej dolecicie do Berlina na lotnisko Berlin Schönefeld Airport. Głównym lotniskiem, na które lata przewoźnik LOT jest Berlin Tegel Airport.

SPRAWDŹ UKRYJ

Przydatne info

Dokumenty podróżne do Niemiec

Ponieważ Niemcy są członkiem Unii Europejskiej, polscy obywatele mogą wstępować na teren kraju z aktualnym dowodem tożsamości lub paszportem. W celach turystycznych możecie zostać w Niemczech bez zgłoszenia swojego pobytu, do czasu 3 miesięcy.

Pogoda w Berlinie

Najcieplejszym miesiącem w Berlinie jest lipiec ze średnią temperaturą 18 °C. Najchłodniejszym miesiącem jest przeciwnie styczeń ze średnią temperaturą -1°C. Kiedy więc wakacje w Berlinie są najlepszym pomysłem? Berlin opłaca się odwiedzić w czasie całego roku. Największa ilość turystów odwiedza to miasto w lipcu i w sierpniu. W lecie (czerwiec do sierpnia) są możliwe opady deszczu. W kwietniu, maju, wrześniu i październiku jest chłodniej (średnio 9 do 15°C), pogoda jest więc bardziej stabilna i występuje mniej opadów.

Ceny

Narodową walutą jest Euro, pieniądze przed podróżą wymieńcie sobie w punkcie wymiany walut lub na miejscu - nie będzie problemu z zakupem w jakimkolwiek punkcie wymiany walut. Szukacie hotelu w Berlinie? Zakwaterowanie możecie tutaj znaleźć już za 25-30 EUR osoba/noc. Ceny zakwaterowania i odległość do centrum możecie sobie sprawdzić i zarezerwować bezpośrednio na Flipo.

Berlin ma bardzo dobrą sieć zbiorowej komunikacji miejskiej, którą tworzy metro (U-bahn), pociągi (S-bahn), tramwaje, autobusy oraz promy wodne na trasie Kladow u Wannsee. Transport publiczny jest obsługiwany przez firmę BVG (Berliner Verkehrbetriebe). Ponieważ Berlin jest bardzo obszerny opłaca się skorzystać z transportu miejskiego. Przed transportem jednak dokładnie sprawdźcie sobie wybraną trasę.

Berlin i przyległe części są podzielone na trzy strefy taryfowe A, B i C. W ostatniej strefie C, która rozprzestrzenia się na 15 km w okolicy miasta, znajduje się na przykład lotnisko Berlin Schönefeld Airport. Bilety możecie sobie wybrać z kombinacji AB, BC i ABC. Cena biletu zależy od konkretnej strefy. Do poruszania się po centrum wystarczy Wam bilet w strefie AB. Bilet możecie sobie zakupić również jako dzienny. Cena całodziennego biletu podstawowego w strefie AB kosztuje 7 EUR.

Więcej informacji o cenach biletów znajdziecie TU. Prowadzenie samochodu w Berlinie jest w porównaniu z innymi metropoliami łatwiejsze. Jeśli zdecydujecie się zwiedzić Berlin i okolice w ten sposób , auto polecamy wypozyczyć bezpośrednio na lotnisku. Możecie je sobie zarezerwować bezpośrednio przez Flipo.

Aktualny czas w Berlinie

Berlin znajduje się w takiej samej strefie czasowej jak Polska.

Zabytki w Berlinie

10 faktów o Berlinie

1
Berlin ma więcej muzeów niż dni deszczowych w ciągu roku. W mieście pada średnio 106 dni w roku, a znajdziecie tu aż 180 muzeów.
2
Berlin jest mniej więcej dziewięć razy większy od Paryża.
3
Miasto było rozdzielone na wschodnią i zachodnią część od roku 1961 słynnym murem berlińskim. Przy próbie jego pokonania swoje życie straciło tutaj 138 ludzi. Upadek muru berlińskiego w 1989 roku spowodował połączenie miasta w jedną część.
4
Jeśli podczas odwiedzin Berlina zainteresuje Was oferta odwiedzin bunkra Hitlera, bierzcie pod uwagę, że chodzi jedynie o replikę, której budowa wywołała falę ostrych komentarzy. Prawdziwy bunkier, w którym Hitler spędził ostatnie dni swojego życia, został wyburzony od razu po zakończeniu drugiej wojny światowej.
5
Najpopularniejszym fast foodem miasta jest Döner kebab a currywurst. W Berlinie możecie kupić sobie Döner kebab w większości miejsc smakujący jak w Stambule. Znajdziecie tutaj minimalnie 1600 takich właśnie miejsc.
6
Berlin z populacją 3.5 miliona obywateli jest największym miastem Niemiec. Jest on prawdziwie międzynarodową metropolią. Swój dom znaleźli tu ludzie aż z 190 krajów świata, a 17.2% obywateli tworzą cudzoziemcy.
7
W Berlinie znajdziecie wielką ilość kanałów wodnych. Zajmują wspaniałe 180 km.
8
Między Bramą Brandenburską i rynkiem Potsdamer (Potsdamer Platz) od roku 2005 znajduje się pomnik holocaustu. Pomnik tworzy 2711 szarych betonowych kwadratów i zajmuje 19 000 m2. Miasto to zostało symbolicznie wybrane. Pomnik znajduje się w miejscu byłej siedziby Rzeszy.
9
Berlin jest jednym z najbardziej atrakcyjnych miast świata, jeśli chodzi o założenie nowego biznesu. Co około 20 minut tworzony jest tutaj nowy start up.
10
W każdy weekend berlińskie kluby zapełnia 40 000 do 50 000 ludzi. Tańczący berlińczycy mogliby zapełnić jedno mniejszego rozmiaru miasto.
Czy ten artykuł jest pomocny?