Skip to main content

Tanie bilety lotnicze Korsyka

Oferty lotów do Bastii

Ciekawostki o Bastii

Największa francuska wyspa Korsyka znajduje się w zachodniej części Morza Śródziemnego. Wyspa oferuje rozmaitość przyrody, którą ciężko jest znaleźć w innym mieście Europy. Plaże z białym piaskiem, skaliste klify, gęste lasy oraz wysokie góry. Korsykę uwielbiają przeciętni turyści, jak również ludzie żyjący turystyką. Być może to właśnie dzika, miejscami nadal nienaruszona przyroda miała wpływ na burzliwą historię kraju. To właśnie w tym miejscu urodził się Napoleon, który miał duży wpływ na dzieje ludzkości. Swoimi znakomitymi produktami takimi jak wina, sery i mięsa, wyspa gwarantuje świetne wrażenia również w gastronomii, których nie może pominąć żaden turysta z wymagającym gustem kulinarnym. Korsyka jest po prostu idealną destynacją dla wszystkich prawdziwych podróżników.

Korsykę bardzo lubią również Polacy. Tanie bilety na Korsykę z Warszawy kupicie z przewoźnikami Lufthansa, Air France oraz Brussels Airlines. Najtańsze loty na Korsykę z Krakowa oferuje linia lotnicza Brussels Airlines, SWISS oraz Air France. Bilety na Korsykę z Gdańska kupicie z liniami lotniczymi Air France oraz KLM. Długość lotu na Korsykę to około 3 godziny i 50 minut, zazwyczaj z jedną przesiadką. Z naszych stron na Korsykę polecicie na lotnisko Calvi - Sainte-Catherine Airport, lotnisko Ajaccio Napoleon Bonaparte Airport, lotnisko Bastia - Poretta Airport lub lotnisko Figari-Sud Corse Airport.

SPRAWDŹ UKRYJ

Przydatne info o Korsyce

Dokumenty podróżne do Francji

Do podróżowania po Francji nie potrzebujecie paszportu, wystarczy Wam jedynie ważny dowód osobisty. Jego ważność musi wynosić minimalnie 6 miesięcy po powrocie. Dzieci powinny posiadać swój własny paszport. Do wyjazdu do Francji nie jest potrzebna wiza.

Pogoda na Korsyce

Różnorodna naturalna sceneria Korsyki wpływa na jej klimat. Klimat obszarów górskich różni się od klimatu obszarów przybrzeżnych. Wybrzeże charakteryzuje się klimatem śródziemnomorskim z suchymi, ciepłymi latami i wilgotnymi łagodnymi zimami.

Najcieplejszym miesiącem jest lipiec ze średnią temperaturą 22°C. Najchłodniej będzie Wam w styczniu, kiedy to temperatura zazwyczaj wynosi 8°C. Najwięcej opadów deszczu jest w listopadzie, ze średnią ilością opadów wynoszącą 96mm.

Kiedy więc jest najlepszy czas na wakacje na Korsyce? Jeśli chcecie skorzystać z plaż, idealnym okresem jest lato ze średnimi temperaturami około 20°C, które często wynoszą ponad 25°C. Temperatura morza zmienia się od czerwca do października i wynosi od 20°C do 24°C.

Ceny na Korsyce

Narodową walutą we Francji jest euro. Pieniądze możecie wymienić sobie na lotnisku, w mieście lub przed wyjazdem - w kantorze w Polsce.

Szukacie hotelu w Paryżu? Na Korsyce trzy gwiazdki oznaczają standard czterech gwiazdek w Grecji. Na wyspie możecie znaleźć również całkiem tanie zakwaterowanie z ceną około 25-30 EUR (100-120 PLN) za osobę za noc. Ceny zakwaterowania możecie sprawdzić, a lokum zarezerwować na naszej stronie Flipo, w zakładce Hotele.

Transport publiczny na Korsyce nie jest dopracowany do perfekcji. Pociągi łączą miasta Ajaccio i Bastia. Cena biletu wynosi około 20 EUR (80 PLN). Pozostały transport publiczny zapewniają autobusy, których linie są również ograniczone i koncentrują się głównie na wschodnim wybrzeżu. Jeżdżą zwykle tylko raz lub dwa razy dziennie. Problematyczna jest też dostępność rozkładów jazdy i punktualność autobusów. Najlepszym sposobem transportu na zwiedzenie wyspy jest z tego powodu - auto. Powinniście jednak liczyć się z tym, że drogi na Korsyce są dosyć wąskie, a mieszkańcy mają gorący temperament. Benzyna jest droższa niż w Polsce, ale nie są to wielkie różnice cenowe. Auto polecamy Wam wypożyczyć sobie bezpośrednio na lotnisku. Możecie je sobie zarezerwować bezpośrednio na Flipo w zakładce Samochody.

Zdrowie i szczepienia przed podróżą do Francji

Francja nie wymaga od turystów żadnych obowiązkowych szczepień. Ryzyko zarażenia się jest w tym kraju minimalne. Wystarczy jedynie ważność szczepień obowiązujących w Polsce.

Aktualny czas na Korsyce

Korsyka znajduje się w takiej samej strefie czasowej jak Polska UTC +1.

Zabytki Korsyki (5 miejsc, które trzeba zobaczyć)

10 faktów o Korsyce

1
Liczba obywateli Korsyki wynosi około 330 000.
2
Językami urzędowymi na wyspie są język francuski oraz język korsykański.
3
Od 1284 roku Korsyka była pod rządami Genui. Wyspa stała się niezależną republiką w 1755 roku, ale tylko na krótki czas. W 1769 roku Francja zajęła Korsykę.
4
Najwyższym punktem Korsyki jest Monte Cinto, który znajduje się 2706 metrów nad poziomem morza.
5
Korsykańskie wyroby mięsne należą do najlepszych na świecie. Jakość produktów mięsnych jest szczególnie wysoka ze względu na tradycyjny proces produkcji oraz fakt, że korsykańskie świnie żyją głównie na wolności i są karmione kasztanami.
6
Korsyka jest jednym z 13 administracyjnych regionów Francji.
7
Główne produkty eksportowe Korsyki to wino, tytoń, oliwa z oliwek oraz ser mramor.
8
Korsyka jest jedną z najmniej zaludnionych wysp Morza Śródziemnego. W rezultacie czego Korsyka zachowała swój charakter.
9
W tradycyjnej korsykańskiej kuchnii używane są jadalne kasztany. Pomogły one obywatelom Korsyki przetrwać okresy głodu i stały się symbolem wyspy.
10
Najbardziej znaną osobistością urodzoną na Korsyce jest Napoleon, który urodził się w stolicy Korsyki Ajaccio w 1769 roku.
Czy ten artykuł jest pomocny?