Skip to main content

Tanie bilety lotnicze Barcelona

Oferty lotów do Barcelony

Ciekawostki o Barcelonie

Barcelona jest stolicą Katalonii i drugim największym miastem Hiszpanii. Miliony ludzi z całego świata każdego roku zafascynowani są nadal niedokończoną budową Sagrada Familia, która jest stawiana dłużej niż egipskie piramidy. Urzekająca katalońska metropolia oferuje imponujący zbiór zabytkowych części starego budownictwa, awangardowe parki oraz najlepsze tapas na świecie. Barcelona rozprzestrzenia się na Wybrzeżu Morza Śródziemnego, którego 4-kilometrowe długie plaże dadzą Wam zasłużony odpoczynek po godzinach spędzonych na zwiedzaniu miasta.

Tanie bilety do Barcelony najczęściej są do kupienia z Warszawy linią lotniczą Ryanair, ale także linią lotniczą Wizzair. Najtańsze bilety lotnicze można zakupić także z Krakowa, Poznania, Gdańska (Wizz Air, Ryanair). Do Barcelony można polecieć za niską cenę również linią lotniczą LOT z Warszawy. Z Gdańska do Barcelony kupicie bilety lotnicze również przewoźnika SWISS. Loty do Barcelony średnio trwają 2 godziny i 45 minut. Najczęściej do Barcelony samoloty latają na lotnisko Barcelona Airport - El Prat.

SPRAWDŹ UKRYJ

Przydatne info

Pogoda w Barcelonie

W Barcelonie jest przyjemnie podczas całego roku. Wakacje tutaj będą naprawdę przyjemne od maja do końca lipca, kiedy temperatury sięgają od 20°C do 30°C. Sierpień jest najgorętszym miesiącem w Barcelonie. Temperatura często wynosi ponad 34°C a w powietrzu czuć dużą wilgoć, co zwiększa odczuwalną temperaturę. Wrzesień z 26°C jest idealnym miesiącem na wakacje. Od listopada do lutego dominuje chłodniejsza pogoda ze średnią temperaturą 12°C. Pomimo chłodu, podczas zimy znajdą się zawsze również słoneczne dni.

Ceny

W mieście jest kilka możliwości transportu. Najszybszą jest metro, ale możecie korzystać z wielu opcji i przemieszczać się po Barcelonie metrem, autobusem, miejskim pociągiem, czy też tramwajem. Bilet “Hola BCN!” wyniesie Was 14.50 EUR na dwa dni. Jeżeli kupicie go sobie online dostaniecie 10% zniżkę. Bilet możecie wykorzystać również na kolejkę, która zawiezie Was na szczyt góry Montjuic. Taksówki są droższym sposobem transportu, są oczywiście wygodne - dają się zamówić gdziekolwiek i kiedykolwiek. Wypożyczalnie aut w Barcelonie są dla Polaków oceniane jako drogie. Z tego powodu polecamy wypożyczenie auta bezpośrednio po przylocie, na lotnisku - co możecie wykonać na Flipo.

Czas

Barcelona znajduje się w tej samej strefie czasowej co Polska UTC + 1.

Zabytki w Barcelonie

10 faktów o Barcelonie

1
Wszystkie plaże w Barcelonie są sztuczne. Zostały one wybudowane w 1992 roku po decyzji miasta o organizowaniu Igrzysk Olimpijskich.
2
Barcelona jest trzecim najczęściej odwiedzanym miastem Europy. Każdego roku odwiedza ją ponad 8 milionów turystów.
3
W Barcelonie mieści się jeden z najlepszych klubów piłkarskich świata - FC Barcelona. Stadion klubu - Camp Nou należy do największych w Europie. Mecze na nim może oglądać na żywo aż 100 000 ludzi.
4
Las Ramblas - najbardziej znana ulica w Barcelonie, jest w rzeczywistości utworzona z 5 bulwarów, które razem tworzą promenadę.
5
Barcelona z dumą kontynuuje niezwykłą katalońską tradycję, którą jest budowa “ludzkich wież”. Młode osoby wchodzą - jeden na drugiego, aby utworzyć jak najwyższą wieżę ze swoich ciał. Najwyższa taka wieża miała wysokość aż 15 metrów.
6
Świętem zakochanych w Katalonii nie są walentynki, a patronem tego święta nie jest św. Walentyn, ale św. Juraj, który pokonał smoka, aby uratować swoją ukochaną królewnę. Święto to jest połączone z dniem róży i dniem książek. Zakochani w ten dzień z tego powodu ukazują swoją miłość w ten sposób, że mężczyźni dają w prezencie kobietom kwiaty, a kobiety mężczyznom książki.
7
Do Barcelony należy aż 9 zapisów na liście światowego dziedzictwa UNESCO, 7 z nich dzięki Gaudiemu.
8
Flamenco jest w Barcelonie mniej popularne niż w innych częściach Hiszpanii. Tutaj ulubionym stylem muzycznym jest rock-n-roll.
9
Barcelona była miastem, w której ukształtował się wyjątkowy styl Pabla Picassa. Właśnie tutaj stał się on profesjonalnym artystą. Ponad 4000 prac tego geniusza można do teraz podziwiać w barcelońskim muzeum.
10
Wiedzieliście, że Wieża Eiffela początkowo miała zostać wybudowana w Barcelonie? Oferta inżyniera Eiffela nie została jednak pozytywnie rozpatrzona, z powodu radykalnie radykalnemu projektowi wieży.
Czy ten artykuł jest pomocny?