Skip to main content

Tanie bilety lotnicze Austria

Oferty lotów do Austrii

Ciekawostki o Austrii

Piękny kraj, który znajduje się w niewielkiej odległości od nas. Mowa o Austrii. Trzy czwarte kraju obejmują Alpy, które sprawiają, że kraj ten stał się szczególnie popularnym celem podróży. Austria oferuje wspaniałe zimowe wakacje połączone z narciarstwem w Alpach z gorącym odpoczynkiem w wellness, a w lecie pokochają ją miłośnicy turystyki pieszej i rowerowej.

Oprócz wyżej wymienionych sposobów na spędzanie wolnego czasu, przez cały rok zachwycą Was takie miejsca jak Wiedeń, Salzburg i Hallstatt. Nie bez powodu Wiedeń jest uważany za najlepsze miejsce do życia, już od kilku lat z rzędu. Piękna architektura przyciąga tu każdego dnia wielu turystów. Inni przyjeżdżają tu, aby wsłuchać się w muzyczną historię Wiednia. To cesarskie miasto, było magnesem dla kompozytorów muzycznych. Będąc w Austrii warto jest wybrać się na popularnego schabowego w wydaniu wiedeńskim – Wiener schnitzel, lub wspaniały czekoladowy tort Sacher.

Polacy mieszkający na południu nie potrzebują biletu lotniczego do Austrii. Wszystko, co muszą zrobić, to wsiąść do samochodu lub pociągu i rozkoszować się pięknymi widokami po drodze, przez Słowację lub Czechy. Wszystkie doskonałe ośrodki narciarskie i atrakcje turystyczne znajdują się w odległości kilku godzin od naszych południowo-zachodnich granic.

Jeśli jednak stwierdzicie, że wygodniej będzie Wam podróżować do Austrii samolotem, to polecamy tanie bilety lotnicze z Gdańska lub Warszawy. Z tanią linią lotniczą Wizzair dolecicie do Wiednia w 1 godzinę i 25 minut na lotnisko Schwechat (VIE).

SPRAWDŹ UKRYJ

Przydatne info o Austrii

Dokumenty podróżne do Austrii

Obywatele Polski mogą wstąpić na terytorium Austrii bez posiadania wizy, korzystając z prawa do swobodnego przepływu osób w ramach Unii Europejskiej oraz Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Należy posiadać dokument tożsamości w postaci paszportu lub dowodu osobistego, co uprawnia nas do pobytu w Austrii (w jakimkolwiek celu) na okres czasu wynoszący do 90 dni.

Pogoda w Austrii

Austria jest doskonałym miejscem na wakacje przez cały rok. Średnia temperatura w lecie wynosi tutaj około 20 stopni Celsjusza i wzrasta do 35 stopni Celsjusza. Zimą temperatury mogą spaść do –15 stopni Celsjusza, ale średnio wynoszą około -4 stopni Celsjusza. Szczególnie w górach mogą pojawić się opady śniegu. Najwięcej opadów występuje w maju i w czerwcu.

Ceny w Austrii

Walutą narodową w Austrii jest euro, więc przed podróżą należy wymienić pieniądze.

Szukasz hotelu w Austrii? Ich ceny możesz sprawdzić na Flipo, a także dokonać rezerwacji noclegu. Austria oferuje wiele rodzajów zakwaterowania do wyboru. Hotele mają od 1 do 5 gwiazdek, w zależności od oferowanych usług oraz ich jakości. Mniej luksusowym, ale przyjemnym (bo przeważnie w rodzinnym klimacie) zakwaterowaniem są pensjonaty lub gasthofy, czyli zajazdy z możliwością zakwaterowania. W Austrii równie popularne wśród turystów są kwatery prywatne. Wolne zakwaterowanie oznaczone jest na domach jako „Zimmer frei” lub „Fremdenzimmer” (pokoje gościnne).

Ceny zakwaterowania w ośrodkach wypoczynkowych są wyższe, szczególnie w sezonie letnim i zimowym. Znacznie wyższe ceny pojawiają się również w dużych miastach podczas targów, wystaw i festiwali. W Austrii znajdują się różne rodzaje sklepów, od tych najdroższych, z najwyższej jakości materiałów eksploatacyjnych, po bardzo tanie sieci handlowe z niskimi cenami.

Polacy najczęściej podróżują do Austrii samochodem. Stosunkowo niewielka odległość oraz dobrej jakości drogi sprawiają, że podróż jest wygodna i rzadko się dłuży. Tym bardziej, że po drodze można zrobić sobie przystanek na przykład w pięknej Bratysławie.

Jeśli jednak zdecydujecie się na podróż samolotem to macie do dyspozycji świetne połączenia do Wiednia z Gdańska i Warszawy, prowadzone przez niskobudżetową linię lotniczą Wizzair, w niskich cenach. Następnie w Austrii możecie wypożyczyć sobie samochód. Polecamy jednak zrobić to przed podróżą, najlepiej na Flipo Samochody, gdzie macie możliwość porównania cen, wyboru i rezerwacji aut do dyspozycji w czasie Waszych wakacji.

Aktualny czas w Austrii

W Austrii jest dokładnie taka sama godzina, jak w Polsce. Znajdujemy się w tej samej strefie czasowej.

Miejsca, które warto zobaczyć w Austrii

10 ciekawostek o Austrii

1
Aż jedna czwarta populacji Austrii mieszka w stolicy – w Wiedniu.
2
W Alpach znajduje się ponad 240 wzgórz o wysokości ponad 3000 metrów.
3
Flaga Austrii była używana w tej postaci już w XII wieku.
4
Stolica Austrii - Wiedeń, jest według światowego rankingu najlepszym miejscem do życia, od kilku lat z rzędu.
5
Austriacy są miłośnikami balów, organizują ich średnio aż 300 w ciągu jednego roku.
6
Austria to wyjątkowo górzysty kraj, aż dwie trzecie jego terytorium położone jest na wysokości ponad 500 metrów nad poziomem morza.
7
Zoo w Wiedniu jest najstarszym zoo na świecie.
8
Z Austrii pochodzi na przykład maszyna do szycia, walc wiedeński lub cukierki owocowe firmy PEZ.
9
Skarb Habsburgów skrywa największy na świecie szmaragd.
10
Ponad 2,5 miliona ludzi zostało pochowanych na cmentarzu w Wiedniu. Stanowi to więcej, niż liczba obecnej populacji stolicy.
Czy ten artykuł jest pomocny?