Skip to main content

Tanie bilety lotnicze Andora

Oferty lotów do Andory

Ciekawostki o Andorze

Andora jest małym krajem położonym w Pirenejach między Francją, a Hiszpanią. Położona jest znacznie wyżej niż inne europejskie kraje - na wysokości od 900 do prawie 3 tysięcy metrów nad poziomem morza. Chociaż Andora nie jest członkiem Unii Europejskiej, używa euro jako oficjalnej waluty.

Andora znana jest z doskonałych warunków narciarskich i każdego roku przyciąga miliony turystów uprawiających sporty zimowe. W lecie natomiast są tam wspaniałe warunki do uprawiania turystyki pieszej. Mówi się, że Andora jest rajem podatkowym, gdyż podatek wynosi tutaj jedynie cztery procent wartości.

Tanie bilety lotnicze można zarezerwować z Warszawy, Wiednia i Brukseli. Andora nie posiada swoich lotnisk, jednak można je znaleźć niedaleko, bo w sąsiednich państwach - w miastach Perpignan lub Tuluza we Francji oraz Girona lub Barcelona w Hiszpanii. Autobusy na lotniska w Gironie, Barcelonie i Tuluzie kursują z Andory codziennie.

SPRAWDŹ UKRYJ

Przydatne info o Andorze

Wiza i dokumenty podróżne przed podróżą do Andory

Dokumentem uprawniającym do wjazdu i pobytu (niezależnie od jego celu) na terytorium Andory przez okres 90 dni jest paszport bądź dowód osobisty. Paszport powinien być ważny minimum 3 miesiące dłużej niż planowany okres pobytu.

Pogoda w Andorze

Klimat w tym kraju można nazwać wysokogórskim ze względu na wpływ Pirenejów. Letnie temperatury wynoszą około 20 stopni Celsjusza, natomiast zimy są chłodne i temperatura często spada poniżej zera.

Ceny w Andorze

Andora jest popularnym miejscem dla miłośników zakupów. Dzięki strefie wolnocłowej można tu zrobić tanie zakupy bez konieczności opłacania cła. Kolejną zaletą jest to, że oficjalną walutą tu jest euro, mimo braku członkostwa w Unii Europejskiej. Ceny żywności oraz usług są prawie takie same jak w innych krajach europejskich z walutą euro.

Ceny zakwaterowania w Andorze są korzystniejsze latem niż zimą, ponieważ sporty zimowe przyciągają ogromną liczbę turystów. W lecie zarezerwujesz hotel od 98 zł za noc.

Szukacie hotelu w Andorze? W ogromnej ofercie hoteli łatwo jest się pogubić. Ceny hoteli w Andorze możecie sprawdzić i porównać na Flipo.pl w zakładce Hotele.

Aktualny czas w Andorze

W Andorze jest taki sam czas jak w Polsce.

Miejsca, które warto zobaczyć w Andorze

10 ciekawostek o Andorze

1
Andora jest małym księstwem położonym na granicy między Francją, a Hiszpanią.
2
Ponad 7 milionów turystów rocznie podróżuje do Andory, by uprawiać sporty zimowe.
3
W przeciwieństwie do Francji czy Hiszpanii, gdzie możesz się wybrać z dowodem osobistym, do Andory potrzebujesz zabrać ze sobą paszport.
4
Andora nie ma własnego lotniska. Aby tu przylecieć, musisz wybrać lot do Francji lub Hiszpanii.
5
Andora ma ponad 85 tysięcy mieszkańców.
6
Andora nie jest członkiem UE, ale jej oficjalną walutą jest Euro.
7
Płaci się tu tylko cztery procent podatku od wartości. Wspomaga to rozwój bankowości, turystyki oraz napływ zagranicznych firm do kraju.
8
W ciągu dnia możesz znaleźć się na zupełnie różnych wysokościach. Zabezpiecz się w cieplejsze ubrania lub odzież chroniącą przed deszczem i wiatrem.
9
Numer alarmowy na policję ma aż 6 cyfr - 872000.
10
Językiem urzędowym w Andorze jest kataloński.
Czy ten artykuł jest pomocny? (Jeszcze nie ocenione)