Skip to main content

Tanie bilety lotnicze Ałmaty

Oferty lotów do Ałmaty

Ciekawostki o Ałmaacie

Dawna stolica Kazachstanu, Ałmaty, znajduje się u podnóża Gór Tienszan. Czy wiesz, że nazwa Ałmaty oznacza po przetłumaczeniu - jabłko? Bezpośrednio z miasta można podziwiać wspaniały widok na ośnieżone góry. Jest to idealna baza wypadowa do uprawiania turystyki pieszej i odkrywania pięknego i niedocenianego Kazachstanu.

Miasto Ałmaty ma populację 1,7 miliona obywateli i choć Kazachstan 1997 roku ma „sztuczną” stolicę - Astanę, Ałmaty to nowoczesna metropolia, która według wielu jest duszą i sercem kraju.

Główną arterią miasta Ałmaty jest ulica Zibek Zoli, która w tłumaczeniu oznacza Jedwabny Szlak i przypomina nawet do dziś okres między X a XIV wiekiem. W tym czasie Ałmaty były położone na jednej z głównych tras tego wyjątkowego szlaku handlowego, spopularyzowanego w Europie przez Marco Polo. Jest tutaj duży ruch i miasto „żyje”, wraz z upływającym czasem.

Jednak najbardziej ruchliwy jest rejon Kok Bazar, który swoją nazwą sugeruje, że każdy, kto chce coś kupić lub sprzedać, może tu przyjechać. Otrzymasz w tym miejscu wszystko, co charakteryzuje Azję Środkową.

Tanie bilety do miasta Ałmaty kupicie głównie z Warszawy. Tanie loty do miasta Ałmaty mają w swojej ofercie linie lotnicze Turkish Airlines. Są to loty w większości z jedną przesiadką. Loty bezpośrednie do tej destynacji nie istnieją z naszych stron. Długość lotu do miasta Ałmaty wynosi średnio 10 godzin.

SPRAWDŹ UKRYJ

Przydatne info o mieście Ałmaty

Wiza do Kazachstanu

Polscy obywatele nie są zobowiązani do posiadania wizy wjazdowej na teren Kazachstanu w przypadku pobytu w tym kraju do 30 dni. Przy pobytach turystycznych oraz biznesowych, obowiązek wizowy został zniesiony.

Pogoda w mieście Ałmaty

Najlepsze na podróżowanie do Kazachstanu są miesiące maj – czerwiec lub wrzesień – październik. Temperatury wynoszą wtedy około 30°C i jest bardzo sucho. Jeżeli wybierzecie się do Kazachstanu podczas letnich miesięcy (lipiec, sierpień), możecie oczekiwać temperatur wynoszących nawet 50°C. Od listopada do kwietnia typowa pogoda to dużo niższe temperatury, częste opady deszczu oraz śniegu. W grudniu i styczniu w okolicach Astany temperatury mogą oscylować w okolicy -30°C.

Ceny w Kazachstanie

Luksus nie jest tutaj obcy, co odzwierciedla się w cały czas powiększającej się liście nazw wielkich sieci hoteli w miastach, włącznie z sieciami takimi jak Hilton, Ramady, czy też Radisson.

Zakwaterowanie w Kazachstanie jest możliwe również w bardzo przystępnych cenach, wynoszących nawet jedyne 40 PLN – na przykład w hostelu Nochleg, Forum, czy też Astana. Jeśli podczas podróży zależy Wam najbardziej na prywatności i komforcie, świetną alternatywą może być dla Was Best Western Plus Astana, Astana Central Hotel, czy też Absolute Hotel. Spędzenie nocy w jednym z tych miejsc kosztuje około 200 PLN za pokój.

Rezerwację polecamy wykonać z odpowiednim wyprzedzeniem. W Kazachstanie walutą jest tenge (KZT), euro oraz dolary są akceptowane jedynie na lotnisku, podczas wykonywania płatności za wizę. Płatności kartami płatniczymi można wykonać praktycznie wszędzie.

Zdrowie i szczepienia przed podróżą do Kazachstanu

Kazachstan nie oczekuje od przyjezdnych żadnych dodatkowych szczepień. Ryzyko zarażenia się chorobami jest w tym kraju minimalne. Wystaczy jedynie przypilnować aktualności szczepień obowiązujących w naszym kraju.

Aktualny czas w mieście Ałmaty

W mieście Ałmaty czas przesuwamy o 5 godzin do przodu, w porównaniu do czasu w Polsce.

Miejsca, które trzeba zobaczyć w mieście Ałmaty

10 ciekawostek i faktów o Kazachstanie

1
Amerykański film Borat, był dla Kazachstanu na tyle degradujący, że odezwa władzy kraju na jego temat na początku była krytyczna i negatywna. Jednak paradoksalnie wpłynął on na turystykę kraju. Ilość wniosów o wizę zwiększył się dziesięciokrotnie.
2
Około 150 km od miasta Semej we wschodnim Kazachstanie, Związek Radziecki testował bomby atomowe. W latach 1949-1989 miało miejsce ponad 450 prób jądrowych.
3
Kazachska elektrownia Ekibastuz GRES-2 może pochwalić się najwyższym kominem na świecie. Mierzy prawie 420 metrów.
4
Naruszenia praw człowieka i korupcja to dwa główne problemy, które dystansują Kazachstan od krajów rozwiniętych.
5
W Kazachstanie znajduje się główny rosyjski kosmodrom Bajkonur, położony w tym samym mieście.
6
Wiecie co oznacza Astana po kazachsku? Stolica.
7
Popularna gra w Kazachstanie buzka lub kokpar. W meczu są dwie drużyny jeźdźców konnych, których zadaniem jest przejęcie bezgłowego ciała kozła ze środka pola i dostarczenie go do „bramki” przeciwnika.
8
W przeszłości kraj zajmował pierwsze miejsce w wydobyciu uranu na świecie. Kazachstan dysponuje około jedną piątą światowych rezerw uranu.
9
Odkrycia archeologiczne mówią, że koń został udomowiony w Kazachstanie.
10
Kazachstan jest dziewiątym z kolei największym krajem na świecie.
Czy ten artykuł jest pomocny? (Jeszcze nie ocenione)