Skip to main content

Tanie bilety lotnicze Alicante

Oferty lotów do Alicante

Ciekawostki o Alicante

Piękne, czyste morze, długie piaszczyste plaże z kompletnym serwisem lub opuszczone skaliste zatoki, gdzie nie spotkacie praktycznie nikogo. Costa Blanca skrywa unikatowe palmowe gaje w Elche, za to Muricia doskonale reprezentuje atmosferę gorącego hiszpańskiego lądu. Region Alicante jest naprawdę ciekawy, a z punktu widzenia wakacji w tym regionie najciekawsza jest Costa Blanca, co po przetłumaczeniu odznacza „Białe wybrzeże”. Choć Alicante jest znane już długie lata wśród europejskich turystów, Polacy nie podróżują w to miejsce masowo. W tym miejscu, w środkowej części hiszpańskiego śródziemnomorskiego wybrzeża, znajdziecie jeden z najlepiej zaopatrzonych dla turystów turystycznych nadmorskich terenów Europy.

Dzięki południowemu położeniu i suchemu klimatowi da się tutaj kąpać w morzu przez sześć miesięcy w roku, a wiele ciekawych miejsc historycznych jest na wyciągnięcie ręki. I nie jest tutaj tak drogo jak na przykład w Barcelonie, czy też w Walencji.

Alicante, największe miasto na wybrzeżu, spełnia wszystkie wymagania, jakie macie, jeśli chodzi o śródziemnomorskie miejskie plaże. Pomimo tego, że znajdują się one praktycznie w centrum, woda jest tutaj bardzo czysta. Szczególnie rodziny z dziećmi docenią stopniowe wchodzenie do morza.

Sami z pewnością tutaj nie będziecie, ale ilość opalających się na plażach ludzi wyważy przepiękna panorama. Gdy uniesiecie wzrok i zobaczycie niebo zobaczycie stromą, około 200-metrową skałę, na szczycie której znajduje się odnowiony zamek Castillo Santa Barbara. Jest to również najlepszy widok na okolicę, więc nie przegapcie tej atrakcji podczas wizyty w Alicante. Jeżeli w czasie południowych upałów nie będziecie mieć ochoty na wspinaczkę, wypróbujcie windę zabudowaną bezpośrednio w skale. Zawiezie Was ona bezpośrednio do zamku.

W samym Alicante polecamy zobaczyć stare miasto. Jego uliczki biegną w górę do podnóża skały zamkowej i obok kilku kościołów dostrzeżesz także szlachetną architekturę ratusza Ayuntamiento. Jego wnętrze można zwiedzać za darmo. Elegancki Blue Lounge lub posąg Salvadora Dali jest zdecydowanie wart zobaczenia.

Gdy zatęsknicie za spokojem, wystarczy z centrum Alicante pojechać tramwajem i kawałek pieszo do półwyspu, który znajduje się na północy miasta i poprowadzi Was do morza. Tętniący życiem zgiełk miasta szybko się tutaj tłumi, a gwar turystów zastępuje wielu lokalnych młodych ludzi grających w piłkę nożną nad morzem. Zasmakujesz prawdziwego Alicante, zobaczysz lokalnych rybaków lub rodziny podczas wieczornego pikniku.

Tanie bilety do Alicante z Warszawy kupicie niskobudżetową linią lotniczą Ryanair lotem bezpośrednim, trwającym około 3 godziny i 40 minut. Istnieją również połączenia z Warszawy do Alicante linią Swiss International Air Lines z jedną przesiadką. Tanie bilety lotnicze do Alicante z Gdańska oferuje również linia lotnicza Ryanair, z lotami bezpośrednimi, ale także Swiss International Air Lines oraz KLM Royal Dutch Airlines – lotami z jedną przesiadką. Tanie loty do Alicante z Ryanair odbywają się również z Wrocławia oraz Krakowa.

SPRAWDŹ UKRYJ

Przydatne info o Alicante

Dokumenty podróżne do Hiszpanii

Ponieważ Hiszpania jest członkiem Unii Europejskiej, polscy obywatele mogą wstępować na teren kraju z aktualnym dowodem tożsamości lub paszportem.

Pogoda w Alicante

Całe miasto jest zwrócone w stronę morza i jest chronione górami z drugiej strony, co sprawia, że klimat jest przyjemny i stabilny przez cały rok. Jeśli lubisz słońce i ciepło, pokochasz Alicante. Prawie nigdy nie pada, co oczywiście ma odzwierciedlenie w lokalnej roślinności. Prawie jej nie ma, oprócz palm i kilku rododendronów. Ludzie, którzy mimo tych warunków chcą mieć trawnik w ogrodzie, muszą inwestować surrealistyczne pieniądze w nawadnianie. Średnia roczna temperatura wynosi około 18 stopni i należy brać pod uwagę wysoką wilgotność.

Ceny w Alicante

Hiszpania jest częścią Unii Europejskiej, walutą Hiszpanii jest euro. Z wymianą złotówek na euro nie powinno być problemu zarówno na lotnisku, jak również w jakimkolwiek punkcie wymiany walut w Alicante.

Hotele w Alicante

Hotel w Alicante? Zakwaterowanie znajdziecie tutaj już od 80-120 PLN za osobę za noc. Ceny i miejsce zakwaterowania możecie sobie sprawdzić i zarezerwować bezpośrednio na Flipo w zakładce Hotele.

Jeżeli zdecydujecie się na zwiedzenie okolic miasta, czy też całej wyspy całkowicie według waszego scenariusza i bez ograniczeń, polecamy wypożyczenie auta. Rezerwacja aut dostępna jest na Flipo w naszej zakładce Samochody.

Aktualny czas w Alicante

W Alicante jest taki sam czas jak w Polsce.

Miejsca, które warto zobaczyć w Alicante

10 faktów i ciekawostek o Hiszpanii

1
Oprócz piłki nożnej, hiszpańskie sporty narodowe obejmują także walki byków (corrida de torros). Nowoczesny kształt tego sportu rozpoczął się w mieście Ronda w 1784 roku.
2
Hiszpański jest drugim najczęściej używanym językiem na świecie.
3
Prawie połowa ilości oliwy z oliwek oraz 75% ilości szafranu wyprodukowana jest właśnie w Hiszpanii.
4
Słynna Paella, która praktycznie w całej Hiszpanii podawana jest z owocami morza, powstała w Walencji, gdzie po dziś dzień przygotowywana jest ona z warzywami, mięsem z królika (lub z kaczki) oraz ze ślimakami.
5
Barcelona ma swoje własne walentynki, w dniu świętego Juraja – 23 kwietnia. W tym dniu zakochani wymieniają się różami za książki.
6
Hiszpanie są właścicielami większej ilości samochodów, niż telefonów komórkowych.
7
Hiszpania jest jedynym krajem w Europie, w którym hodowane są banany.
8
Espana albo Spain pochodzi od słowa Ispania, co oznacza krainę zająców.
9
Jeśli będziecie chcieli wybrać się na obiad w Hiszpanii o 11.30, od razu o tym zapomnijcie. Obiad podawany jest tutaj około godziny 14-15 po południu, a kolacja dopiero o godzinie 21-22, więc na imprezę dostaniecie się dopiero około północy. Niektóre dyskoteki otwierane są dopiero o godzinie 2 nad ranem.
10
Fani słynnego katalońskiego klubu FC Barcelona nazywają się „Cules”, co po przetłumaczeniu odznacza „dupki”.
Czy ten artykuł jest pomocny?