Skip to main content

Popularne lokalizacje na wynajem samochodów

Wynajem auta - artykuły

Jak wypożyczyć samochód za granicą?

Wynajem auta podczas urlopu jest szansą na lepsze poznanie okolicy. Mając większą swobodę można zaplanować ciekawe trasy i zobaczyć jeszcze więcej miejsc.

Gdzie w Europie opłaca się wynająć samochód?

W erze tanich biletów lotniczych dotarcie do Włoch, Hiszpanii czy też USA to kwestia kilku godzin lotu.

Route 66 – ikoniczna droga łącząca Chicago i Santa Monica

Od 1926 roku, kiedy została otwarta przyciąga jak magnes. Wielu uważa, że jej pokonanie pozwala na odkrycie i poczucie prawdziwej wolności, spełnienie amerykańskiego snu.

Sprawdź odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

Czego potrzebuję, żeby wynająć samochód?

W celu dokonania rezerwacji auta potrzebują Państwo swojej karty kredytowej lub debetowej. Do odbioru auta będą Państwo potrzebować:

  • Twój kupon rezerwacji/ekupon, który potwierdza opłacenie wynajmu, należy go przedstawić przy odbiorze auta.
  • Karta kredytowa/ debetowa na imię i nazwisko głównego kierowcy z wystarczającymi dostępnymi środkami, które umożliwią zablokowanie depozytu przez wypożyczalnię.
  • Ważne i pełne prawo jazdy każdego z kierowców. Każdy kierowca musi posiadać swoje prawo jazdy przynajmniej pełne 12 miesięcy (w niektórych przypadkach 24 miesiące).
  • Państwa paszport i/lub Państwa dowód osobisty, lub inny dowód tożsamości, którego okazanie jest wymagane w wypożyczalni.

Każda z wypożyczalni posiada inne warunki umowy, dlatego za każdym razem bardzo prosimy zapoznać sięz Warunkami wybranej przez Państwa wypożyczalni.

Ile muszę mieć lat, żeby wynająć samochód?

Większość wypożyczalni wymaga, aby wiek kierowcy mieścił się w przedziale pomiędzy 21 a 70 lat. Jeżeli masz mniej niż 25 lat lub więcej niż 70 lat najprawdopodobniej będziesz musiał zapłacić dodatkową opłatę.

Czy mogę dokonać rezerwacji dla kogoś innego?

Tak, o ile spełniają wszystkie wymagania. Po prostu wypełnij wymagane pola podczas dokonywania rezerwacji.

Wszystkie opłaty są wliczone w cenę wynajmu?

Większość naszych wynajmów zawiera ubezpieczenie od kradzieży, AC, podatki lokalne, opłaty lotniskowe oraz opłaty drogowe. W związku z dodatkową opłatą za młodego kierowcę, dodatkowego kierowcę czy też zwrot w innej lokalizacji będą Państwo poproszeni o uiszczenie tych opłat na miejscu z dostawcą-podamy jednak koszty przed dokonaniem rezerwacji (skorzystanie z własnego fotelika czy GPS pozwoli Państwu zaoszczędzić pieniądze). Aby uzyskać więcej informacji co jest zawarte w cenie, prosimy o zapoznanie się z warunkami umowy dla interesującej Państwa oferty.

Jak wyszukać najkorzystniejszą ofertę wynajmu?

Współpracujemy z największymi międzynarodowymi wypożyczalniami (oraz z wieloma mniejszymi lokalnymi dostawcami), aby dać Państwu ogromny wybór ofert w najlepszych cenach. Dzięki temu jesteśmy w stanie przedstawić Państwu najtańsze oferty w ponad 60 000 lokalizacji na całym świecie. Aby porównać ceny i znaleźć idealny samochód w bezkonkurencyjnej cenie, wystarczy skorzystać z naszej wyszukiwarki.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze samochodu?

  • Przestrzeń: Będą Państwo mogli cieszyc się wygodą podróźy wybierając większy samochodu z większą pojemnością na bagaż.
  • Paliwo: Nie planują Państwo dalekich podróży? Opcja 'odbiór z pełnym-zwrot z pełnym' pozwoli zaoszczędzić pieniądze.
  • Lokalizacja: Nie ma wygodniejszej opcji niż odbiór na lotnisku, jednakże odbiór poza lotniskiem z zapewnionym transportem jest o wiele tańszy.
Czy ten artykuł jest pomocny?