Skip to main content

Tanie bilety lotnicze Martynika

Oferty lotów

Martynika

„Nigdy nie widziałem nic piękniejszego” - powiedział Krzysztof Kolumb, gdy przybył tutaj w 1502 roku. Dla nas Martynika wydaje się wyspą stworzoną na idealne wakacje. Po aktywności wulkanicznej pozostały tutaj wulkaniczne góry, wzdłuż całego wybrzeża, pod którymi kryją się piękne i fotogeniczne plaże Małych Antyli. Dzięki kolonizatorom, wszędzie czuje się tutaj Francję, a w powietrzu unosi się „La vie est belle!”.

Wyspa kwiatów, jak nazywają ją miejscowi, zadowoli nawet najbardziej wymagających turystów. Jest ona jak kropla francuskiego uroku, w środku Morza Karaibskiego. Wybrzeże może bardziej przypominać Riwierę Francuską, ale nie daj się zwieść. Martynika to koktajl spontaniczności i francuskiej elegancji, pełen tropikalnych smaków i aromatów. A jeśli przeczytasz nasz tekst dalej, zrozumiesz, że jest absolutnie wyjątkowa.

Martynika jest częścią tzw. Antyli Francuskich. Ich charakter i kultura są bliżej Europy, niż Karaibów. Plaż takich jak w tym miejscu można szukać w Europie, na próżno. A to wszystko ma jeszcze jedną wielką zaletę.

Cała ta wyspa oferuje niezwykłą różnorodność krajobrazu: plaże z drobnym piaskiem i turkusową wodą, lasy tropikalne. Na południu kraju znajdziesz piękne plaże i ogromne plantacje trzciny cukrowej. Na liście najpiękniejszych zatok na świecie z pewnością znajdziecie Flamand. Widok idyllicznych plaż i zalesionych wybrzeży, będzie jednym z najpiękniejszych momentów na karaibskich wakacjach. Les Salines - najsłynniejsza plaża Martyniki, która znajduje się na południu wyspy. Przyciąga turystów zwłaszcza łukiem przepięknych plaż, o długości ponad 1200 m, z drobnym piaskiem, który powoli tonie w turkusowym morzu.

Sercem wyspy jest obszar Bouliki. Rzeka Rivière-Blanche przepływa przez ten piękny rezerwat i odgrywa bardzo ważną rolę na Martynice. Są to płuca wyspy.

Francuska forteca. Tak brzmi dosłowne tłumaczenie nazwy stolicy, czyli Fort de France. Żyje w niej około 100 000 mieszkańców, co stanowi około jednej czwartej całkowitej populacji wyspy. Jego fundamenty zostały postawione w 1640 roku. Popularnym miejscem do odwiedzenia jest lokalny park La Savane lub port Saint Louis. Centrum składa się z ruchliwych dzielnic handlowych i wąskich uliczek z typowymi budynkami z balkonami, ozdobionymi żeliwnymi balustradami, które polecamy przejść pieszo. Dumą wyspy jest francuska budowla Fort St. Louis, która dziś dominuje w Zatoce Baie des Flamands.

Dzięki aktywności wulkanicznej i czynnemu wulkanowi Montagno Pele (1397 m n.p.m.) na Martynice znajdziecie wiele źródeł gorącej wody. Nawiasem mówiąc, pod ziemią jest ukryty jeden z największych sejsmografów na świecie, a zbocza samego wulkanu pokryte są bardzo gęstym lasem deszczowym, co sprawia, że zdobycie szczytu jest praktycznie niemożliwe.

Oprócz wspaniałych plaż, Martynika znana jest z doskonałej gastronomii. Być może mają na to wpływ Francuzi. Warto wiedzieć, że jeśli skosztujesz lokalne ryby, antillskie curry colombo i owoce morza, to do szczęścia wystarczy Ci jedynie łyk słodkiego i dojrzałego rumu. Vuala! Jesteś na Karaibach i na wyspie, która słynie z najlepszego rumu, znanego na całym świecie, więc szkoda byłoby go nie spróbować. Prawie nigdy nie jest on eksportowany, a jeśli już jest, to można znaleźć go w sprzedaży jedynie w limitowanych edycjach.

Martynika jest jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc na Karaibach. Jest to dobrze znane turystom z Polski, dla których jest coraz popularniejszym celem podróży. Tanie loty na Martynikę z Warszawy kupicie z liniami lotniczymi Air Canada, Air France oraz LOT Polish Airlines. Są to loty w większości z dwiema przesiadkami. Loty bezpośrednie na Martynikę z Polski nie są w ofertach linii lotniczych. Długość lotu na Martynikę wynosi średnio 15 godzin. Międzynarodowe lotnisko Martinique Aimé Césaire International Airport, znajduje się w mieście Fort de France (FDF).

SPRAWDŹ UKRYJ

Przydatne info o Martynice

Miejsca, które trzeba zobaczyć na wyspie Martynika

10 faktów o Martynice

1
Francuski jest językiem urzędowym Martyniki, ale język kreolski Antyli jest również szeroko stosowany.
2
Wyspa przybyła dwukrotnie pod zarządem Anglii, jeszcze w czasach Napoleona.
3
Martynika ma swój własny las deszczowy.
4
Największa część grup etnicznych Martynika to odpowiednio Afrykanie. ich potomkowie, do 84%.
5
Największymi produktami eksportowymi są banany, rum, ananasy i produkty nafty.
6
Zanim Krzysztof Kolumb nazwał Martynikę, jaką znam dzisiaj, wyspę nazwano Jouanacaëra-Matinino - co oznacza „wyspę mitów”.
7
Martynika jest stosunkowo górską wyspą, najwyższy punkt ma wysokość 1397 m npm i nazywa się Mont Pelée.
8
Najbardziej popularne danie nazywa się Columbus, jest to kurczak curry z przyprawami ze Sri Lanki.
9
Do 80% populacji to katolicy.
10
Martynika żyje głównie z turystyki, która stanowi ponad trzy czwarte dochodu.
Czy ten artykuł jest pomocny? (Jeszcze nie ocenione)

Zamów przez Flipo.pl