Skip to main content

Tanie bilety lotnicze Wyspy Zielonego Przylądka

Oferty lotów na Wyspy Zielonego Przylądka

Ciekawostki o Wyspach Zielonego Przylądka

Cabo Verde w Portugalii, Kabu Verdi w języku kreolskim i Wyspy Zielonego Przylądka w języku polskim. Cudowne wyspy, nazwane tak od Cap-Vert - Zielonego Przylądka tworzącego najbardziej wysunięty na zachód punkt kontynentalnej Afryki. To wyjątkowe miejsce tworzy razem dziesięć większych i osiem mniejszych wysp.

To dziewiczy raj z niekończącymi się kilometrami piaszczystych plaż, otoczony turkusowym oceanem i wspaniałą przyrodą. Jest to bardzo słoneczne miejsce, które zaspokoi gusta wszystkich turystów.

Kochacie plażę? Najpiękniejsze można znaleźć na Boa Vista. Czy chcesz uprawiać sporty wodne? Są do tego idealne warunki. Lubisz wędrówki? Na Wyspach Zielonego Przylądka możesz spokojnie „szwędać się” po pagórkach. Wyspy Zielonego Przylądka to świetne połączenie aktywnych wakacji. Mają coś z Europy, coś z Afryki, ale wciąż są zupełnie innym i nieoczekiwanym miejscem docelowym.

Tanie loty na Wyspy Zielonego Przylądka można zarezerwować odlatując z Warszawy, ale polecamy loty także z Wiednia, Budapesztu i Pragi. Z naszego kraju nie ma bezpośredniego lotu na Wyspy Zielonego Przylądka, ale bardzo wygodnie jest polecieć w to miejsce z jednym międzylądowaniem w Lizbonie - z TAP Air Portugal. Lotnisko w Praia nazywa się Francisco Mendes Airport i oznaczane jest symbolem RAI.

SPRAWDŹ UKRYJ

TOP miejsca w Wyspach Zielonego Przylądka

Praia

Praia jest stolicą archipelagu Wysp Zielonego Przylądka. Znajduje się na największej i najbardziej zaludnionej wyspie Santiago. Inne wyspy są na ogół bardziej skaliste i mają bogatszą roślinność.

Santiago jest również znane jako pierwsza wyspa, która została skolonizowana. Dlatego znajdziecie tutaj piękne historyczne centrum, Muzeum Archeologiczne oraz bardzo popularne i atrakcyjne zabytki, takie jak ratusz, katedra i Pałac Sprawiedliwości.

Na wyspie jest jeszcze co najmniej jedno inne ładne miasteczko, pełne historii - Cidade Velha. Największymi atrakcjami wyspy są pomnik Pelourinho, który ma ponad 500 lat, a także Fortaleza Real de San Felipe, skąd roztacza się jeden z najpiękniejszych widoków.

Tanie loty na do Praia zarezerwujecie odlatując z Warszawy, ale polecamy loty także z Wiednia, Budapesztu i Pragi. Z naszego kraju nie ma bezpośredniego lotu na Wyspy Zielonego Przylądka, ale bardzo wygodnie jest polecieć w to miejsce z jednym międzylądowaniem w Lizbonie - z TAP Air Portugal. Lotnisko w Praia nazywa się Francisco Mendes Airport i oznaczane jest symbolem RAI.

Przydatne info o Wyspach Zielonego Przylądka

Pogoda na Wyspach Zielonego Przylądka

Wyspy Zielonego Przylądka są jednak wyjątkowe także pod względem klimatu. Temperatura powietrza wynosi 24-30 °C przez cały rok, a morza 20-25 °C. Jest to bardzo słoneczny kierunek podróży. Idealny czas na wizytę na Wyspach Zielonego Przylądka to miesiące od kwietnia do lipca, kiedy praktycznie nie pojawiają się opady deszczu.

Wiza i dokumenty podróżne na Wyspy Zielonego Przylądka

Obywatele Polski, a także wszyscy obywatele Unii Europejskiej, nie muszą posiadać wizy wstępu na Wyspy Zielonego Przylądka od 2019 roku.

Przed wyjazdem należy zarejestrować się na stronie internetowej www.ease.gov.cv. Rejestrację należy wykonać najpóźniej 5 dni przed wyjazdem. Obowiązuje także podatek lotniskowy – Airport Security Tax, w wysokości 3400 escudos (około 31 EUR), który można zapłacić na trzy różne sposoby: online najpóźniej 5 dni przed wylotem, na lotnisku lub przez pośrednika turystycznego.

Ceny na Wyspach Zielonego Przylądka

Wyspy Zielonego Przylądka oferują w przybliżeniu takie same ceny jak europejskie destynacje. Usługi związane z wyżywieniem i zakwaterowaniem są na poziomie śródziemnomorskich kurortów. Woda mineralna i piwo są nieco droższe. Za główny posiłek w restauracji średnio zapłacisz od 6 do 15 euro.

Szukasz zakwaterowania w Republice Zielonego Przylądka? Ceny hoteli możesz również sprawdzić za pośrednictwem Flipo Hotele. Na Wyspach Zielonego Przylądka znajdziecie zakwaterowanie w apartamentach i luksusowych sieciach hotelowych znanych marek.

Jeśli chcesz wynająć samochód, polecamy wcześniejszą rezerwację samochodu. Najlepsze ceny wynajmu otrzymacie rezerwując auto z dużym wyprzedzeniem. Polecamy to zrobić na Flipo Samochody.

Aktualny czas na Wyspach Zielonego Przylądka

Na Wyspach Zielonego Przylądka są dwie godziny mniej, niż w Polsce.

Zdrowie i szczepienia przed podróżą na Wyspy Zielonego Przylądka

Wjazd do kraju nie wymaga wykonania dodatkowych szczepień. Jednak jeśli odwiedzający przebywał w obszarach, w których występuje żółta gorączka to jest od niego wymagany wpis do międzynarodowej książeczki zdrowia, potwierdzający szczepienie przeciwko żółtej febrze. Zalecane jest także szczepienie przeciwko żółtaczce typu A oraz B.

Standardy higieniczne i opieka zdrowotna są w tym kraju na dobrym poziomie. Niestety nie na wszystkich wyspach jest dostępna odpowiednia opieka medyczna. W sklepach, ośrodkach zdrowia oraz aptekach znajdują się produkty pierwszej potrzeby i są one dobrze wyposażone.

Statystyki lotnicze dotyczące Wyspach Zielonego Przylądka

  • Czy wiesz, że najtańszy lot na Wyspy Zielonego Przylądka kosztuje tylko 775,00 € w tym tygodniu?

  • Jeśli zdecydujesz się na podróż na Wyspy Zielonego Przylądka , polecamy odwiedzić takie miasta jak Boa Vista, Sal, Praja, Sao Vicente, Sao Filipe.

  • Lubisz statystyki? Być może zainteresuje Cię informacja, że na Wyspach Zielonego Przylądka liczba międzynarodowych portów lotniczych to: 0.

Co warto zobaczyć na Wyspach Zielonego Przylądka

10 ciekawostek o Wyspach Zielonego Przylądka

1
Wszystkie wyspy Zielonego Przylądka zostały utworzone przez działalność wulkaniczną.
2
Cabo Verde było miejscem, z którego niewolnicy zostawali wywożeni po całym świecie.
3
Jedyny aktywny wulkan na Wyspach Zielonego Przylądka znajduje się na wyspie Fogo.
4
550 km na wschód od Wysp Zielonego Przylądka znajduje się słynne miasto Dakar.
5
Wyspy mają kontakt ze światem tylko poprzez transport morski i lotniczy.
6
Na dziesięciu wyspach znajduje się 8 lotnisk, ale tylko dwa lub trzy z nich są lotniskami międzynarodowymi.
7
Wyspy Zielonego Przylądka dzielą się na Zawietrzne i Podwietrzne.
8
Republika Zielonego Przylądka jest podobno drugą (po Hawajach) najlepszą lokalizacją do surfowania.
9
W chwili, gdy Włosi wybudowali lotnisko na wyspie Sal, jego pas startowy był jednym z trzech najdłuższych na świecie.
10
Oficjalnym językiem na wyspach jest portugalski, ale można tutaj mówić po hiszpańsku, angielsku, kreolsku i francusku.
Czy ten artykuł jest pomocny?