Skip to main content

Tanie bilety lotnicze Tanzania

Oferty lotów

Tanzania

Szukacie taniego biletu do Tanzanii? Wygodnego zakwaterowania w hotelu lub w apartamencie? Na Flipo.pl możecie porównać sobie ceny biletów lotniczych, zakwaterowania, wynajmu aut, czy też ubezpieczenia przed podróżą do Tanzanii.

SPRAWDŹ UKRYJ

Tanzania

Zanzibar

Zanzibar ma doskonałe plaże. Kilometry i kilometry białego piasku, który jest tak drobny, że przypomina mąkę i Ocean Indyjski w niesamowitych odcieniach turkusu.

Szczególną atrakcją i naturalnym teatrem przyrody na Zanzibarze są morskie przypływy i odpływy. W niektórych miejscach morze cofa się nawet do kilkuset metrów. Na miejscu pozostają tylko płytkie „baseny” z mnóstwem pięknych muszli, gwiazd morskich i glonów, które są zbierane, a następnie przyrządzane przez miejscowych. Jednak w ciągu kilku godzin ocean powraca i staje się tak ciepły, że można poczuć się jak w basenie termalnym.

Zanzibar jest słusznie nazywany wyspą goździków i wanilii. Ale na tym się nie kończy - idealny klimat w połączeniu z bardzo żyzną glebą, stwarza idealne warunki do uprawy czegokolwiek. Dowiesz się tutaj, jak wyglądają ziarna kawy, gdy są jeszcze na drzewie, że jest tylko jeden pieprz, a jego kolor zależy od dojrzałości i sposobu przetwarzania. Zobaczysz także z czego powstaje jod, dowiesz się, że gałka muszkatołowa wygląda jak mały Spiderman i rozumiesz, dlaczego rdzenni mieszkańcy są zdrowi i nie potrzebują żadnych leków.

Czy chcesz doświadczyć tego, co Zanzibar ukrywa pod swoją powierzchnią? Nie ma problemu - woda jest tak czysta, że ​​można zobaczyć to, co znajduje się na głębokości nawet 60 metrów. Wyspa ma wiele raf koralowych, na których życie jest wyjątkowo barwne. Ośmiornice, mureny, barakudy, koniki morskie i rozgwiazdy mogą być zatem rozrywkowym teatrem, również dla początkujących. Najbardziej znanym miejscem do nurkowania jest wyspa Mnemba, która organizuje wiele wycieczek, szczególnie z plaży Nungwi.

Masajowie na Zanzibarze często nie pochodzą z tych wiosek, chociaż lubią mówić, że tak jest. Zarabiają na życie sprzedając różne bransoletki, naszyjniki i pamiątki.

Zanzibar jest prawdziwym hitem, choć został odkryty przez Polaków dopiero kilka lat temu. Tanie loty na wyspę Zanzibar z Warszawy możesz zarezerwować z liniami lotniczymi Emirates, Air France, SWISS, KLM Royal Dutch Airlines lub Qatar Airways. W chwili obecnej nie ma bezpośredniego lotu do Zanzibaru z naszego kraju. Średni czas lotu wynosi około 14 godzin, zwykle jest on z jednym transferem lub dwoma.

Dar Es Salaam

Tanzania jest krajem niezastąpionej fauny i flory i przepięknych krajobrazów. Jest to prawdziwa Afryka! Jeśli planujesz odwiedzić największe miasto Tanzanii, Dar Es Salaam, koniecznie wybierz się na wycieczkę z przewodnikiem po mieście. Poznaj też resztę wspaniałych miejsc w Tanzanii - na przykład wybierz się popływać na Zanzibar - wyspę goździków i wanilii, wespnij się na najwyższą górę w Afryce - Kilimandżaro, lub przejdź się Parkiem Narodowym Serengeti. Tanzania jest pełna przygód!

Miłośników przyrody Afryka przyciąga jak magnes. Nie ma się co temu dziwić. Każdego dnia odbywają się tutaj spektakle natury w otoczeniu najpiękniejszej wersji teatru na świecie - przyrody. Można zobaczyć setki zwierząt w ich naturalnym środowisku, ciekawych i uśmiechniętych tubylców, a wszystko to w niepowtarzalnym otoczeniu Afryki.

Polacy coraz częściej wybierają Tanzanię jako kraj warty odwiedzenia. Tanie bilety lotnicze do Dar Es Salaam można zarezerwować na naszej stronie z Warszawy. Z Wiednia oraz Frankfurtu można wygodnie dotrzeć tam liniami Ethiopian Airlines z międzylądowaniem w Etiopii. Z Polski można polecieć do Tanzanii z jedną lub dwiema przesiadkami. Tanie loty do Dar Es Salaam oferują linie lotnicze Qatar Airways, KLM Royal Dutch Airlines lub Air France. Średni czas lotu wynosi około 11 godzin.

Kilimandżaro

Tanzania to kraina pięknej przyrody i niezastąpionej flory i fauny, ale przede wszystkim kawałek prawdziwej Afryki! Jeśli chcesz przeżyć pełne przygód safari w Parku Narodowym Serengeti lub wspiąć się z przewodnikiem po najwyższej górze Afryki - Kilimandżaro, zrób to. Niewątpliwie będzie to najpiękniejsza rzecz, jakiej możesz doświadczyć podczas wizyty w Afryce!

Góra Kilimandżaro jest uważana za dach Afryki. W rzeczywistości jest to śpiący wulkan, a jego najwyższy szczyt - Kibo / Uhuru, ma wysokość 5 895 metrów nad poziomem morza. Jest położony w północno-wschodniej części Tanzanii w pobliżu granicy z Kenią.

Wspinaczka na Kilimandżaro to bardzo popularna atrakcja, dostępna tylko za pośrednictwem przewodnika. Jest doskonałym wyborem, jeśli chcesz połączyć egzotyczne wakacje ze wspinaczką górską. Będziesz potrzebować większą ilość dni, aby to zrobić, ale wiedz, że warto. Na Kilimandżaro można się wspinać na wiele sposobów, ale wspaniały jest fakt, że jest to najwyższa góra, którą można pokonać pieszo.

Tanie loty do Kilimandżaro są dostępne głównie z lotniska w Warszawie. Tanie bilety lotnicze do Kilimandżaro polecamy zakupić z linią lotniczą Turkish Airlines, Qatar Airways, KLM Royal Dutch Airlines lub Air France. Loty do Kilimandżaro dostępne są z jedną przesiadką. Z naszego kraju nie ma bezpośredniego lotu do Kilimandżaro. Średni czas lotu wynosi około 11 godzin.

Arusha

To trzecie co do wielkości miasto Tanzanii, obecnie ma około 350 000 mieszkańców. Leży na północy Tanzanii, pod drugą najwyższą górą Tanzanii - górą Meru (4566 m), która tworzy wyjątkowe tło.

Arusha leży na wysokości ponad 1300 metrów nad poziomem morza, więc przez cały rok jest tutaj świeże powietrze i łagodny klimat. Żyją tu członkowie plemion Meru i Il Larus (Arusha). Do wielokulturowego wizerunku miasta przyczyniają się społeczności Azjatów (Arabów i Hindusów) i Europejczycy. Oczywiście nie brakuje tutaj również grupy etnicznej Masajów, których domami są okoliczne sawanny.

Arusha jest znana jako „stolica safari” i jest pełna turystów przez cały rok. Nic dziwnego, ponieważ leży również na skraju wschodniej odnogi Wielkiej Szczeliny, w pobliżu słynnych parków narodowych Serengeti, Ngorongoro, Manyara i Tarangire. Ponadto ma „własny” mały park narodowy Arusha.

Chociaż miasto Moshi położone jest znacznie bliżej do Kilimandżaro, wyprawy na najwyższą górę Afryki organizowane są głównie z Arushy. Turyści mogą uczestniczyć w oferowanych programach społecznościowych, aby poznać życie niektórych plemion.

60 km na wschód od Arushy znajduje się międzynarodowe lotnisko Kilimanjaro International Airport. Możesz także zarezerwować tanie loty do Kilimandżaro z naszego kraju.

Tanie loty do Arushy polecamy zakupić z Warszawy. Latają tam linie lotnicze KLM Royal Dutch Airlines, Emirates oraz Qatar Airways. Loty bezpośrednie do Arushy z naszego kraju niestety nie są dostępne. Dostaniecie się tam lotami, które w większości są z dwiema przesiadkami. Średni czas lotu wynosi około 11 godzin.

Inne miasta
Dodoma

Stolica Tanzanii ma tylko 420 tysięcy mieszkańców i nosi nazwę Dodoma. Historia tego miasta zaczęła być pisana całkiem niedawno, w 1907 r., kiedy to została założona przez niemieckich kolonizatorów. Jednak miasto Dodoma nie jest stolicą Tanzanii od samego początku – zaczęło nią być dopiero w 1973 r. Można powiedzieć, że losy Dodomy potoczyły się podobnie do stolicy Brazylii - Brasilia. Również tutaj, w Tanzanii, jej przywódcy chcieli stolicy, która nie leżałaby na brzegu państwa, ale byłaby w jego centralnej części. Ze względu na tę decyzję dawna stolica Dar es Salaam straciła uprzywilejowaną pozycję, która została przekazana miastu Dodoma.

Jeśli stolica Tanzanii Dodoma spodobała Wam się i chcielibyście ją odwiedzić, będziecie mieć kilka opcji, aby się tam dostać. Z nieoficjalnej stolicy Dar es Salaam regularnie kursują linie lotnicze. Inną opcją jest skorzystanie z lokalnej sieci kolejowej lub klasycznie – linią autobusową. Odległość między tymi miastami wynosi nieco ponad 400 kilometrów, więc od Ciebie zależy, czy chcesz podróżować samolotem czy też drogą lądową.

Polacy stopniowo zaczynają odkrywać Tanzanię. Z naszego kraju możesz zarezerwować tanie loty do Kilimandżaro lub miasta Dodoma.

Tanie bilety lotnicze do Kilimandżaro polecamy zakupić z linią lotniczą Turkish Airlines, Qatar Airways, KLM Royal Dutch Airlines lub Air France. Loty do Kilimandżaro dostępne są z jedną przesiadką. Z naszego kraju nie ma bezpośredniego lotu do Kilimandżaro. Średni czas lotu wynosi około 11 godzin.

Tanie loty do Dodomy z Warszawy ma w swojej ofercie linia lotnicza Qatar Airways oraz Emirates. Są to loty z dwiema przesiadkami. Loty bezpośrednie do miasta Dodoma niestety nie są dostępne. Średni czas lotu wynosi około 1 dzień i 11 godzin.

Przydatne info o Tanzanii

Miejsca, które warto zobaczyć w Tanzanii

10 ciekawostek o Tanzanii

1
W Tanzanii znajdziesz aż szesnaście parków narodowych.
2
Miesiące od czerwca do października są idealne by odwiedzić safari. Zwierzęta gromadzą się wokół źródeł wody i w miejscach, gdzie jest mniej roślinności.
3
Największym plemieniem w Tanzanii jest Sukum, które stanowi 16% populacji.
4
Ze względu na bliskość równika, w Tanzanii jest bardzo ciepło przez cały rok, a dzień i noc trwają tyle samo (po 12 godzin), jak większość krajów Afryki Wschodniej.
5
Jasnoniebieskie lazurowe wody Oceanu Indyjskiego zajmują 800 kilometrów prawie nietkniętej linii brzegowej.
6
Znajdziesz tu trzy z siedmiu afrykańskich cudów przyrody.
7
Masajowie nie korzystają z nowoczesnych udogodnień życia codziennego, takich jak elektryczność, telefony komórkowe czy woda z kranu.
8
Kilimandżaro o wysokości 5 895 m n.p.m. jest najwyższym szczytem w Afryce.
9
Rekordowa wspinaczka na szczyt Kilimandżaro trwała 5 godzin i 38 minut.
10
Lider zespołu Queen - Freddie Mercury - urodził się na Zanzibarze, który należy do Tanzanii.
Czy ten artykuł jest pomocny? (Jeszcze nie ocenione)