Skip to main content

Tanie bilety lotnicze Bangkok

Oferty lotów

Bangkok

Wizytówka Azji - Bangkok, jest stolicą Tajlandii. Bangkok położony jest na wschodnim brzegu rzeki Chao Phraya, która utworzyła w nim całą sieć kanałów. Właśnie dzięki nim zasłużył sobie na drugie imię - Wenecja wschodu. Nowoczesne, lecz dość chaotyczne miasto pulsuje niepowtarzalnym połączeniem zapachów i smaków. Wielu ludzi uważa to miejsce za gastronomiczne niebo. Choć składa się z 50 części, za najpopularniejsze miejskie części uważa się: backpakerski wyluzowany Khao San Road, szlachetny Bangkok Riverside, otwarty na świat Sukhumvit, oddychający przyrodą Silom, modny Siam, zakupowy raj Pratunam i chińska część, w której wszystko dzieje się bardzo szybko - Chinatown.

Tę azjatycką metropolię coraz bardziej lubią Polacy. Tanie bilety lotnicze do Bangkoku najtaniej kupicie z Krakowa linią lotniczą KLM, z Warszawy liniami lotniczymi Air China, KLM, Aeroflot oraz Emirates i Air France. W naszych ofertach specjalnych znajdziecie często najtańsze loty do Bangkoku linią Air China z wylotem z Londynu. W dobrych cenach latają również samoloty od naszych sąsiadów w Pradze - linie lotnicze Air France, Air Berlin, Turkish Airlines, czy też z Wiednia - Turkish Airlines, Emirates. Długość lotu wynosi średnio 11 godzin, zazwyczaj z jedną przesiadką.

Głównym lotniskiem w Bangkoku jest Suvarnabhumi International Airport. Z tego lotniska jest możliwość lotu do drugiego największego tajskiego miasta Chaing Mai, egzotycznej prowincji Krabi oraz na popularne wyspy Koh Samui czy Phuket. Loty do tych destynacji są bezpośrednie i trwają od godziny do półtorej godziny czasu. Chcielibyście jechać na wakacje do znanej destynacji do nurkowania Pattaya? Nie musicie myśleć nad kupnem kolejnego biletu lotniczego. Z Bangkoku dostaniecie się tam autobusem w czasie do 2 godzin.

SPRAWDŹ UKRYJ

Przydatne info o Tajlandii

Zabytki w Bangkoku (5 rzeczy, które trzeba zobaczyć)

10 ciekawostek i faktów o Tajlandii

1
Tajski król urodził się w stanie Massachusetts w USA.
2
Wat Pa Maha Chedi Kaew to nazwa świątyni, która została wybudowana z miliona butelek po piwie.
3
Tajlandia jest najpobożniejszym krajem na świecie. Aż 97% ludzi przyznaje się do wyznawania jakiejś religii, przede wszystkim buddyzmu.
4
Wielkie kokosowe plantacje używane są przez małpy do zbiorów kokosów. Małpy są w tym celu hodowane i trenowane
5
Tajski król był najdłużej władającą głową państwa na świecie.
6
Do rozmów z królem został stworzony specjalny język, który używany jest jedynie w tego typu rozmowach.
7
Napój Red Bull pochodzi oryginalnie z Tajlandii. Został tam stworzony w celu pobudzenia kierowców ciężarówek.
8
Tajska królewna utopiła się w 1880 roku na oczach swoich poddanych - mieli oni jednak zakaz dotykania królewny.
9
Tajska armia wybiera swoich członków za pomocą loterii. Musi wziąć w niej udział kazdy mężczyzna mający ponad 21 lat. Jeśli wyciągnie z loterii kolor czerwony - idzie do wojska, a jeżeli nie - nie musi.
10
Prawdziwa nazwa stolicy Bangkoku to ”Krungthepmahanakhon Amonrattanakosin Mahintharayutthaya Mahadilokphop Noppharatratchathaniburirom”.
Czy ten artykuł jest pomocny?

Zamów przez Flipo.pl