Skip to main content

Tanie bilety lotnicze Ateny

Oferty lotów

Ateny

Dzięki swojej starożytnej historii Ateny są jedną z najstarszych metropolii naszej planety. Miasto jest również kolebką nowoczesnej cywilizacji. Właśnie w Atenach zostały położone fundamenty demokracji, zachodniej filozofii, matematycznych odkryć czy też teatru. Dominujący Półwysep Attyczny oferuje turystom wizytę tych największych historycznych pamiątek czasów antycznych. Dumnie przypominają one legendarną dobę, kiedy świat był rządzony przez rozmaitych bogów, którzy często sprawdzali odwagę greckich bohaterów. Po obejrzeniu imponujących zabytków, w Atenach możecie możecie wypocząć w wielu zielonych ogrodach lub zaczerpnąć trochę energii w tawernach oferujących to najlepsze z greckiej bajkowej kuchnii. Będziecie tutaj potrzebować co najmniej wieczoru, ponieważ miasto żyje w nocy pełnią życia. Jeżeli chcecie poznać prawdziwą stronę Grecji, wybór destynacji jest oczywisty.


Ateny są jedną z ulubionych destynacji w oczach Polaków. Tanie bilety lotnicze do Aten kupicie już bezpośrednio z Warszawy, skąd lata linia lotnicza Ryanair. Średnia długość bezpośredniego lotu z Warszawy to mniej więcej 3 godziny. Bezpośrednie loty do Aten odbywają się również z Katowic, linią lotniczą Ryanair oraz przewoźnikiem Wizzair. Można polecieć do Aten również linią lotniczą SWISS (Warszawa), Aegean Airlines (Warszawa), czy też Austrian Airlines (Kraków). Z naszych stron najczęściej latamy do Aten na lotnisko Eleftherios Venizelos.

SPRAWDŹ Show less

Przydatne info o Atenach

Dokumenty podróżne do Grecji

Nie potrzebujesz wizy, aby wjechać do Grecji. Grecja jest członkiem Unii Europejskiej, dlatego możesz podróżować do Grecji z ważnym paszportem lub dowodem osobistym.

Atrakcje w Atenach, które warto zobaczyć

10 faktów o Atenach

1
Ateny zostały nazwane imieniem boginii mądrości, która jest patronką miasta.
2
Demokracja jako prawny system władzy powstała w Atenach około roku 500 p.n.e.
3
Ateny były domem sławnego filozofa Platona, który w roku 358/7 p.n.e założył szkołę filozoficzną nazwaną Akademia. By to pierwszy Instytut Szkolnictwa Wyższego na świecie.
4
Podczas budowy ateńskiego metra, zostało wykopanych ponad 50 000 historycznych artefaktów. Niektóre z tych wyjątkowych rzeczy możemy podziwiać bezpośrednio na przystankach metra.
5
Pierwsze nowożytne Igrzyska Olimpijskie odbyły się w Atenach w 1896 roku. Ich nazwa powstała od miasta Olympia, w którym w roku 776 p.n.e odbywały się greckie gry sportowe.
6
Ateny są jednym z najstarszych miast świata. Historia miasta sięga na więcej niż 3000 lat p.n.e.
7
Tak samo stare korzenie jak demokracja ma również grecki teatr. Pozostał on znakomitą koncepcją aż do dziś.
8
Jednym z największych ateńskich bohaterów jest Tezeusz, który według legendy zabił Minotaura żyjącego w labiryncie na Krecie. Tezeusz w ten sposób uratował miasto przed strasznym losem. Przed jego dokonaniem Ateny musiały wysyłać na Kretę każdego roku 14 młodych ludzi, którzy posłużyli potworowi jako potrawa.
9
Ateny są największym miastem Grecji. Mają 3 miliony obywateli.
10
Maraton - bieg wytrwałościowy, powstał w 1896 roku w Atenach jako część pierwszych Igrzysk Olimpijskich. Chciano w ten sposób zrekonstruować trasę legendarnego biegacza Feidipidea, który w 490 roku p.n.e przebiegł z miasta Maraton do Aten, aby ogłosić zwycięstwo nad Persją.
Czy ten artykuł jest pomocny?

Zamów przez Flipo.pl