Skip to main content

Tanie bilety lotnicze Xiamen

Oferty lotów do Miasta Xiamen

Ciekawostki o Mieście Xiamen

Południowo-wschodnie Chiny posiadają piękne miasto portowe o nazwie Xiamen. Znajduje się ono w prowincji Fujian i słynie z bardzo żywej nadmorskiej atmosfery. Położone jest na dwóch wyspach, u ujścia rzeki Jiolong i ma ponad 1,3 miliona mieszkańców.

Xiamen szczyci się czymś, czego mogą mu pozazdrościć prawie wszystkie miasta w Chinach. Jeśli spojrzymy na pomiary czystości powietrza to zobaczymy, że to właśnie Xiamen jest oficjalnie najczystszym miastem w Chinach.

Nowoczesny Xiamen oferuje swoim gościom szereg atrakcji, zarówno historycznych, jak i współczesnych. Z jednej strony piękne i starożytne świątynie oraz zabytki, a z drugiej strony owoczesne drapacze chmur.

Tanie loty do Xiamen możecie zarezerwować z lotniska w Warszawie. Z naszego kraju nie ma bezpośredniego lotu do Xiamen. W ofercie przewoźników znajdują się loty z jedną lub dwiema przesiadkami. Tanie loty do Xiamen zakupicie z liniami lotniczymi China Southern Airlines lub KLM Royal Dutch Airlines.

SPRAWDŹ UKRYJ

Przydatne info o Chinach

Wiza do Chin

Przed wjazdem na terytorium Chin, Polscy obywatele powinni ubiegać się o wizę. Można to zrobić w Ambasadzie Chińskiej Republiki Ludowej w Warszawie lub w Konsulacie Generalnym Chińskiej Republiki Ludowej w Gdańsku. W tym celu należy wypełnić wniosek online, a także umówić się na wizytę za pośrednictwem strony internetowej https://cova.cs.mfa.gov.cn. Więcej informacji znajduje się na stronie Centrum Obsługi Aplikacji Wizowych.

Paszport osoby wstępującej na teren Chin powinien być ważny przez co najmniej 6 miesięcy od terminu upływu ważności wizy do Chin. Urzędnicy mogą wymagać od turystów ukazania biletu powrotnego. Przy wjeździe do Chin pobierane są od przyjezdnych odciski palców. Więcej informacji, w szczególności na temat połączeń tranzytowych oraz bezwizowego 144 godzinnego wstępu na teren Chin, znajduje się na stronie internetowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Pogoda w Chinach

Granicę klimatyczną między zachodnimi i wschodnimi Chinami, tworzy pas złożony z gór Wielki Chingan, Taichung i Syczuan. Mają one duży wpływ na klimat, zarówno w zachodniej, jak i wschodniej części kraju, ponieważ stanowią barierę, która eliminuje wpływ ciepłego, wilgotnego letniego monsunu z południowego wschodu na wewnętrzne regiony azjatyckie Chin oraz zimnego, suchego monsunu zimowego z Syberii, na wschodnie regiony Chin.

Zasadniczo na klimat dużej części terytorium Chin, wpływa cykl monsunowy. Klimat zachodnich Chin ma typowy lądowy wyraz. Zimy są tutaj chłodne, a lata są upalne. Średnie temperatury w styczniu na Urumczi osiągają –15 ° C, zaś w lipcu średnio około 22 ° C, ale mogą wzrosnąć do powyżej 40 ° C. W Turfan temperatura osiągnęła aż 47,6 ° C.

Duże różnice temperatur występują również w ciągu dnia. Obszar płaskowyżu tybetańskiego charakteryzuje się surowym alpejskim klimatem z minimalnymi opadami deszczu. W niektórych miejscach temperatura spada do -35 ° C w czasie zimy. Pod wpływem położenia kontynentalnego znajdują się najzimniejsze obszary w wewnętrznej części Mongolii, w których średnie styczniowe temperatury są niższe, niż - 25 ° C. Najniższą temperaturę zanotowano w okręgu Hai-la-er: - 51,5 ° C.

Ceny w Chinach

Oficjalną walutą w Chinach jest chiński juan - 1 euro to około 8 RMB. Żywność w Chinach można zakupić po bardzo niskiej cenie. Jest nawet tańsza niż w Tajlandii. Za obiad zakupiony w streetfoodowych straganikach, zapłacisz około 10 RMB na osobę. Jeśli pójdziesz do restauracji, za jedno danie zapłacisz od 15 RMB. Zakwaterowanie również nie należy do dużych kosztów. Klimatyzowany hotel z bezprzewodowym dostępem do Internetu i zapleczem sanitarnym kosztuje od 50 RMB za noc.

Szukacie hotelu w Chinach? W ogromnej ofercie hoteli łatwo można się pogubić. Uważajcie przy wyborze zakwaterowania – niektóre hotele odmawiają zakwaterowania zagranicznych turystów. Bardzo często taka informacja pojawia się przy wykonywaniu rezerwacji, warto zwrócić na to swoją uwagę. Ceny zakwaterowania możecie sobie sprawdzić i wykonać rezerwację na Flipo, w zakładce Hotele. Jeśli chcecie wypożyczyć sobie auto, polecamy zrobić to bezpośrednio na lotnisku. Auto możecie sobie zarezerwować na Flipo, w zakładce Samochody.

Zdrowie i szczepienia przed podróżą do Chin

Światowa Organizacja Zdrowia - WHO, określiła epidemię wywołaną wirusem SARS-CoV-2 (koronawirusem) jako „stan zagrożenia zdrowia publicznego o zasięgu międzynarodowym”. W związku z zaistniałą sytuacją Ministerstwo Spraw Zagranicznych rekomenduje obserwowanie komunikatów międzynarodowych portów lotniczych oraz linii lotniczych, które podejmują własne działania prewencyjne. MSZ apeluje również o śledzenie bieżących doniesień nt. zagrożenia epidemiologicznego koronawirusem przed wyjazdem za granicę. Aktualne komunikaty oraz wytyczne można znaleźć na stronach Głównego Inspektoratu Sanitarnego, Światowej Organizacji Zdrowia oraz Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób. Więcej informacji na ten temat uzyskacie Państwo na stronie internetowej MSZ.

Najczęściej występującymi chorobami, przeciwko którym podróżujący do Chin wykonują szczepienia jest z pewnością żółtaczka typu A i B oraz tyfus brzuszny, również cholera. Polecamy skontrolować sobie w odpowiednim czasie przed wyjazdem ważność szczepień wykonywanych i obowiązujących w naszym kraju, szczególnie przeciwko tężcowi oraz polio. Żadne z wymienionych szczepień nie jest jednak obowiązkowe przy wjeździe do kraju.

Co warto zobaczyć w chińskim mieście Xiamen

10 ciekawostek o Chinach

1
Legenda głosi, że Chiny powstały 4000 lat temu podczas wielkiej powodzi.
2
Chińczycy zużywają 45 miliardów par drewnianych pałeczek rocznie.
3
W niektórych miejscach w Chinach słońce wstaje o 10 rano.
4
Konsola Playstation jest zakazana w Chinach.
5
W Chinach cenzura obowiązuje słowo „cenzura”.
6
Chiny przyznają kary śmierci 4 razy częściej niż wszystkie pozostałe kraje na świecie.
7
W Chinach nadal ponad 35 milionów ludzi żyje w jaskiniach.
8
W Chinach znajduje się most, w którym strona jazdy zmienia się z prawej na lewą.
9
Nowy wieżowiec w Chinach jest budowany co 5 dni.
10
Brad Pitt ma zakaz wjazdu do Chin. Z powodu jego roli w filmie Siedem lat w Tybecie.
Czy ten artykuł jest pomocny?