Skip to main content

Tanie bilety lotnicze Wyspa Denis

Oferty lotów na Wyspę Denis

Ciekawostki o Wyspie Denis

Denis Island to niewielka wyspa, położona 90 kilometrów na północny wschód, od głównej wyspy Seszeli - Mahé. Należy do grupy tak zwanych „wysp zewnętrznych”. Jej powierzchnia może szokować, ma jedynie 1,43 km². Wyspa oferuje spokój, dziewiczą przyrodę i piękną plażę, która rozciąga się wzdłuż całego wybrzeża wyspy.

Możesz tu dotrzeć małym samolotem, który odlatuje z głównej wyspy Mahé. Lot zajmuje tylko 30 minut. Wyspa została nazwana na cześć francuskiego podróżnika Denisa de Trobriantr, który 12 sierpnia 1773 roku jako pierwszy zobaczył tę magiczną wyspę. Na wyspie Denis możecie zostać zakwaterowani w tylko jednym hotelu. Oferuje on luksusowe usługi i zakwaterowanie w nowoczesnych domkach przy plaży. Nowożeńcy często udają się na wyspę, by spędzić na niej niezapomniany miesiąc miodowy.

Tanie loty na Seszele można zarezerwować z polskich lotnisk, komfortowymi lotami w naprawdę świetnych cenach. Tanie loty na Seszele z Krakowa ma w swojej ofercie linia lotnicza Emirates. Są to loty z jedną przesiadką, trwające około 16 godzin. Tanie loty na Seszele z Warszawy są dostępne z liniami lotniczymi Emirates, Qatar Airways lub Ethiopian Air Lines. Są to loty z jedną lub dwiema przesiadkami. Lecąc na Seszele z naszych stron wylądujecie na lotnisku Seychelles International Airport.

SPRAWDŹ UKRYJ

Przydatne info o Seszelach

Dokumenty podróżne i wiza na Seszele

Do wjazdu na teren Seszeli będziecie potrzebować ważnego dokumentu, jakim jest paszport. Warto posiadać także bilet powrotny, dokument potwierdzający miejsce pobytu na Seszelach oraz wystarczającą ilość funduszy na pobyt w tym miejscu, która określona jest na sumę 150 USD. Jeżeli Wasz pobyt nie będzie dłuższy, niż 90 dni to wiza na Seszele nie będzie Wam potrzebna. Polscy obywatele są zwolnieni z obowiązku jej posiadania, przy pobycie na Seszelach do 90 dni.

Pogoda na Seszelach

Seszele należą do strefy lasów tropikalnych. Klimat jest zrównoważony i wilgotny, a dzienne temperatury wynoszą tutaj od 24 do 30 °C przez cały rok. Lipiec i sierpień są uważane za najzimniejsze miesiące.

Najbardziej przyjemną porą roku są miesiące od maja do listopada, kiedy wieją przyjemne południowo-wschodnie wiatry. Gorące miesiące przypadają między grudniem a kwietniem, osiągając maksimum w marcu, ale temperatury rzadko przekraczają 31 °C.

Ceny na Seszelach

Oficjalną walutą w tym kraju jest rupia seszelska (SCR).

Szukasz hotelu na Seszelach? W ogromnej ofercie zakwaterowania łatwo jest się pogubić. Na Flipo Hoteleznajdziesz i porównasz oferty najlepszego zakwaterowania w zróżnicowanych cenach.

Nie polegaj zbytnio na bankomatach. Znajdują się one tylko w stolicy i ewentualnie także w innych większych miastach. Ponadto, tylko duże supermarkety oferują płatności kartą. Dlatego polecamy wymianę pieniędzy natychmiast po przylocie - na lotnisku.

Jeżeli będziecie zainteresowani wypożyczeniem auta to możecie je sobie zarezerwować na Flipo przez zakładkę Samochody. Polecamy wypożyczyć je bezpośrednio na lotnisku.

Zdrowie i szczepienia przed podróżą na Seszele

Podczas podróży na Seszele nie są wymagane szczepienia. Jeśli podróżujesz z krajów, w których występuje żółta febra, możesz zostać poproszony o przedstawienie zaświadczenia o szczepieniu przeciw tej chorobie.

Jedyny szpital państwowy na Seszelach znajduje się na wyspie Mahe, wraz z kilkunastoma prywatnymi klinikami. Opieka medyczna jest jednak bardzo ograniczona. Przed wyjazdem na Seszele polecamy wykupienie ubezpieczenia zdrowotnego.

Aktualny czas na Seszelach

Na Seszelach jest o 5 godzin mniej, niż w Polsce.

Miejsca, które warto zobaczyć na Seszelach

10 ciekawostek i faktów o Seszelach

1
Seszele tworzy 115 wysp o różnych rozmiarach. Główną wyspą jest Mahé, gdzie znajduje się stolica – Victoria.
2
Wyspa Praslin jest miejscem, w którym występuje bardzo rzadki rodzaj palmy. Rośnie ona tylko na tej wyspie. Orzechy tych palm są największe na świecie. Co niewiarygodne, ważą 30 kilogramów i ich średnica może wynosić nawet do 51 cm.
3
Historyczną atrakcją jest to, że do 1903 roku Seszele zarządzane były przez władze wyspy Mauritius.
4
Ludność Seszeli to potomkowie niewolników, Chińczycy, Brytyjczycy oraz ludzie wielu innych narodowości.
5
Chociaż mieszkańcy wyspy reprezentują prawdopodobnie wszystkie kolory świata, dominuje tutaj wiara rzymskokatolicka. Chrześcijan jest tutaj ponad 87 procent.
6
Francuzi nazwali wyspy imieniem francuskiego polityka i ministra finansów - Jean Moreau de Sechelles.
7
Seszele są jednymi z najstarszych miejsc na świecie. Wśród wysp, które są opuszczone na oceanach, są podobno najstarsze na świecie.
8
Ciekawostką Seszeli jest fakt, że największym motorem gospodarki jest tutaj turystyka luksusowa i napływ handlowców, którzy z powodu lokalnych przepisów i niższych podatków zakładają tutaj firmy.
9
Największe ziarno na świecie pochodzi z rosnącego na Seszelach gatunku palmy - Lodoicea Maldivica. Jest tutaj również kilka rodzajów kwiatów, które rosną jedynie na kilku seszelskich wyspach.
10
Największym żółwiem na świecie jest Esmeralda, która waży 304 kilogramy i żyje na wyspie Bird Island.
Czy ten artykuł jest pomocny?