Skip to main content

Tanie bilety lotnicze Tokio

Oferty lotów do Tokio

Ciekawostki o Tokio

Miasto Gejszy i neonów – Tokio, to idealne połączenie tradycyjnej japońskiej kultury z nowoczesnością. Za sprawą ciągłego głodu na coraz to nowsze innowacje, nieustannie przesuwa granice tego, co można zbudować w przepełnionym mieście, zbudowanym na terenie podatnym na trzęsienia ziemi.

Utopijne, ogromne domy towarowe, butiki modowe wykonane przez najlepiej nagradzanych architektów na świecie, oraz największa na świecie wieża - Tokio Sky Tree, zbudowana na podstawie tradycyjnych technik architektonicznych. Chociaż Tokio z jednej strony wygląda bardzo futurystycznie, nadal można zobaczyć tutaj turniej sumo, pod kwitnącymi drzewami wiśni.

To nowoczesne miasto zostało wybudowane według starego modelu, a w cieniu jego drapaczy chmur można znaleźć stare drewniane bary i ciche uliczki. W starych dzielnicach można spacerować brukowanymi uliczkami jak w przeszłości spacerowały Gejesze, i podziwiać pięknie wykonane tradycyjnie pamiątki. Zgłodnieliście? Tokio ma najwięcej fantastycznych restauracji Michelin na świecie, a kuchnia japońska jest tak bogata, że ​​została nawet dodana do listy światowego dziedzictwa UNESCO.

Tokio jest jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc na świecie. Dobrze wiedzą o tym turyści z Polski, dla których Tokio jest popularnym celem podróży. Tanie loty do Tokio można zarezerwować głównie z Warszawy. Z naszego kraju nie ma bezpośredniego lotu. Z jednym lub dwoma transferami można jednak wygodnie latać liniami SAS Scandinavian Airlines, Aeroflot, SWISS, KLM Royal Dutch Airlines lub Etihad Airways. Średni czas lotu do Tokio wynosi 15 godzin. Polacy najczęściej latają na lotnisko Haneda (HND).

Tanie loty do Tokio z Polski polecamy sprawdzić także używając naszej zakładki Oferty specjalne, w której regularnie umieszczamy najtańsze propozycje lotów w świetnych cenach.

Jeśli przy okazji podróży do Tokio chcielibyście zobaczyć także miasta takie jak Pekin i Seul, to polecamy Wam naszą ofertę Multicity Azjatyckie tygrysy i zupki błyskawiczne. Na Flipo w zakładce Multicityznajdziecie także połączone ze sobą loty w jednej, naprawdę świetnej cenie, do innych ciekawych destynacji. Doskonałe na Wasze wymarzone wakacje.

SPRAWDŹ UKRYJ

Przydatne info o Tokio

Wiza do Japonii

Polscy obywatele przy wyjeździe do Japonii w celach turystycznych, o maksymalnej długości 90 dni, nie muszą posiadać wizy. Podczas wstępu na teren kraju, każda osoba mająca powyżej 16 lat jest poddawana procedurze imigracyjnej. Polega ona na pobraniu odcisków palców, wykonaniu fotografii twarzy, a także na rozmowie z urzędnikiem imigracyjnym. Wjazd do Japonii jest uzależniony od tego, czy podróżujący odda się tej procedurze. Jeśli odmówi – nie wjedzie do kraju.

Dokument podróżny – paszport, powinien być ważny przez 3 miesiące od daty planowanego wjazdu na terytorium Japonii.

Pogoda w Japonii

Na klimat Japonii mają wpływ monsuny. Na północy terytorium panuje klimat zimny, umiarkowany i południowy podzwrotnikowy. Temperatury w zimie wahają się od -9 °C do 16 °C, a latem od 20 °C do + 28 °C.

Latem Japonię nawiedzają ulewne deszcze, które w sierpniu zamieniają się w monsuny.

Ceny w Japonii

Oficjalną walutą jest japoński jen. W Japonii płaci się głównie gotówką. Należy pamiętać, że występują stosunkowo częste problemy z korzystaniem z zagranicznych kart kredytowych lub debetowych. Na poczcie, w sklepach 7-eleven i bankach Citi Bank i HSBC, możliwe jest wypłacanie pieniędzy za pomocą międzynarodowej karty z bankomatów, w godzinach pracy.

Bankomaty na poczcie i banki są otwarte zazwyczaj do 21:00. Tylko bankomaty w sklepach 7-eleven i niektórych centrach handlowych są otwarte 24 godziny na dobę. Waluty obce mogą być wymieniane w Japonii głównie w bankach.

Szukacie hotelu w Japonii? W ogromnej ofercie hoteli łatwo można się pogubić. Ceny zakwaterowania możecie sobie sprawdzić i wykonać rezerwację na Flipo, w zakładce Hotele. Jeśli chcecie wypożyczyć sobie auto, polecamy zrobić to bezpośrednio na lotnisku. Auto możecie sobie zarezerwować na Flipo, w zakładce Samochody.

Zdrowie i szczepienia przed podróżą do Japonii

Przed podróżą do Japonii nie ma obowiązku wykonania dodatkowych szczepień. Podstawowe leki dostępne są do zakupu w każdej aptece. Usługi medyczne są stosunkowo drogie, a z powodu dużej konkurencji, ceny wizyty mogą wahać się od 8 000 do 30 000 JPY. Pobyt w szpitalu przez 24 godziny to koszt od 10 000 do 40 000 JPY.

Aktualny czas w Japonii

W Japonii jest o 7 godzin więcej, niż w Polsce.

Miejsca w Tokio, które warto zobaczyć

10 ciekawostek o Japonii

1
Większość ulic w Japonii nie ma nazwy.
2
Japończycy mają ponad 20 różnych sposobów na powiedzenie „przepraszam”.
3
Największa japońska społeczność poza Japonią znajduje się w Brazylii.
4
W Japonii znajduje się budynek, przez który biegnie autostrada.
5
Japońskie pociągi są najdokładniejsze na świecie. Średni czas ich opóźnienia wynosi 18 sekund.
6
Najczęstszą przyczyną śmierci japońskich mężczyzn w wieku 20-44 lat jest samobójstwo. Jednak Japończycy średnio dożywają najwyższego średniego wieku na świecie.
7
W Japonii dawanie napiwków kelnerom jest uważane za niegrzeczne.
8
Wiele naturalnych gorących źródeł i publicznych basenów w Japonii nie pozwala na wtęp wytatuowanym ludziom.
9
W prawie 98% przypadków adopcji w Japonii, adoptowani są dorośli mężczyźni. Ma to na celu utrzymanie zarządzania rodzinną firmą w rodzinie.
10
Spanie w pracy? W Japonii jest to dozwolone.
Czy ten artykuł jest pomocny?