Skip to main content

Tanie bilety lotnicze Szanghaj

Oferty lotów do Szanghaju

Ciekawostki o Szanghaju

Szanghaj jest najnowocześniejszym chińskim miastem i jednocześnie jednym z najbardziej zaludnionych miast na świecie. Zwiedzenie całego miasta w kilka dni jest praktycznie niemożliwe - ale powiemy Ci, czego nie możesz przegapić i jak wycisnąć z wizyty w Szanghaju tyle, ile to możliwe.

Oriental Pearl Tower to najbardziej godny uwagi zabytek tego miasta. Jest to wieża telewizyjna nad brzegiem rzeki Huangpu. Znajduje się w strefie ekonomicznej Pudong i jest tak niepowtarzalna, że ciężko jest ją przegapić – jest widoczna ze wszystkich części tego ogromnego miasta. Mierzy aż 468 metrów wysokości i jest najwyższą ukończoną wieżą w Azji, a także trzecią najwyższą na świecie! Służy ona jako nadajnik telewizyjny, wieża widokowa, restauracja, a nawet hotel.

Yuyuan jest niewątpliwie jedną z największych atrakcji tego miasta. To miejsce odwiedza ponad tysiąc turystów dziennie. Wprost bajkowa sceneria, którą tworzy ponad 30 pawilonów. Miejsce, w którym każdy krzak, drzewo oraz każde jezioro tworzy razem idealną harmonię. I uwaga! Harmonia tego miejsca zostanie również automatycznie przeniesiona na Ciebie, więc nie przegap tego!

Szanghajska Wenecja lub Zujiajiao. Gratulacje, jeśli udało Ci się przeczytać tę nazwę za pierwszym razem. Zhujiajiao jest bardzo popularnym miejscem dla turystów odwiedzających Szanghaj. Znajduje się na przedmieściach tego dużego miasta, a jego historia sięga 1700 lat. Znajdziesz tutaj ogromną liczbę drewnianych, kamiennych i marmurowych mostów, które przecinają systemy rzeczne tego miasta. Wyjątkową atrakcją tego miejsca są rybacy, którzy pozwalają turystom uratować ryby, wpuszczając je spowrotem do wody z mostu na wolność.

Świątynia Jade Buddha jest jednym z niewielu klasztorów buddyjskich, które nadal funkcjonują. Znajduje się tutaj jadeitowy posąg Buddy o wysokości 1,9 metra. Jest to najstarsza i największa świątynia w Szanghaju i warto ją odwiedzić podczas świąt buddyjskich. Dowiesz się tutaj na przykład tego, że w Chinach jest tylko około 30% ludzi wierzących.

Chcesz zobaczyć ogromny siedemdziesięciopiętrowy drapacz chmur, który wygląda jak elegancki otwieracz do butelek? Odwiedź Światowe Centrum Finansowe w Szanghaju! Warto również zauważyć, że najwyższe piętro tego budynku, nieco przypomina końcową część igły (tę z dziurką). Dzięki temu chroni zwiedzających od siły wiatru i służy również jako punkt widokowy dla turystów. W części „interesujące liczby” wymieniamy szczególnie następujące dwie: może pomieścić do 12 000 osób jednocześnie, a budynek ma 492 metry wysokości.

Bund to słynne i historyczne nabrzeże i architektoniczna perła tego chińskiego miasta, o uroku niespotykanym w żadnym innym miejscu na świecie. Kiedyś jedenastopasmowa autostrada na nabrzeżu zwężyła się do czterech pasów, 50 budynków o różnych stylach architektonicznych i ogromny brązowy byk przypominający Charching Bull, czyli najsłynniejszą statuę byka na świecie, znajdującą się na nowojorskim Wall Street. A czy wiesz, gdzie została przeniesiona ta ogromna autostrada? Pod ziemię!

Miliony turystów z całego świata przyciągają tutaj nowoczesne budynki oraz najnowszą część miasta - Nanjing Road. Chociaż powstała w pierwszej połowie XIX wieku, dopiero sto lat później stała się arterią handlową. Spacerując tędy wieczorem lub w nocy, będziesz cieszyć się najpiękniejszymi wizualnymi doznaniami. Nanjing Road dzieli się na część zachodnią i wschodnią, a jeśli znudzisz się tradycyjnymi chińskimi potrawami, w części wschodniej znajdziesz restauracje i bary, które oferują kuchnię europejską.

Jeden z najdłuższych systemów metra na świecie ma dwanaście linii. Metro w Szanghaju, o długości 439 kilometrów, wyprzedziło swoją długością Londyn i Nowy Jork. Jest najbardziej ruchliwym metrem na świecie, więc zastanów się dwa razy, czy chcesz podróżować nim w godzinach szczytu. Interesujące jest to, że metro jest wciąż w budowie, a w 2020 roku ma osiągnąć długość 780 kilometrów.

Tanie loty do Szanghaju można zarezerwować z Warszawy. Bilety lotnicze do Szanghaju z Warszawy ma w swojej ofercie linia lotnicza China Eastern Airlines, Air France oraz KLM Royal Dutch Airlines. Tanie loty z Poznania do Szanghaju oferuje głównie przewoźnik SAS Scandinavian Airlines.

SPRAWDŹ UKRYJ

Przydatne info o Szanghaju

Wiza do Chin

Przed wjazdem na terytorium Chin, Polscy obywatele powinni ubiegać się o wizę. Można to zrobić w Ambasadzie Chińskiej Republiki Ludowej w Warszawie lub w Konsulacie Generalnym Chińskiej Republiki Ludowej w Gdańsku. W tym celu należy wypełnić wniosek online, a także umówić się na wizytę za pośrednictwem strony internetowej https://cova.cs.mfa.gov.cn. Więcej informacji znajduje się na stronie Centrum Obsługi Aplikacji Wizowych.

Paszport osoby wstępującej na teren Chin powinien być ważny przez co najmniej 6 miesięcy od terminu upływu ważności wizy do Chin. Urzędnicy mogą wymagać od turystów ukazania biletu powrotnego. Przy wjeździe do Chin pobierane są od przyjezdnych odciski palców. Więcej informacji, w szczególności na temat połączeń tranzytowych oraz bezwizowego 144 godzinnego wstępu na teren Chin, znajduje się na stronie internetowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Pogoda w Szanghaju

Szanghaj ma na ogół stosunkowo łagodny klimat. Najlepszy czas na wizytę w Szanghaju to wiosna, a szczególnie od końca marca do początku czerwca lub w ciągu jesieni, od połowy września do końca listopada. Lata i zimy trwają tutaj długo. W najgorętsze dni temperatura może wzrosnąć powyżej 38 ° C. Najzimniejsze dni są zwykle w lutym, kiedy temperatura spada poniżej zera. Temperatury odczuwalne ciepła i zimna przy wysokiej wilgotności są podwójnie silniejsze. Chociaż w Szanghaju nie ma centralnego ogrzewania, klimatyzację stosuje się w hotelach, centrach handlowych, restauracjach, barach i innych miejscach publicznych. Pora deszczowa trwa zwykle od dwóch do trzech tygodni od końca czerwca do połowy lipca. Czasami tajfuny uderzają także w Szanghaj. Sezon na tajfun trwa od maja do listopada i dotyczy większości wschodnich i południowych prowincji przybrzeżnych.

Ceny w Szanghaju

Oficjalną walutą w Chinach jest chiński juan - 1 euro to około 8 RMB. Żywność w Chinach można zakupić po bardzo niskiej cenie. Jest nawet tańsza niż w Tajlandii. Za obiad zakupiony w streetfoodowych straganikach, zapłacisz około 10 RMB na osobę. Jeśli pójdziesz do restauracji, za jedno danie zapłacisz od 15 RMB. Zakwaterowanie również nie należy do dużych kosztów. Klimatyzowany hotel z bezprzewodowym dostępem do Internetu i zapleczem sanitarnym kosztuje od 50 RMB za noc.

Szkacie hotelu w Chinach? W ogromnej ofercie hoteli łatwo można się pogubić. Uważajcie przy wyborze zakwatrowania – niektóre hotele odmawiają zakwaterowania zagranicznych turystów. Bardzo często taka informacja pojawia się przy wykonywaniu rezerwacji, warto zwrócić na to swoją uwagę. Ceny zakwaterowania możecie sobie sprawdzić i wykonać rezerwację na Flipo, w zakładce Hotele. Jeśli chcecie wypożyczyć sobie auto, polecamy zrobić to bezpośrednio na lotnisku. Auto możecie sobie zarezerwować na Flipo, w zakładce Samochody.

Zdrowie i szczepienia przed podróżą do Chin

Światowa Organizacja Zdrowia - WHO, określiła epidemię wywołaną wirusem SARS-CoV-2 (koronawirusem) jako „stan zagrożenia zdrowia publicznego o zasięgu międzynarodowym”. W związku z zaistniałą sytuacją Ministerstwo Spraw Zagranicznych rekomenduje obserwowanie komunikatów międzynarodowych portów lotniczych oraz linii lotniczych, które podejmują własne działania prewencyjne. MSZ apeluje również o śledzenie bieżących doniesień nt. zagrożenia epidemiologicznego koronawirusem przed wyjazdem za granicę. Aktualne komunikaty oraz wytyczne można znaleźć na stronach Głównego Inspektoratu Sanitarnego, Światowej Organizacji Zdrowia oraz Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób. Więcej informacji na ten temat uzyskacie Państwo na stronie internetowej MSZ.

Najczęściej występującymi chorobami, przeciwko którym podróżujący do Chin wykonują szczepienia jest z pewnością żółtaczka typu A i B oraz tyfus brzuszny, również cholera. Polecamy skontrolować sobie w odpowiednim czasie przed wyjazdem ważność szczepień wykonywanych i obowiązujących w naszym kraju, szczególnie przeciwko tężcowi oraz polio. Żadne z wymienionych szczepień nie jest jednak obowiązkowe przy wjeździe do kraju.

Aktualny czas w Szanghaju

W Szanghaju jest o 6 godzin więcej, niż w Polsce.

Miejsca w Szanghaju, które warto zobaczyć

10 ciekawostek o Chinach

1
Legenda głosi, że Chiny powstały 4000 lat temu podczas wielkiej powodzi.
2
Chińczycy zużywają 45 miliardów par drewnianych pałeczek rocznie.
3
W niektórych miejscach w Chinach słońce wstaje o 10 rano.
4
Konsola Playstation jest zakazana w Chinach.
5
W Chinach cenzura obowiązuje słowo „cenzura”.
6
Chiny przyznają kary śmierci 4 razy częściej niż wszystkie pozostałe kraje na świecie.
7
W Chinach nadal ponad 35 milionów ludzi żyje w jaskiniach.
8
W Chinach znajduje się most, w którym strona jazdy zmienia się z prawej na lewą.
9
Nowy wieżowiec w Chinach jest budowany co 5 dni.
10
Brad Pitt ma zakaz wjazdu do Chin. Z powodu jego roli w filmie Siedem lat w Tybecie.
Czy ten artykuł jest pomocny?