Skip to main content

Tanie bilety lotnicze Sao Paulo

Oferty lotów do Sao Paulo

Ciekawostki o Sao Paulo

Ogromne centrum gospodarcze Brazylii, Sao Paulo lub „Sampa”, jak również jest nazywane, na pierwszy rzut oka nie ujmie Was jego piękno, tak jak Rio de Janeiro, ale zdecydowanie warto je odwiedzić.

Lokalni mieszkańcy „Pauliści”, jak ich nazywają, nieustannie narzekają na ruch uliczny, smog, ulice pełne ludzi, fatalne różnice między bogatymi i biednymi, ale z drugiej strony nie pozwalają na krytykę swojego miasta i nigdy nie chcieliby mieszkać gdzie indziej.

Sao Paolo jest centrum kulturalnym, w którym razem z Paulistami możecie cieszyć się wspaniałą gastronomią, tętniącym nocnym życiem w Vila Madalena, odwiedzić centra kulturalne, światowe galerie sztuki, doskonałe muzea, niezwykłe kina, teatry eksperymentalne, lub wytatuować tutaj sobie dzieło sztuki na swoim ciele, co jest obecnie dużym trendem. Zapomnij o zgiełku miasta, przechodząc przez piękny park miejski podobny do Central Parku w Nowym Jorku o nazwie IBIRAPUERA.

W tym mieście zakocha się każdy hipster, i w jego atmosferze podobnej do atmosfery Nowego Jorku czy Tokio. Sao Paulo jest jednym z najbardziej cool miast. Są tutaj najlepsze dyskoteki na całym latynoamerykańskim kontynencie, podziemne bary, klubowa scena, która nigdy nie śpi, najlepsze restauracje na świecie i luksusowe centra handlowe.

Sao Paulo, z 20 milionami mieszkańców, jest trzecim co do wielkości miastem na świecie. Różnorodność jest gwarantowana przez dziesiątki różnych grup etnicznych tutaj mieszkających - największa jest tu społeczność Japończyków i Włochów. Oprócz Włochów i Japończyków, duża w tym mieście jest także społeczność arabska. Głównie są to Libańczycy i Syryjczycy. Oprócz tego miasto zamieszkują Niemcy, Chińczycy, Ormianie, Grecy, Polacy, Węgrzy... I tak dalej.

Ponadto istnieje tutaj największa w Ameryce Łacińskiej społeczność homoseksualna i według magazynu Forbes mieszka tutaj 26 światowych miliarderów - co z pewnością jest wielką atrakcją dla wielu turystów.

Sao Paulo jest jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc w Brazylii. Tanie loty do Sao Paulo nie pojawiają się zbyt często, ale wygodne połączenia można zamówić z Warszawy. Tanie loty do Sao Paulo z Warszawy kupicie liniami lotniczymi Delta Air Lines lub Air France. W ofercie tych linii lotniczych są loty do Sao Paulo głównie z jedną przesiadką. Średni czas lotu do Sao Paulo wynosi 15 godzin.

Bilety Multicity, czyli kilka lotów w jednym pakiecie, z lotem między innymi do Sao Paulo na wakacje w rytmie samby i tanga, możecie zarezerwować już od 3 699 PLN. Wszystkie destynacje i szczegóły sprawdzicie na Flipo w zakładce Multicity.

SPRAWDŹ UKRYJ

Przydatne info o Sao Paulo

Wiza do Brazylii

Polscy obywatele przyjeżdżający do Brazylii w celu turystycznym nie muszą posiadać wizy. Prawo do pobytu bezwizowego w tym kraju obowiązuje przez 90 dni pobytu, w okresie 180 dni. Pobyt w Brazylii można przedłużyć, ale nie na dłużej, niż 90 dni. Za każdy dzień dłużej pobytu w Brazylii można dostać mandat w wysokości minimum 100 reali.

Dokument podróżny – paszport przy wjeździe do Brazylii powinien być ważny minimalnie 6 miesięcy od dnia przekroczenia granicy. Karta wjazdu, którą otrzymuje się po przybyciu do Brazylii musi zostać zachowana przez podróżującego, do okazania przy wyjeździe z Brazylii. Przy wjeździe do kraju służby graniczne mogą wymagać ukazania biletu powrotnego oraz środków finansowych na czas pobytu.

Pogoda w Brazylii

Brazylia leży w strefie tropikalnej półkuli południowej, więc pory roku są odwrócone. Lato przypada w grudniu i trwa do marca. Ten okres jest suchy i temperatura może wzrosnąć do 32°C.

Sezon zimowy jest wilgotny i trwa od czerwca do września. Temperatury mieszczą się w przedziale 13-18°C.

Ceny w Brazylii

Oficjalną walutą jest brazylijski real, który dzieli się na 100 centavos. Pieniądze są łatwe do wymiany we wszystkich regionach turystycznych. W banku zazwyczaj oferowana jest lepsza stawka, niż w kantorze. Najlepiej przyjechać do kraju z dolarami amerykańskimi, a następnie wymienić sobie je na miejscu.

Szukacie hotelu w w Brazylii? W ogromnej ofercie łatwo jest się pogubić. Ceny i miejsce zakwaterowania możecie sobie sprawdzić i zarezerwować bezpośrednio na Flipo w zakładce Hotele.

Jeżeli zdecydujecie się na zwiedzenie okolic, całkowicie według waszego scenariusza, polecamy wypożyczenie auta. Rezerwacja aut dostępna jest na Flipo w naszej zakładce Samochody. Polecamy wypożyczenie auta na lotnisku.

Zdrowie i szczepienia przed podróżą do Brazylii

Przed podróżą do Brazylii Ministerstwo Spraw Zagranicznych poleca szczepienie przeciwko żółtej febrze (co najmniej 10 dni przed przekroczeniem granicy Brazylii) – szczególnie dla osób, które wcześniej podróżowały po Amazonii. W kraju jest również zwiększone ryzyko zachorowania na wirusowe zapalenie wątroby typu A oraz HIV.

Należy przemyśleć zabezpieczenie się szczepieniem także przed chorobami takimi jak grypa – szczególnie wtedy, jeśli podróżujecie do południowych i południowo-wschodnich obszarów Brazylii w okresie zimowym (czerwiec-wrzesień), oraz przeciwko wściekliźnie (podróż do wiejskich regionów).


W kraju możemy spotkać się z występowaniem chorób takich jak malaria, a także chorób przenoszonych przez komary – zika, chikungunya, czy też malaria.

Jeżeli zostaniecie hospitalizowani w Brazylii, po powrocie do Polski powinny zgłosić ten fakt swojemu lekarzowi z powodu ryzyka wystąpienia zakażeń szpitalnych.


Polecamy również picie jedynie wody butelkowanej lub przegotowanej, a także zwrócenie uwagi na warunki sanitarne występujące w miejscu przygotowywania posiłku.

Aktualny czas w Brazylii

W Brazylii jest o 5 godzin mniej, niż w Polsce.

Miejsca, które warto zobaczyć w Sao Paulo

10 faktów i ciekawostek o Brazylii

1
Brazylia jest piątym największym krajem na świecie.
2
Brazylia zajmuje 47,3% Ameryki Południowej i sąsiaduje ze wszystkimi krajami Ameryki Południowej, oprócz Ekwadoru i Chile.
3
Brazylia jest największym producentem kawy na przestrzeni ostatnich 150 lat.
4
Brazylia jest pierwszym krajem na świecie, który zakazał używania solarium.
5
Największa japońska mniejszość żyjąca poza Japonią znajduje się właśnie w Brazylii.
6
Jest na miejscu drugim pod względem ilości lotnisk na świecie, zaraz po USA.
7
Narodowym zwierzęciem w Brazylii jest papuga.
8
92% wszystkich nowych aut sprzedanych w Brazylii, używa etanolu jako paliwo. Jest ono produkowane z trzciny cukrowej.
9
Rio De Janeiro było kiedyś stolicą Portugalii. Dzięki temu jest jedyną europejską stolicą, która kiedyś znajdowała się poza Europą.
10
Rio de Janeiro oznacza po przetłumaczeniu „styczniowa rzeka”. Tą nazwę Rio otrzymało z powodu pomyłki portugalskich żeglarzy.
Czy ten artykuł jest pomocny? (Jeszcze nie ocenione)