Skip to main content

Tanie bilety lotnicze Rio de Janeiro

Oferty lotów do Rio De Janeiro

Ciekawostki o Rio De Janeiro

Rio, słynące z kultowych plaż pełnych seksownych ciał, Copacabany i Ipaneny, namiętnej piłki nożnej i kolorowego karnawału, jest jednym z najpiękniejszych miejsc na świecie. Czy wiesz, dlaczego nazywane jest Miastem Boga? Jest zbudowane na wzgórzach, na szczycie których poczujecie się jak bogowie, podziwiając wspaniałe widoki na miasto.

Piękna sceneria miasta przy posągu Jezusa Chrystusa na Corcovado i Sugar Hill (Pao de Acucar) z pewnością zrobi na Was ogromne wrażenie. Jeśli chcecie rozkoszować się widokami, wybierzcie się nabić swoją energię do słynnego 120-letniego Coinfentaria Colombo, gdzie możecie spróbować jakiejkolwiek chcecie bomby kalorycznej, tańcząc nocą w Lapa, gdzie znajdują się najlepsze dyskoteki z muzyką na żywo.

Czy znasz słynną nową piosenkę Bossa „Girl from Ipanena”? Ipanena to jedna z najpiękniejszych i najbardziej stylowych części plaży w Rio, w której można znaleźć nie tylko opalone i wysportowane piękności, ale także doskonałe restauracje i oryginalne butiki.

Zupełnie odwrotną twarz Rio pokazał Michael Jackson w swoim wideoklipie „They dont care about us”, nakręconym w faveli Santa Marta. Na jego cześć postawiono tutaj posąg z brązu, którego zwiedzanie jest pełnym adrenaliny przeżyciem. Favele to biedne slumsy zbudowane na wzgórzach, które sąsiadują z bogatymi dzielnicami mieszkalnymi.

Po pokonaniu setek schodów i dziesiątek wąskich uliczek, które często mają na końcu ślepy zaułek, nabierzecie powietrza na małym rynku z pięknym widokiem na miasto, którego pilnuje „żołnierz z brązu” Michael, pilnowany przez kilku policjantów.

Kiedy plaże zaczną Was już nudzić, któregoś dnia Waszej podróży możecie odpocząć w rajskiej oazie ogrodu botanicznego z 1808 roku, zgubić się na krętych uliczkach XVIII-wiecznej Santa Teresa, którą Francuzi nazywają Montmartre Rio, lub porozmawiać z miejscowymi przy kieliszku cachaçę w modnej dzielnicy Villa Isabella znajdującej się w pobliżu słynnego stadionu Maracana.

Rio de Janeiro jest jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc na świecie. Jest to dobrze znane miejsce także podróżnikom z Polski, dla których jest ono coraz częściej celem podróży. Tanie loty do Rio de Janeiro nie pojawiają się bardzo często, ale możesz zarezerwować wygodne połączenia do Rio z Warszawy. Tanie bilety lotnicze z Warszawy do Rio de Janeiro są w ofercie linii lotniczych Lufthansa, Delta Air Lines oraz KLM Royal Dutch Airlines. Średni czas lotu do Rio de Janeiro to 15 godzin.

Najtańsze oferty lotów znajdują się w Ofertach specjalnych Flipo. Warto zaglądać do tej zakładki regularnie, tanie bilety lotnicze do Rio de Janeiro pojawiają się i znikają w bardzo szybkim tempie.

Bilety Multicity, czyli kilka lotów w jednym pakiecie, z lotem między innymi do Rio de Janeiro na wakacje w rytmie samby i tanga, możecie zarezerwować już od 3 699 PLN. Wszystkie destynacje i szczegóły sprawdzicie na Flipo w zakładce Multicity.

SPRAWDŹ UKRYJ

Przydatne info o Rio de Janeiro

Wiza do Brazylii

Polscy obywatele przyjeżdżający do Brazylii w celu turystycznym nie muszą posiadać wizy. Prawo do pobytu bezwizowego w tym kraju obowiązuje przez 90 dni pobytu, w okresie 180 dni. Pobyt w Brazylii można przedłużyć, ale nie na dłużej, niż 90 dni. Za każdy dzień dłużej pobytu w Brazylii można dostać mandat w wysokości minimum 100 reali.

Dokument podróżny – paszport przy wjeździe do Brazylii powinien być ważny minimalnie 6 miesięcy od dnia przekroczenia granicy. Karta wjazdu, którą otrzymuje się po przybyciu do Brazylii musi zostać zachowana przez podróżującego, do okazania przy wyjeździe z Brazylii. Przy wjeździe do kraju służby graniczne mogą wymagać ukazania biletu powrotnego oraz środków finansowych na czas pobytu.

Pogoda w Brazylii

Brazylia leży w strefie tropikalnej półkuli południowej, więc pory roku są odwrócone. Lato przypada w grudniu i trwa do marca. Ten okres jest suchy i temperatura może wzrosnąć do 32°C.

Sezon zimowy jest wilgotny i trwa od czerwca do września. Temperatury mieszczą się w przedziale 13-18°C.

Ceny w Brazylii

Oficjalną walutą jest brazylijski real, który dzieli się na 100 centavos. Pieniądze są łatwe do wymiany we wszystkich regionach turystycznych. W banku zazwyczaj oferowana jest lepsza stawka, niż w kantorze. Najlepiej przyjechać do kraju z dolarami amerykańskimi, a następnie wymienić sobie je na miejscu.

Szukacie hotelu w w Brazylii? W ogromnej ofercie łatwo jest się pogubić. Ceny i miejsce zakwaterowania możecie sobie sprawdzić i zarezerwować bezpośrednio na Flipo w zakładce Hotele.

Jeżeli zdecydujecie się na zwiedzenie okolic, całkowicie według waszego scenariusza, polecamy wypożyczenie auta. Rezerwacja aut dostępna jest na Flipo w naszej zakładce Samochody. Polecamy wypożyczenie auta na lotnisku.

Zdrowie i szczepienia przed podróżą do Brazylii

Przed podróżą do Brazylii Ministerstwo Spraw Zagranicznych poleca szczepienie przeciwko żółtej febrze (co najmniej 10 dni przed przekroczeniem granicy Brazylii) – szczególnie dla osób, które wcześniej podróżowały po Amazonii. W kraju jest również zwiększone ryzyko zachorowania na wirusowe zapalenie wątroby typu A oraz HIV.

Należy przemyśleć zabezpieczenie się szczepieniem także przed chorobami takimi jak grypa – szczególnie wtedy, jeśli podróżujecie do południowych i południowo-wschodnich obszarów Brazylii w okresie zimowym (czerwiec-wrzesień), oraz przeciwko wściekliźnie (podróż do wiejskich regionów).


W kraju możemy spotkać się z występowaniem chorób takich jak malaria, a także chorób przenoszonych przez komary – zika, chikungunya, czy też malaria.

Jeżeli zostaniecie hospitalizowani w Brazylii, po powrocie do Polski powinny zgłosić ten fakt swojemu lekarzowi z powodu ryzyka wystąpienia zakażeń szpitalnych.


Polecamy również picie jedynie wody butelkowanej lub przegotowanej, a także zwrócenie uwagi na warunki sanitarne występujące w miejscu przygotowywania posiłku.

Aktualny czas w Brazylii

W Brazylii jest o 5 godzin mniej, niż w Polsce.

Miejsca, które warto zobaczyć w Rio de Janeiro

10 faktów i ciekawostek o Brazylii

1
Brazylia jest piątym największym krajem na świecie.
2
Brazylia zajmuje 47,3% Ameryki Południowej i sąsiaduje ze wszystkimi krajami Ameryki Południowej, oprócz Ekwadoru i Chile.
3
Brazylia jest największym producentem kawy na przestrzeni ostatnich 150 lat.
4
Brazylia jest pierwszym krajem na świecie, który zakazał używania solarium.
5
Największa japońska mniejszość żyjąca poza Japonią znajduje się właśnie w Brazylii.
6
Jest na miejscu drugim pod względem ilości lotnisk na świecie, zaraz po USA.
7
Narodowym zwierzęciem w Brazylii jest papuga.
8
92% wszystkich nowych aut sprzedanych w Brazylii, używa etanolu jako paliwo. Jest ono produkowane z trzciny cukrowej.
9
Rio De Janeiro było kiedyś stolicą Portugalii. Dzięki temu jest jedyną europejską stolicą, która kiedyś znajdowała się poza Europą.
10
Rio de Janeiro oznacza po przetłumaczeniu „styczniowa rzeka”. Tą nazwę Rio otrzymało z powodu pomyłki portugalskich żeglarzy.
Czy ten artykuł jest pomocny?