Skip to main content

Tanie bilety lotnicze Gwadelupa

Oferty lotów do Pointe A Pitre

Ciekawostki o Pointe A Pitre

W turkusowych wodach Karaibów, oprócz popularnej Kuby i Puerto Rico, istnieją inne wyspy, na których wakacje mogą być dla Was niezapomnianym przeżyciem w raju. Wyspy Karaibskie - to oznacza piękne piaszczyste plaże i gęste, bogate w lasy góry, gdzie czasami można zobaczyć aktywny wulkan. Dokładnie taka jest również wyspa Gwadelupa.

Pierwsze wakacyjne doświadczenie na Gwadelupie rozpoczyna się już w samolocie. Podczas lądowania zobaczysz tę karaibską wyspę z lotu ptaka, a także w pełnej krasie zobaczysz góry porośnięte bujną roślinnością, z turkusową wodą wzdłuż białych plaż.

Z góry Gwadelupa wygląda jak zielony motyl. Jej zachodnie skrzydło, które jest większe, zdobi aktywny wulkan La Soufriére. Jego teren wraz z okolicą jest pod ochroną, jest to bowiem park narodowy. Drugie skrzydło nie jest tak górzyste, że zamiast szczytów zdobią je plantacje bananów i ananasów. Chociaż większość ludzi uważa, że ananas pochodzi z Hawajów, okazuje się, że to właśnie Gwadelupa jest miejscem, w którym Krzysztof Kolumb pierwszy raz spróbował jego smaku.

Usługi medyczne na terenie całej wyspy są na takim samym poziomie jak we Francji, a językiem urzędowym jest oczywiście język francuski. Języki: niemiecki i angielski, są powszechne w regionach turystycznych.

Gwadelupa jest regionem zamorskim Francji, co za sobą niesie kilka zalet. Na przykład, jest połączony z Francją lotami bezpośrednimi, a przy wjeździe na teren Gwadelupy obowiązują bardziej korzystne warunki, podobnie jak z wejściem do Unii Europejskiej. Nie jest wymagana wiza ani obowiązkowe szczepienia. Kolejną zaletą jest waluta, którą płaci się na wyspie – jest nią euro.

Turyści z Ameryki i Europy co roku jeżdżą do Gosier, aby poczuć francuskią atmosferę pod palmami. Smakosze, których przyciąga zapach pysznej kuchni kreolskiej lub lokalnego rumu, równie często tutaj przyjeżdżają. Z wioski, w której życie ludności obracało się wokół kakao, kawy lub bawełny, stała się ona największym kurortem na Gwadelupie, a ludność jest teraz w pełni skoncentrowana na zadowoleniu turystów.

Tutaj mogą odpocząć w gorącym słońcu, relaksując się w cieniu palm lub korzystać z różnych sportów wodnych i lądowych.

Gwadelupa oferuje wiele sposobów aktywnego wypoczynku. Hotele centralne i wyższej klasy są wyposażone w sprzęt do niezmotoryzowanych i zmotoryzowanych sportów wodnych. Zapełnione są także korty tenisowe oraz pole golfowe z 18 dołkami.

Popularną atrakcją jest pływanie z rurką do nurkowania oraz profesjonalne nurkowanie w krystalicznie czystych wodach, co jest ciekawym urozmaiceniem pobytu na wyspie. Wycieczkę po pięknej wyspie można również zorganizować z wynajętym samochodem, ale przed tym należy przygotować sobie międzynarodowe prawo jazdy oraz kartę kredytową.

Gwadelupa jest jedną z najczęściej odwiedzanych wysp na Karaibach. Wiedzą o tym turyści z Polski, którzy coraz częściej przybywają na wyspę. Tanie bilety na Gwadelupe pojawiają się najczęściej z Warszawy. Loty bezpośrednie niestety nie istnieją, ale z Warszawy bardzo komfortowo polecicie z jedną lub dwiema przesiadkami. Loty do Gwadelupe z Warszawy ma w swojej ofercie linia lotnicza Air France, Air Canada oraz LOT Polish Airlines. Długość lotu na wyspę wynosi średnio około 15 godzin. Międzynarodowy port lotniczy znajduje się w mieście Pointe-à-Pitre(PTP).

SPRAWDŹ UKRYJ

Przydatne info o Gwadelupie

Wiza na wyspę Gwadelupa

Dokumentem, który uprawnia obywateli Polski do wjazdu na teren Gwadelupy – Republiki Francuskiej jest ważny dowód osobisty lub paszport. Wiza na pobyt będzie potrzebna, jeżeli pobyt na wyspie będzie przekraczał 90 dni.

Pogoda na wyspie Gwadelupa

Klimat Gwadelupy jest nieco tropikalny, z dwoma okresami na przemian: deszczowym i suszy. Średnia temperatura wynosi około 25-30°C przez cały rok, morze ma temperaturę między 25°C a 28°C, a wilgotność wynosi między 77% a 85%. Zasadniczo istnieją dwie pory roku: od lutego do czerwca występuje susza. Pora deszczowa - od lipca do stycznia. Ulewne deszcze i cyklony na tym obszarze trwają od września do października.

Ceny na wyspie Gwadelupa

Gwadelupa jest częścią departamentu zamorskiego Francji, więc jako obywatele Unii Europejskiej możecie na nią podróżować z dowodem osobistym! Ale żeby mieć pewność, weź swój paszport, bo być może będziesz chcieć wybrać się na wycieczkę poza teren wyspy. Narodową walutą jest tutaj euro, więc przed wyjazdem trzeba wymienić sobie pieniądze. Możecie się porozumieć będąc na wyspie głównie po francusku, ale w hotelach i kurortach również po angielsku.

Szukacie hotelu na Karaibach? W ogromnej ofercie hoteli łatwo jest się pogubić. Ceny hoteli na Gwadelupie możecie sprawdzić i porównać na Flipo w zakładce Hotele. Wypożyczenie auta polecamy wykonać bezpośrednio na lotnisku, ale wcześniej możecie je sobie zarezerwować dzięki Flipo i naszej zakładce Samochody.

Zdrowie i szczepienia przed podróżą na wyspę Gwadelupe

Opieka zdrowotna na Gwadelupie jest na wysokim poziomie. Im większe jest miasto, tym lepsze oferowane są udogodnienia. Obiekty państwowe i prywatne są na bardzo wysokim poziomie. Lekarze są wykwalifikowani. Od turystów nie wymaga się dodatkowych szczepień.

Aktualny czas na Gwadelupie

Na Gwadelupie jest o 5 godzin mniej, niż w Polsce.

Miejsca, które trzeba zobaczyć na wyspie Gwadelupa

10 faktów o Gwadelupie

1
Gwadelupa to archipelag dziewięciu wysp.
2
Ciekawostką jest fakt, że wyspa nie zawsze należała do Francuzów, ale w XVIII wieku chwilę władała nią Szwecja.
3
Podobnie jak Martynika, Gwadelupa jest stosunkowo górzystą wyspą. Najwyższy punkt to 1484 m n.p.m. i nazywają go Soufriere.
4
95% obywateli wyznaje wiarę katolicką.
5
Kraj oprócz Francji handluje najczęściej z Niemcami, USA, Japonią i Antylami Holenderskimi.
6
Tubylcy nazwali tę wyspę Karukera. Oznacza wyspę przepięknych wód.
7
Najwyższy wodospad na Karaibach znajduje się na Gwadelupie.
8
Społeczność kreolska stanowi około 90% populacji, są to w większości ludzie o ciemnym kolorze skóry.
9
Eksport skupia się tutaj głównie na bananach, rumie i cukrze.
10
Chociaż francuski jest językiem urzędowym, większość ludzi mówi po kreolsku.
Czy ten artykuł jest pomocny?