Skip to main content

Tanie bilety lotnicze Phu Quoc

Oferty lotów do Phu Quoc

Ciekawostki o Phu Quoc

Kiedyś był obozem dla około 40 000 członków Wietkongu, dziś uważany jest za idealne miejsce na najbardziej luksusowe wakacje w Wietnamie. Spotkamy tam jedynie takich wczasowiczów, którzy chcą uniknąć tłumów na plażach. Charakteryzuje się małymi, stylowymi i luksusowymi kurortami oraz praktycznie pustymi plażami. Taka jest właśnie wyspa Phu Quoc.

Phu Quoc, po odejściu wojska amerykańskiego i usunięciu więźniów, na początku lat siedemdziesiątych stał się ospałym miejscem, które stało poza głównym celem przyjazdu turystów. Woleli oni udać się do kurortów w Tajlandii. Ale czasy się zmieniają. Dzisiaj Phu Quoc staje się ulubionym miejscem dla tych, którzy chcą uciec od tłumu i nacieszyć się ciszą i spokojem.

Phu Quoc to największa wietnamska wyspa w Zatoce Tajlandzkiej, z której jest najbliżej do Kambodży. Do wybrzeża tego państwa jest tylko kilka kilometrów. Turyści przyjeżdżają tu także z Sajgonu w Wietnamie - po jedynie pięćdziesięciu minutach lotu, gładko lądują na jedynym lokalnym lotnisku na wyspie.

Większość ośrodków koncentruje się na Long Beach na zachodnim wybrzeżu wyspy. Już sama nazwa sugeruje, że jest to naprawdę długa plaża, a Long Beach to nawet coś więcej, niż jej nazwa - jest to najdłuższa plaża na wyspie. Możesz się tam zakwaterować bez większych problemów - jeśli dbasz o środowisko, wybierz na przykład jeden z ekologicznych kurortów, które się tutaj znajdują.

Przyprawy uprawiane i zbierane na wyspie Phu Quoc, są uważane za jedne z najlepszych jakościowo na świecie. Smakosze twierdzą, że ich smak jest lekko słodki, co odróżnia je od reszty przypraw. W przeszłości wyspa Phu Quoc zabezpieczała do 60 procent światowej produkcji przypraw.

Na zachodnim wybrzeżu wyspy leży plaża Cua Can, prawie pusta, z minimalną liczbą ludzi, którzy łapią na niej brąz.

Warto również odwiedzić plażę Sao Beach na południowo-wschodnim wybrzeżu. Przewodnicy często nazywają ją jedną z najpiękniejszych plaż w Wietnamie, a hotelarze, logicznie, też chcą wykorzystać ten potencjał. Niektóre kurorty mają wiele wspólnego z atmosferą francuskiego Lazurowego Wybrzeża. Jednak tuż za ich murami czeka na ciebie prawdziwa wietnamska egzotyka.

Oprócz odizolowanych plaż, na wyspie są oczywiście o wiele bardziej żywe miejsca - żyje tutaj około osiemdziesiąt tysięcy mieszkańców. Wczesnym rankiem i wczesnym wieczorem miasto jest bardzo ruchliwe na przykład w Duong Dong, czyli w porcie, do którego przybywają łodzie z połowami. W momencie wyrasta w tym miejscu improwizowany ryneczek, na którym ludzie się przekrzykują, gdzie jest niezwykle duży ruch i z każdej strony czuć jest odmienny intensywny zapach. Część połowu, a konkretniej pewien rodzaj sardeli, trafia do lokalnej fabryki sosów rybnych, która jest uważana za najlepszą na świecie. Koniec końców wszyscy smakują ten właśnie sos, ponieważ kucharze dodają go do praktycznie każdej potrawy.

Skosztuj Wietnamu i zobacz jego najpiękniejsze plaże. Tanie loty do Phu Quoc można zarezerwować z Warszawy, lotami linii lotniczych Qatar Airways lub Aeroflot. Loty do Phu Quoc w większości są z dwiema przesiadkami. Tanie bilety do Phu Quoc kupicie także z Katowic, lotami głównie z przewoźnikiem Lufthansa, także z dwiema przesiadkami w drodze do Wietnamu. Czas trwania lotu do Phu Quoc to około 18 godzin.

SPRAWDŹ UKRYJ

Przydatne info o wyspie Phu Quoc

Wiza do Wietnamu

Polscy obywatele, którzy wybierają się do Wietnamu zobowiązani są posiadać ważny dokument podróży oraz wizę uprawniającą do wjazdu na terytorium Wietnamu. Aby otrzymać wizę paszport obywatela Polski musi być aktualny przez co najmniej 6 miesięcy, po dacie opuszczenia terytorium tego kraju. Wizy wydawane są w zależności od celu wjazdu do kraju. Istnieją wizy jednokrotne lub wielokrotne, których okres ważności wynosi do 12 miesięcy. Aby dostać wizę, podróżujący mogą ubiegać się o nią w urzędach konsularnych Wietnamu. Można ją również otrzymać na przejściach granicznych (niestety nie wszystkich), lecz po wcześniejszym otrzymaniu tzw. promesy wizowej. Promesę wizową oferują biura podróży oraz agencje turystyczne. Otrzymanie wizy bez promesy wizowej na przejściach granicznych jest możliwe jedynie w wyjątkowych przypadkach, takich jak np. choroba, śmierć członka rodziny. Istnieje możliwość otrzymania wizy za pośrednictwem systemu online – e-wizy.

E-wiza jest wizą, która pozwala na jednokrotny wjazd do kraju oraz pobyt do 30 dni. Osoba wnioskująca powinna samodzielnie złożyć wniosek o wizę na stronie internetowej wietnamskiego urzędu imigracyjnego: https://xuatnhapcanh.gov.vn/ lub https://immigration.gov.vn/.

Więcej informacji w języku angielskim, dotyczących wietnamskich przepisów wizowych znajduje się na stronie internetowej: http://visa.mofa.gov.vn/Homepage.aspx.

Pogoda w Wietnamie

Warunki klimatyczne różnią się znacznie w zależności od obszaru, pod względem różnorodności krajobrazu. Blisko wybrzeża dominuje klimat równikowy, ale na północy klimat raczej subtropikalny. Monsuny występują tu od maja do października. Dlatego najlepszym czasem na podróż do Wietnamu jest czas od listopada do marca.

Wietnam jest bardzo atrakcyjnym miejscem przez cały rok pod względem temperatury powietrza i wody. Główny sezon w Azji Południowo-Wschodniej rozpoczyna się zazwyczaj w połowie listopada i kończy w ostatnim tygodniu marca. Kwiecień i maj charakteryzują się większymi opadami, ale temperatura powietrza również jest wysoka. Miesiące letnie przynoszą wysokie temperatury powietrza, ale także krótki i intensywny deszcz. Im bliżej zimy, tym pogoda bardziej się uspakaja, a turystów przybywa.

Nasza rada: jeśli chcesz podróżować w sezonie, wybierz na wyjazd luty lub marzec, ponieważ jest to najbardziej atrakcyjny okres z punktu widzenia atrakcyjnych cen lotu i zakwaterowania. Jeśli nie lubisz tłoku na plaży, promocyjne i nie przejmujesz się sporadycznym deszczem, wybierz na wakacje okres poza sezonem (kwiecień - październik).

Ceny w Wietnamie

Narodową walutą w Wietnamie jest dong wietnamski. 10000 dongów to około 4 EUR (16 PLN).

Szukacie hotelu w Wietnamie? Ceny i miejsce zakwaterowania możecie sobie sprawdzić i zarezerwować bezpośrednio na Flipo w zakładce Hotele.

Cena atrakcji oraz transportu jest relatywnie niska. Transport publiczny oferuje szeroki wybór środków transportu – od autobusów po pociągi, aż transport wodny po rzekach. Kraj możecie zwiedzić również według Waszej wizji. Jeżeli zdecydujecie się na zwiedzenie okolic miasta całkowicie według waszego scenariusza i bez ograniczeń, polecamy wypożyczenie auta. Rezerwacja aut dostępna jest na Flipo w naszej zakładce Samochody.

Zdrowie i szczepienia przed podróżą do Wietnamu

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) zaleca podróżnym przed wyjazdem do Wietnamu szczepienia przeciwko żółtaczce typu A i B, durowi brzusznemu, boreliozie oraz tężcowi. W Wietnamie zdarzają się choroby takie tak denga i malaria oraz zachorowania spowodowane wirusem zika.

Poziom opieki medycznej w Wietnamie jest niższy, niż poziom europejski, lecz w dużych miastach, takich jak Ho Chi Minh, znajdują się prywatne kliniki medyczne na wysokim poziomie. Koszt pobytu w takiej klinice niestety jest równie wysoki. Konsultacja medyczna to koszt około 50 do 90 USD. Z tego powodu polecamy wykupienie przed podróżą odpowiedniego ubezpieczenia.

Aktualny czas w Wietnamie

W Wietnamie czas przesuwamy o 5 godzin do przodu w porównaniu do czasu Polskiego.

Miejsca w Phu Quoc, które polecamy zobaczyć

10 faktów i ciekawostek o Wietnamie

1
Wietnam jest multietnicznym krajem, w którym władza ewiduje 54 różnych grup etnicznych.
2
W 2013 roku w Czechach, czescy Wietnamczycy zostali uznani za oficjalną mniejszość narodową, a to oznacza, że mają oni prawo do wsparcia finansowego ich języka oraz kultury. W Czechach według oficjalnych danych żyje legalnie około 65 tysięcy obywateli Wietnamu.
3
Wojna między Ameryką a Wietnamem miała miejsce między 1945 a 1975 rokiem, pozbawiając życia ponad miliona ludzi. Wietnamczycy często nazywają ją wojną amerykańską. Co prawda zakończyła się ponad 40 lat temu, ale ludzie do tej pory czują jej konsekwencje. Może jest to wina mieszaniny herbicydów, którą Amerykanie stosowali do niszczenia roślinności w Wietnamie.
4
Jeśli chcecie zostać milionerami w ciągu kilku godzin, wybierzcie się koniecznie do Wietnamu. Kurs wymiany walut na pewno doda Wam pewności siebie i dosłownie sprawi, że zostaniecie milionerami. Wystarczy Wam jedyne 150 PLN.
5
Wietnamscy policjanci w czasie służby nie mogą rozmawiać, nosić okularów przeciwsłonecznych, mieć rąk w kieszeniach oraz palić.
6
Wietnam jest wielki. Jego powierzchnia to 331 000 km2, co oznacza, że przykładowo Słowacja ze swoją powierznią 49 00 km2 zmieściłaby się na jego terenie sześć razy.
7
Wietnamczycy kochają ryż. Nie bez powodu należą do największych eksporterów ryżu na świecie. Niestety wielu z nich nie wzbrania się od tego, aby w ich menu znajdowały się również.. psy.
8
W Wietnamie znajduje się największa jaskinia na świecie. Jest nią jaskinia Hang Son Doong w Parku Narodowym Phong Nha. Ma niesamowite 7,7 kilometry.
9
Ciało Ho Chi Minha, rewolucjonisty i byłego prezydenta Demokratycznej Republiki Wietnamu, jest wystawiane przez dziewięć miesięcy w Mauzoleum Ho Chi Minha w Hanoi. W pozostałych miesiącach „udaje się” do Moskwy w celu konserwacji.
10
Pojazdy motocyklowe są tutaj z pewnością ulubionym sposobem transportu. W kraju jeździ około 37 milionów tego rodzaju pojazdów.
Czy ten artykuł jest pomocny? (Jeszcze nie ocenione)