Skip to main content

Tanie bilety lotnicze Osaka

Oferty lotów do Osaki

Ciekawostki o Osace

Podczas, gdy Tokio jest uważane za mekkę japońskiej gastronomii, musimy powiedzieć, że Osaka jest na podobnym poziomie kulinarnym. Wyrażenie kuidaore będzie towarzyszyć Wam podczas całej podróży do Osaki. Oznacza ono: Jedz, dopóki padniesz. To motto tego pięknego miasta. Trzeciego co do wielkości w Japonii!

Osaka z pewnością Wam się spodoba. Ze swoją wyjątkową architekturą, energicznymi strefami zakupów i wszystkim, co dzieje się po północy. Wtedy wszyscy wychodzą na ulice dla zabawy i pysznego jedzenia.

Centrum Osaki składa się z dwóch głównych dzielnic, które są pełne hoteli, restauracji i kompleksów handlowych. Serce starożytnego miasta biznesowego Namba, znajduje się w dzielnicy Minami, w której znajdują się również najlepsze firmy z branży spożywczej. W Dotonbori Street można zobaczyć różowe salony, bary karaoke, sale gier i niedrogie restauracje. Namba jest również centrum deptaków handlowych, takich jak America Mura lub Eropedori, znane centrum elektroniczne.

Zamek w Osace, obecnie siedziba Muzeum Historycznego, znajduje się w starej dzielnicy Chuoka. Muzeum pokazuje odwiedzającym historię Osaki od starożytności, po dzień dzisiejszy. Sam zamek ma dziką przeszłość. Często był atakowany, niszczony i odbudowywany, nawet uderzony piorunem i kilkakrotnie obrócił się w popiół. Możesz zobaczyć w nim kolekcję zbroi. Warto wiedzieć o tym, że kiedy wjedziesz windą na 8 piętro, zobaczyć zapierający dech w piersiach widok na miasto. Ponadto dzieci mają możliwość złożenia puzzli ze starych odłamków ceramicznych. Czekają tutaj na nie także kukiełki z Narodowego Teatru „Bunraku”.

Od 2001 roku park rozrywki Universal Studios Japan jest główną atrakcją Osaki. Jest on podzielony na dziewięć obszarów tematycznych, w których regularnie odbywają się różne występy i rozrywka na żywo. Z pewnością spodobają się odwiedzającym w każdym wieku i o każdej narodowości.

Niezapomnianym przeżyciem będzie również wizyta w Spa World. Spa jest w stanie obsłużyć nawet do 5000 osób. Możesz poddać się rozmaitym zabiegom, popływać w basenie lub spróbować tradycyjnej medycyny chińskiej. Woda lecznicza wznosi się z głębokości aż 900 metrów. Kompleks uzdrowiskowy podzielony jest na kilka głównych stref, które reprezentują uzdrowiska typowe dla różnych regionów świata.

Osaka być może nie jest tak sławna jak Tokio, ale jest także jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc w Azji. Stopniowo odkrywają ją także Polacy. Tanie bilety do Osaki możecie zarezerwować głównie z Warszawy. Tanie loty do Osaki z Warszawy ma w swojej ofercie linia lotnicza All Nippon Airlines, Lufthansa, Air China, KLM Royal Dutch Airlines oraz Finnair.

Loty bezpośrednie z naszych stron nie istnieją, jednak możecie komfortowo dotrzeć do Osaki lotami z jedną przesiadką. Długość lotu do Osaki wynosi około 15 godzin. Lotnisko, na które najczęściej się podróżuje to Kansai (KIX). Lotnisko Kansai znajduje się na sztucznej wyspie, 5 km od wybrzeża Osaki w Japonii. Lotnisko obsługuje około 160 000 lotów rocznie, jest głównym węzłem linii lotniczych All Nippon Airlines i Japan Airlines. Recenzenci Skytrax szczególnie docenili jego nowoczesną architekturę, pomocny personel i zaopatrzenie.

SPRAWDŹ UKRYJ

Przydatne info o Osace

Wiza do Japonii

Polscy obywatele przy wyjeździe do Japonii w celach turystycznych, o maksymalnej długości 90 dni, nie muszą posiadać wizy. Podczas wstępu na teren kraju, każda osoba mająca powyżej 16 lat jest poddawana procedurze imigracyjnej. Polega ona na pobraniu odcisków palców, wykonaniu fotografii twarzy, a także na rozmowie z urzędnikiem imigracyjnym. Wjazd do Japonii jest uzależniony od tego, czy podróżujący odda się tej procedurze. Jeśli odmówi – nie wjedzie do kraju.

Dokument podróżny – paszport, powinien być ważny przez 3 miesiące od daty planowanego wjazdu na terytorium Japonii.

Pogoda w Japonii

Na klimat Japonii mają wpływ monsuny. Na północy terytorium panuje klimat zimny, umiarkowany i południowy podzwrotnikowy. Temperatury w zimie wahają się od -9 °C do 16 °C, a latem od 20 °C do + 28 °C.

Latem Japonię nawiedzają ulewne deszcze, które w sierpniu zamieniają się w monsuny.

Ceny w Japonii

Oficjalną walutą jest japoński jen. W Japonii płaci się głównie gotówką. Należy pamiętać, że występują stosunkowo częste problemy z korzystaniem z zagranicznych kart kredytowych lub debetowych. Na poczcie, w sklepach 7-eleven i bankach Citi Bank i HSBC, możliwe jest wypłacanie pieniędzy za pomocą międzynarodowej karty z bankomatów, w godzinach pracy.

Bankomaty na poczcie i banki są otwarte zazwyczaj do 21:00. Tylko bankomaty w sklepach 7-eleven i niektórych centrach handlowych są otwarte 24 godziny na dobę. Waluty obce mogą być wymieniane w Japonii głównie w bankach.

Szukacie hotelu w Japonii? W ogromnej ofercie hoteli łatwo można się pogubić. Ceny zakwaterowania możecie sobie sprawdzić i wykonać rezerwację na Flipo, w zakładce Hotele. Jeśli chcecie wypożyczyć sobie auto, polecamy zrobić to bezpośrednio na lotnisku. Auto możecie sobie zarezerwować na Flipo, w zakładce Samochody.

Zdrowie i szczepienia przed podróżą do Japonii

Przed podróżą do Japonii nie ma obowiązku wykonania dodatkowych szczepień. Podstawowe leki dostępne są do zakupu w każdej aptece. Usługi medyczne są stosunkowo drogie, a z powodu dużej konkurencji, ceny wizyty mogą wahać się od 8 000 do 30 000 JPY. Pobyt w szpitalu przez 24 godziny to koszt od 10 000 do 40 000 JPY.

Aktualny czas w Japonii

W Japonii jest o 7 godzin więcej, niż w Polsce.

Miejsca w Osace, które warto zobaczyć

10 ciekawostek o Japonii

1
Większość ulic w Japonii nie ma nazwy.
2
Japończycy mają ponad 20 różnych sposobów na powiedzenie „przepraszam”.
3
Największa japońska społeczność poza Japonią znajduje się w Brazylii.
4
W Japonii znajduje się budynek, przez który biegnie autostrada.
5
Japońskie pociągi są najdokładniejsze na świecie. Średni czas ich opóźnienia wynosi 18 sekund.
6
Najczęstszą przyczyną śmierci japońskich mężczyzn w wieku 20-44 lat jest samobójstwo. Jednak Japończycy średnio dożywają najwyższego średniego wieku na świecie.
7
W Japonii dawanie napiwków kelnerom jest uważane za niegrzeczne.
8
Wiele naturalnych gorących źródeł i publicznych basenów w Japonii nie pozwala na wtęp wytatuowanym ludziom.
9
W prawie 98% przypadków adopcji w Japonii, adoptowani są dorośli mężczyźni. Ma to na celu utrzymanie zarządzania rodzinną firmą w rodzinie.
10
Spanie w pracy? W Japonii jest to dozwolone.
Czy ten artykuł jest pomocny?