Skip to main content

Tanie bilety lotnicze Okinawa

Oferty lotów na Okinawę

Ciekawostki o Okinawie

Okinawa to największa wyspa subtropikalnego archipelagu Riukiu, która zaczyna się w pobliżu Kiusiu i rozciąga się w pobliże Tajwanu. Stolicą, w której znajduje się lotnisko, jest Naha.

Dlaczego Okinawa jest tak popularnym celem podróży dla europejskich turystów? Okinawa jest znana głównie jako ośrodek wypoczynkowy. Na całej wyspie są piękne piaszczyste plaże, ale to nie wszystko, co przyciąga na Okinawę turystów. Szczególnie popularne jest tutaj nurkowanie z rurką, nurkowanie głębinowe oraz spływy kajakowe. W głębi lądu, można wybrać się na piesze wycieczki do wodospadów i wędrówki ze wspaniałymi widokami na góry.

Tanie loty na Okinawę można zarezerwować z Warszawy. Tanie bilety lotnicze do Okinawy z Warszawy mają w swojej ofercie prestiżowe linie lotnicze takie jak Air France, KLM Royal Dutch Airlines, Finnair oraz British Airlines. Z naszego kraju nie ma bezpośredniego lotu na Okinawę. Na wyspę dolecicie z dwiema przesiadkami. Czas lotu na wyspę wynosi średnio 18 godzin.

Loty na Okinawę są łatwo dostępne również z innych europejskich miast, takich jak Wiedeń, Budapeszt i Praga. Przykładowo z Wiednia na Okinawę możecie polecieć z jednym transferem z Wiednia. Do Okinawy latają linie lotnicze, takie jak ANA, China Airlines i Korean Air.

Tanie loty na Okinawę z Polski polecamy sprawdzić także używając naszej zakładki Oferty specjalne, w której regularnie umieszczamy najtańsze propozycje lotów w świetnych cenach.

SPRAWDŹ UKRYJ

Przydatne info o Japonii

Wiza do Japonii

Polscy obywatele przy wyjeździe do Japonii w celach turystycznych, o maksymalnej długości 90 dni, nie muszą posiadać wizy. Podczas wstępu na teren kraju, każda osoba mająca powyżej 16 lat jest poddawana procedurze imigracyjnej. Polega ona na pobraniu odcisków palców, wykonaniu fotografii twarzy, a także na rozmowie z urzędnikiem imigracyjnym. Wjazd do Japonii jest uzależniony od tego, czy podróżujący odda się tej procedurze. Jeśli odmówi – nie wjedzie do kraju.

Dokument podróżny – paszport, powinien być ważny przez 3 miesiące od daty planowanego wjazdu na terytorium Japonii.

Pogoda w Japonii

Na klimat Japonii mają wpływ monsuny. Na północy terytorium panuje klimat zimny, umiarkowany i południowy podzwrotnikowy. Temperatury w zimie wahają się od -9 °C do 16 °C, a latem od 20 °C do + 28 °C.

Latem Japonię nawiedzają ulewne deszcze, które w sierpniu zamieniają się w monsuny.

Ceny w Japonii

Oficjalną walutą jest japoński jen. W Japonii płaci się głównie gotówką. Należy pamiętać, że występują stosunkowo częste problemy z korzystaniem z zagranicznych kart kredytowych lub debetowych. Na poczcie, w sklepach 7-eleven i bankach Citi Bank i HSBC, możliwe jest wypłacanie pieniędzy za pomocą międzynarodowej karty z bankomatów, w godzinach pracy.

Bankomaty na poczcie i banki są otwarte zazwyczaj do 21:00. Tylko bankomaty w sklepach 7-eleven i niektórych centrach handlowych są otwarte 24 godziny na dobę. Waluty obce mogą być wymieniane w Japonii głównie w bankach.

Szukacie hotelu w Japonii? W ogromnej ofercie hoteli łatwo można się pogubić. Ceny zakwaterowania możecie sobie sprawdzić i wykonać rezerwację na Flipo, w zakładce Hotele. Jeśli chcecie wypożyczyć sobie auto, polecamy zrobić to bezpośrednio na lotnisku. Auto możecie sobie zarezerwować na Flipo, w zakładce Samochody.

Zdrowie i szczepienia przed podróżą do Japonii

Przed podróżą do Japonii nie ma obowiązku wykonania dodatkowych szczepień. Podstawowe leki dostępne są do zakupu w każdej aptece. Usługi medyczne są stosunkowo drogie, a z powodu dużej konkurencji, ceny wizyty mogą wahać się od 8 000 do 30 000 JPY. Pobyt w szpitalu przez 24 godziny to koszt od 10 000 do 40 000 JPY.

Aktualny czas w Japonii

W Japonii jest o 7 godzin więcej, niż w Polsce.

Najlepsze atrakcje w Okinawie

10 ciekawostek o Japonii

1
Większość ulic w Japonii nie ma nazwy.
2
Japończycy mają ponad 20 różnych sposobów na powiedzenie „przepraszam”.
3
Największa japońska społeczność poza Japonią znajduje się w Brazylii.
4
W Japonii znajduje się budynek, przez który biegnie autostrada.
5
Japońskie pociągi są najdokładniejsze na świecie. Średni czas ich opóźnienia wynosi 18 sekund.
6
Najczęstszą przyczyną śmierci japońskich mężczyzn w wieku 20-44 lat jest samobójstwo. Jednak Japończycy średnio dożywają najwyższego średniego wieku na świecie.
7
W Japonii dawanie napiwków kelnerom jest uważane za niegrzeczne.
8
Wiele naturalnych gorących źródeł i publicznych basenów w Japonii nie pozwala na wtęp wytatuowanym ludziom.
9
W prawie 98% przypadków adopcji w Japonii, adoptowani są dorośli mężczyźni. Ma to na celu utrzymanie zarządzania rodzinną firmą w rodzinie.
10
Spanie w pracy? W Japonii jest to dozwolone.
Czy ten artykuł jest pomocny?