Skip to main content

Tanie bilety lotnicze Nepal

Oferty lotów do Nepalu

Ciekawostki o Nepalu

Miejsce, w którym hindusi, buddyści, chrześcijanie i sikhowie żyją obok siebie, w jednej harmonii. Dla niektórych jest to miejsce pełne smogu, chaosu, ubóstwa, trąbiących samochodów, zapachów smażonego jedzenia, irytujących sprzedawców ulicznych, a dla niektórych miasto, w najwięksi poszukiwacze przygód przenoszą się do najwyższych miejsc na świecie.

To właśnie Nepal. Kraj o najwyższym paśmie górskim na świecie, przyciąga coraz więcej turystów. Niektórzy z nich są oczarowani nieskrępowaną naturą magicznych Himalajów, podczas gdy inni są ciekawi różnorodnej kultury, ukrytej w dolinach.

Istnieją dwa główne sezony turystyczne w Nepalu – w czasie wiosny i jesieni. Większość odwiedzających przyjeżdża do kraju w kwietniu i w październiku. Marzec i listopad to nieco spokojniejsze miesiące, ze stabilną pogodą. W lipcu i sierpniu jest czas intensywnej pory deszczowej, a szczyty gór są wtedy często spowite chmurami.

Tanie loty do Nepalu możecie zarezerwować głównie z lotniska w Warszawie. Niestety nie ma bezpośredniego lotu do Katmandu z pobliskich lotnisk, ale można łatwo i wygodnie dostać się do Nepalu liniami lotniczymi, takimi jak LOT Polish Airlines, Turkish Airlines lub Qatar Airways, z jednym lub dwoma transferami.

SPRAWDŹ UKRYJ

TOP miejsca w Nepalu

Katmandu

Czy chcielibyście wybrać się do Nepalu lub w Himalaje? Nie zapomnijcie w takim razie zaplanować kilku dni na zwiedzanie stolicy - Katmandu.

Katmandu może pochwalić się kilkoma miejscami znajdującymi się na liście zabytków UNESCO oraz jednymi z najważniejszych świątyń hinduistycznych i buddyjskich - z których wiele zostało zniszczonych przez trzęsienia ziemi, szczególnie w XVII wieku. Najciekawsza świątynia nazywa się Swayambhunath. Jest to świątynia, do której prowadzi dokładnie 365 schodów i w której mieszka wiele świętych małp.

Katmandu to świetne miejsce, w którym można łatwo nauczyć się czegoś nowego i interesującego. Weź udział w kursie gotowania, jogi lub medytacji.

Nepal to bardzo bezpieczny kraj, więc nie bójcie się chodzić pieszo po terenie całego miasta. Część przybyszów do Katmandu zostanie rozczarowana, gdy tylko dotrze na miejsce, ponieważ miasto wyda im się brudne, pełne dzikiego ruchu i pyłu. Jeśli jednak poświęcicie czas byłemu miastu „hipisów”, nagrodzi Was ono doświadczeniami i widokami pięknych miejsc, które zapamiętacie do końca swojego życia.

Możesz także zarezerwować tanie loty do Katmandu z pobliskich lotnisk. Z naszego kraju nie ma bezpośredniego lotu, ale podróż do Nepalu z Bratysławy, Wiednia lub Budapesztu jest stosunkowo łatwa z jednym lotem liniami Emirates, flydubai, Qatar Airways lub Turkish Airlines.

Tanie loty do Katmandu możecie zarezerwować głównie z lotniska w Warszawie. Niestety nie ma bezpośredniego lotu do Katmandu z pobliskich lotnisk, ale można łatwo i wygodnie dostać się do Nepalu liniami lotniczymi, takimi jak LOT Polish Airlines, Turkish Airlines lub Qatar Airways, z jednym lub dwoma transferami.

Przydatne info o Nepalu

Wiza i dokumenty podróżne do Nepalu

Do wjazdu na terytorium Nepalu obywatele Polski nie potrzebują posiadać wizy. Za wizę należy uiścić opłatę. Szczegółowe informacje o procedurze wizowej do Nepalu udzielane są przez Ambasadę Nepalu w Berlinie(która zajmuje się obywatelami RP). W Ambasadzie jest możliwość uzyskania wizy, jednak można ją dostać także na lotnisku w Katmandu, a także na przejściach granicznych: Kakarvitta, Jhapa (Nepal Wschodni); Birgunj, Parsa (Nepal Środkowy); Kodari, Sindhupalchowk (Pogranicze Północne); Belahia, Bhairahawa (Rupan-dehi, Nepal Za-chodni); Jamunaha, Nepal-gunj (Banke, Nepal Środkowo-Zachodni); Mohana, Dhangadhi (Kailali, (Kanchanpur, Daleki Nepal Zachodni); Gadda Chauki, Mahendranagar.

Jeżeli planujecie górskie wyprawy w Nepalu, to będziecie potrzebować również zezwolenia nepalskich władz na pobyt w wyznaczonych obszarach górskich.

Pogoda w Nepalu

Najlepszą porą na zwiedzanie Nepalu jest okres od marca do czerwca, ponieważ na przełomie maja i czerwca mogą nadejść sporadyczne deszcze. Miesiące jesienne - wrzesień, październik i listopad, są również uważane za okres dobry na wakacje w Nepalu pod względem pogody. Zaletą jesiennej wizyty w tym kraju jest to, że pogoda jest stabilna, jest dobra widoczność, a temperatura na dużych wysokościach jest korzystna.

Ceny w Nepalu

Ceny w Nepalu są bardzo podobne do cen w Indiach. Zapłacicie tutaj najmniej za żywność oraz transport publiczny.

Wycieczkę na trekking możecie zorganizować sobie sami lub wybrać się na nią przez lokalne biuro podróży, które można znaleźć w każdym większym mieście. Zaletą tych biur jest to, że zapewniają wszystkie transfery, zostanie Wam przydzielony przewodnik, który zna lokalne zwyczaje i różne gadżety. Ponadto będziecie należeć do grupy i dzielić się z nią doświadczeniami.

Potrzebne jest jednak zezwolenie na każdą wędrówkę. Obowiązku tego nie można obejść, ponieważ po drodze znajdują się punkty kontrolne. Cena indywidualnej wędrówki wynosi 4000 NPR za osobę, czyli około 40 USD. Najpopularniejsze wędrówki w Nepalu obejmują wędrówkę do Annapurna, wędrówkę do Everest Base Camp i wędrówkę widokową Poonhill (Ghorepani).

Jeżeli chcecie sprawdzić ceny zakwaterowania w Nepalu, polecamy zrobić to w naszej zakładce Flipo Hotele.

Aktualny czas w Nepalu

W Nepalu jest 5 i pół godziny więcej, niż w Polsce.

Zdrowie i szczepienia przed podróżą do Nepalu

Przed wakacjami w Nepalu zalecane jest zaszczepienie się na żółtaczkę typu A oraz B i tężec. Aby wjechać do kraju, nie ma jednak wymogu wykonania szczepień. Na terytorium Nepalu nie mają wstępu nosiciele wirusa HIV.

Polecamy spożywanie posiłków z zamkniętych pojemników oraz picie wody butelkowanej. Opieka zdrowotna nie jest w wygórowanych cenach, pobyt w prywatnej klinice to koszt około 35 USD.

Najlepsze atrakcje w Nepalu

10 ciekawostek i faktów o Nepalu

1
Nepal jest jedynym krajem, którego flaga nie jest prostokątna.
2
Himalaje w Nepalu obejmują 8 z 10 najwyższych gór na świecie.
3
W Nepalu znajdziecie także najgłębsze jezioro na świecie o nazwie SheyPhoksundo.
4
Mount Everest i wejścia na niego, są głównym źródłem dochodów kraju.
5
W Nepalu możecie zostać aresztowani za publiczne całowanie, kraj nie wspiera publicznego okazywania sobie czułości.
6
Nepal jest miejscem narodzin Buddy.
7
W tym kraju znajduje się najwyżej położone jezioro na świecie – Tilicho.
8
Nepal ma najgęstszą i najłatwiej dostępną sieć lokalizacji dziedzictwa światowego.
9
Niemniej jednak Nepal jest nadal jednym z najbiedniejszych krajów na świecie.
10
Ponad połowa ludności kraju mieszka w stolicy.
Czy ten artykuł jest pomocny?