Skip to main content

Tanie bilety lotnicze Mongolia

Oferty lotów do Mongolii

Ciekawostki o Mongolii

Mongolia to ogromny kraj. Jego powierzchnia jest 5 razy większa, niż powierzchnia Polski. Od pustyni Gobi na południu, po fascynującą tajgę na północy - z jednej strony, i od niekończących się stepów, po ośnieżone góry mongolskiego Ałtaju - z drugiej strony.

Mongolski styl życia to życie na koniach. W tradycyjnym stroju i w jurtach, rozrzuconych po zielonych dolinach pasterskich. Koczowanie zawsze charakteryzowało ten kraj. W nieskończonej przestrzen,i wciąż można znaleźć tutaj stada kóz, owiec, krów, jaków i wielbłądów.

Z wyjątkiem Ułan Bator, wszystkie miasta są tylko zakurzonymi osadami z drewnianymi domami, polnymi drogami i sklepem, w którym można niespodziewanie zdobyć wszystko, co ważne.

Tanie loty do Mongolii odbywają się zazwyczaj z Warszawy i najczęściej na lotnisko w Ułan Bator. Z naszego kraju nie ma bezpośredniego lotu do Mongolii, ale możesz wygodnie podróżować liniami lotniczymi, takimi jak Lufthansa, Korean Air, Aeroflot lub LOT Polish Airlines, z dwiema przesiadkami. Lotnisko w mongolskim Ułan Bator nazywa się Buyant Uhaa Airport i jest oznaczane symbolem ULN.

SPRAWDŹ UKRYJ

TOP miejsca w Mongolii

Ułan Bator

Stolica Mongolii - Ułan Bator, od dawna jest zamknięta dla świata zewnętrznego z powodu reżimu komunistycznego. Dziś jest to na nowo odkrywany wakacyjny kierunek i szansa na ekscytującą wyprawę. Pokolenie młodych ludzi zbudowało tutaj tętniącą życiem scenę muzyczną, od hip-hopu przez indie rocka, aż po elektryczny pop.

Ułan Bator to historia. Liczne znaleziska archeologiczne w mieście i wokół niego, świadczą o starożytnych śladach człowieka w tym miejscu. Unikalne paleolityczne rysunki naskalne w Dolinie Niebieskiego Nieba, odkrycia archeologiczne na wzgórzu Machura lub w miejscu Sharchad, które stały się bardziej znane, niż wcześniejsze publiczne egzekucje odbywające się w tym miejscu. Dziś jest to miejsce leczenia osób chorych psychicznie.

Miasto jest otoczone górami ze wszystkich stron. Na wschodzie jest to góra Bajandzürch z górą Cagdúlt (1 670 m), na zachodzie Songino, na północy Cingel - z najwyższą górą o wysokości 1 950 m. Najświętszymi spośród świętych gór były i są Bogd ul lub Bogdchan ul na południu.

Możesz zarezerwować tanie loty do Ułan Bator, korzystając z lotów z Wiednia, Budapesztu i Pragi. Z naszego kraju nie ma bezpośredniego lotu do Ułan Bator, ale możesz wygodnie podróżować liniami lotniczymi, takimi jak Aeroflot lub Korean Air.

Tanie loty do Ułan Bator odbywają się zazwyczaj z lotniska w Warszawie. Z naszego kraju nie ma bezpośredniego lotu do Mongolii, ale możesz wygodnie podróżować liniami lotniczymi, takimi jak Lufthansa, Korean Air, Aeroflot lub LOT Polish Airlines, z dwiema przesiadkami. Lotnisko w mongolskim Ułan Bator nazywa się Buyant Uhaa Airport i jest oznaczane symbolem ULN.

Przydatne info o Mongolii

Wiza i dokumenty podróżne do Mongolii

Wiza i dokumenty podróżne do Mongolii – Obywatele Polski powinni posiadać wizę do wjazdu na teren Mongolii. Informacje na temat wizy do Mongolii udziela Ambasada Mongolii w Warszawie – email: warsaw@mfa.gov.mn, telefon: 0048 22 8499391. Szczegółowe informacje można zdobyć także w innych przedstawicielstwach Mongolii na całym świecie. Wizy do tego kraju nie można uzyskać na granicy.

Oprócz wizy podróżny powinien posiadać także dokument tożsamości w postaci paszportu. Powinien on być ważny przez 6 miesięcy od momentu wjazdu na teren Mongolii. Przy wjeździe do Mongolii istnieje możliwość kontroli przez urzędników granicznych dokumentu, który potwierdza zamiar opuszczenia tego kraju.

Pogoda w Mongolii

Klimat w Mongolii jest suchy i zimny, a długa zima trwa do kwietnia. Temperatury w Ułan Bator spadają zimą do niewiarygodnych -30 ° C. Krótka umiarkowana pora deszczowa, trwa od połowy lipca do końca września.

Wiosną występują silne burze piaskowe.

Większość kraju jest wyjątkowo gorąca latem i bardzo mroźna w czasie zimy. Dlatego wizytę w tym kraju polecamy na przełomie wiosny i lata.

Ceny w Mongolii

Tugrik jest oficjalną walutą w Mongolii. Do kraju poleca się polecieć, posiadając euro lub dolary amerykańskie, a następnie w miastach lub na lotnisku – wymianę tych walut na tugrik.

Bankomaty można znaleźć praktycznie tylko w stolicy kraju. Dostęp do płatności kartą jest rzadkością, nawet w stolicy.

Mongolia jest stosunkowo tanim krajem dla Polaków, o czym świadczą ceny podstawowej żywności. Za butelkę wody o pojemności 2 l zapłacisz 50 centów (około 2 PLN). Danie główne możesz kupić w barze mlecznym lub restauracji, w cenie od 4 euro (około 16 PLN). Piwo kosztuje 1 euro (około 4 PLN).

Szukasz hotelu w Mongolii? Ceny i miejsce zakwaterowania możecie sprawdzić i porównać na Flipo w zakładce Hotele.

Aktualny czas w Mongolii

W Mongolii jest o 6 godzin więcej, niż w Polsce.

Zdrowie i szczepienia przed podróżą do Mongolii

Przed podróżą do Mongolii nie istnieje wymóg wykonania szczepień. Zaleca się jednak szczepienia przeciwko żółtaczce typu A i B, a także przeciwko tyfusowi oraz wściekliźnie. Występują przypadki zarażenia się robaczycą, a także wśród turystów często zdarzają się biegunki oraz zatrucia pokarmowe. W Mongolii jest zagrożenie zarażenia się wirusem HIV. Zostały odnotowane również przypadki zarażenia się wirusem ptasiej grypy – H5N1. W czasie lata jest możliwość zachorowania na cholerę lub zapalenie opon mózgowych. Jeżeli chcecie uzyskać większą ilość informacji na temat szczepień, skontaktujcie się ze specjalistą ds. medycyny tropikalnej lub z wojewódzką stacją sanitarno-epidemiologiczną.

W Mongolii polecamy picie wody jedynie przegotowanej.

Koszt pobytu w placówce medycznej w Mongolii wynosi około 50-70 USD (około 150-210 PLN) za dobę. Jednak znajdują się one jedynie w większych miastach, a uzyskanie nagłej pomocy (poza ośrodkami miejskimi) jest praktycznie niemożliwe. Płatności za uzyskane usługi medyczne należy dokonać w gotówce.

Statystyki lotnicze dotyczące Mongolii

  • Czy wiesz, że najtańszy lot do Mongolii kosztuje tylko 439,00 € w tym tygodniu?

  • Jeśli zdecydujesz się na podróż do Mongolii , polecamy odwiedzić takie miasta jak Ułan Bator, Arvaikheer, Bayankhongor, Choibalsan, Baruun-urt.

  • Lubisz statystyki? Być może zainteresuje Cię informacja, że w Mongolii liczba międzynarodowych portów lotniczych to: 0.

Najlepsze atrakcje w Mongolii

10 faktów i ciekawostek o Mongolii

1
Mongolia jest największym krajem nie posiadającym dostępu do morza.
2
W sąsiednich Chinach jest dwa razy więcej Mongołów niż samej Mongolii
3
Nazwa Ułan Bator oznacza: Czerwony Bohater.
4
W Mongolii żyje ostatni poprzednik konia – Koń Przewalskiego.
5
Mongolia jest krajem o najrzadszym osiedleniu na świecie.
6
Kraj jest podzielony administracyjnie na Ajmaki. Ajmaki dzielą się na sojmony.
7
Ułan Bator jest najchłodniejszą stolicą na świecie.
8
Połowa ludności Mongolii wyznaje buddyzm.
9
Do Mongolii można również dojechać pociągiem, słynną autostradą transsyberyjską.
10
Mongolia jest drugim co do wielkości krajem śródlądowym na świecie, zaraz po Kazachstanie.
Czy ten artykuł jest pomocny? (Jeszcze nie ocenione)