Skip to main content

Tanie bilety lotnicze Mauritius

Oferty lotów na Mauritius

Ciekawostki o Mauritiusie

Według Marka Twaina, najpierw był Mauritius, a następnie na jego podobieństwo zostało stworzone niebo. Jeśli spojrzycie na zdjęcia tej pięknej wyspy, zrozumiecie o co mu chodziło. Mauritius z pewnością usatysfakcjonuje nawet najbardziej wymagających urlopowiczów. Mauritius to po prostu wyspa, którą musicie odkryć.

Wysiądziecie z samolotu, a Wasz wzrok zatrzyma się na wulkanicznych górach, które pokrywają całą wyspę. Białe plaże, drobny delikatny piasek, luksusowe hotele iii „pocztówkowy” widok staje się rzeczywistością. Mauritius jest w rzeczywistości tak samo piękny jak na zdjęciach. Miejscowi szczycą się francuskimi, kreolskimi, indyjskimi i chińskimi korzeniami. Mieszanka kultur wpłynęła na rozwój lokalnej cywilizacji i stopniowo ukształtowała naród Mauritiusu, który jest uważany za najbardziej przyjazny na świecie.

Mauritius jest szczególnie znany ze swoich zapierających dech w piersiach plaż. Wysoka różnorodność biologiczna wyspy, przyciąga nie tylko miłośników przyrody. Mauritius doskonale nadaje się do obserwacji ptaków. Możecie tutaj popływać z delfinami, przespacerować się po lesie i podziwiać egzotyczne zwierzęta lub odwiedzić jeden z niewielu na świecie ekologicznych parków rozrywki. Architektura wyspy jest w dużej mierze zdefiniowana przez francuskie budynki kolonialne. Jednak o jedną ulicę dalej, można znaleźć tutaj również indyjskie świątynie. Różnorodność wyspy jest jak bomba sensoryczna i ciężko jest się zdecydować, co zobaczyć i przeżyć jako pierwsze.

Tanie loty na Mauritius nie są łatwe do zdobycia. Jednak bilety promocyjne pojawiają się również z naszych stron. Polecamy sprawdzać ich dostępność w naszych ofertach specjalnych.

Tanie bilety lotnicze na Mauritius dostępne są najczęściej z Warszawy. Loty z Warszawy na Mauritius oferuje z jedną przesiadką linia lotnicza Air France, Turkish Airlines lub Emirates. Z naszego kraju nie ma bezpośredniego lotu na Mauritius. Można jednak latać bardzo wygodnie za pomocą jednego transferu, szczególnie z wyżej wymienionymi liniami lotniczymi.

Jeśli lubisz latać z Wiednia, Budapesztu lub Pragi, najlepsze loty oferowane są przez Air France, Emirates, Austrian, British Airways. Średni czas lotu to 15 godzin.

SPRAWDŹ UKRYJ

Przydatne info o wyspie Mauritius

Wiza i dokumenty podróżne na wyspę Mauritius

Do wjazdu na teren Mauritiusu, obywatele RP nie potrzebują posiadać wizy. Dokument uprawniający do wjazdu na teren wysp to ważny paszport. Maksymalny czas pobytu turystycznego to 90 dni. Przy wstępie na teren kraju urzędnicy celni mogą poprosić o okazanie biletu powrotnego, potwierdzenie miejsca zamieszkania na wyspie oraz okazanie wystarczających środków finansowych na pobyt na Mauritiusie (około 100 USD). Data ważności paszportu powinna być co najmniej kilka dni dłuższa od daty opuszczenia Mauritiusu.

Pogoda na wyspie Mauritius

Kiedy podróżować na Mauritius? Sezon rozpoczyna się tutaj pod koniec września i trwa do połowy maja. Należy jednak pamiętać, że okres z większą ilością opadów trwa od końca stycznia do połowy marca. Opady deszczu występują głównie w formie przelotnych opadów deszczu i burz, głównie po południu.

Turystom, którzy chcą cieszyć się słońcem i ciepłym morzem, polecamy wakacje w tym miejscu w czasie od końca września do początku maja.

Ceny na wyspie Mauritius

Oficjalną walutą w tym kraju jest rupia maurytyjska.

Jeśli planujesz pozostać w tym kraju przez dłuższy czas, polecamy zakup karty SIM, ponieważ niektórzy polscy operatorzy nie obsługują Mauritiusu. Z tego powodu często zdarza się, że turyści nie mogą korzystać z usług takich jak mobilny Internet.

Szukacie dobrego hotelu na Mauritiusie? Lub raczej apartamentu? Duży wybór hoteli i apartamentów możecie sobie sprawdzić, porównać i zarezerwować na Flipo w zakładce Hotele. Jeżeli chcecie wypożyczyć sobie auto, polecamy zajrzeć na Flipo do zakładki Samochody.

Zdrowie i szczepienia przed podróżą na Mauritius

Do wstępu na teren Mauritiusu nie są wymagane żadne dodatkowe szczepienia. Opieka medyczna w kraju jest na dobrym poziomie. Bezpłatne publiczne szpitale nie są dostępne dla turystów. Mogą oni korzystać jedynie z placówek prywatnych. Poleca się wykupienie przed podróżą ubezpieczenia zdrowotnego.

Aktualny czas na wyspie Mauritius

Na Mauritiusie są dwie godziny więcej, niż w Polsce.

Najlepsze atrakcje na wyspie Mauritius

10 faktów i ciekawostek o wyspie Mauritius

1
Ostatnimi panującymi na Mauritiusie byli Brytyjczycy, przed uzyskaniem niepodległości w 1968 roku.
2
Trzcina cukrowa jest rośliną uprawianą na wyspie w największych ilościach. Pola trzciny cukrowej zajmują prawie 80% wyspy.
3
Najbardziej popularną atrakcją turystyczną na wyspie jest kolorowy piasek w pobliżu miasta Chamarel.
4
Rafa koralowa wokół wyspy pomaga ochłodzić ocean, chroniąc turystów przed rekinami, meduzami i innymi morskimi zwierzętami, które mogłyby zaatakować ludzi.
5
Średnia długość życia na Mauritiusie wynosi 73 lata, co jest uważane za jedną z najwyższych liczb w krajach rozwijających się.
6
Czy coś Wam mówi nazwa zwierzaka Dodo? Jest narodowym ptakiem na Mauritiusie, ale niestety jest gatunkiem, który wymarł setki lat temu. Ciekawy jest fakt, iż nie mógł latać, a Mauritius był jedynym miejscem, w którym istniał.
7
Na wyspie nie ma drapieżnych i niebezpiecznych zwierząt. Nawet węże zamieszkujące wyspę nie są jadowite.
8
Stolicą jest Port Louis, który zamieszkuje 40% całkowitej populacji wyspy.
9
Językami urzędowymi są angielski, francuski, Bhojpuri i kreolski.
10
Mauritius nie posiada swojej stałej armii.
Czy ten artykuł jest pomocny?