Skip to main content

Tanie bilety lotnicze Marrakesz

Oferty lotów do Marrakeszu

Ciekawostki o Marrakeszu

Maroko jest pięknym krajem, którego warto doświadczyć wszystkimi zmysłami. Oferuje prawdziwą afrykańską egzotykę - pustynie, góry, morze, ocean i piękne miejsca, takie jak Marrakesz, Agadir, Rabat i Casablanca. Wyjątkowe miejsce, w którym zachód miesza się z orientem, współczesny świat z dawnym średniowieczem, magia starego i podmuch świeżego nowego Maroka. Wszystko to w niesamowitej mieszance zapachów, smaków i kolorów.

Zarówno morze, jak i ocean. Maroko może pochwalić się także kurortami z dostępem do Morza Śródziemnego i Atlantyku. Jeśli zdecydujesz się na zwiedzanie Marrakeszu, bliżej będzie do oceanu. Jedynie nieco ponad 160 km.

Marrakesz znajduje się w środkowej części Maroka, u podnóża Gór Atlas, których białe szczyty (w zależności od sezonu) zostaną przez Was zauważone już podczas lotu – w trakcie przekroczenia terenu afrykańskiego kontynentu. Piękny widok gór będzie Wam towarzyszyć aż do momentu wylądowania na nowym międzynarodowym lotnisku w pobliżu centrum Marrakeszu. Bezpośredni lot do Marrakeszu trwa około 4 godzin i 40 minut. Czas podróży z lotniska do nowoczesnego i starego centrum miasta zajmuje tylko około 15 minut jazdy po solidnej dwupasmowej trasie.

Tanie loty do Maroka można zarezerwować z Warszawy oraz Krakowa. Loty bezpośrednie do stolicy Maroka - Marrakeszu, są oferowane przez Ryanair oraz Jet2.com i z tymi niskobudżetowymi przewoźnikami są one najbardziej opłacalne. Tanie bilety lotnicze z Warszawy z do Marakeszu z przesiadką w Wiedniu oferuje linia lotnicza Aegean Airlines, Air France, LOT Polish Airlines oraz SAS. Oprócz tych linii lotniczych, loty niebezpośrednie oferują również przewoźnicy Transavia, easyJet, SWISS, KLM Royal Dutch Airlines, Norwegian, British Airways, Austrian Airlines oraz Lufthansa. Tanie loty do Marrakeszu z Gdańska odbywają się liniami lotniczymi Lufthansa lub KLM Royal Dutch Airlines. Loty do Marrakeszu z Katowic ma w swojej ofercie linia lotnicza Lufthansa, a loty z Wrocławia do Marrakeszu – Lufthansa oraz Air France.

SPRAWDŹ UKRYJ

Miejsca, które warto zobaczyć w Maroko

10 ciekawostek o Maroko

1
Uniwersytet Al Quaraouiyine w marokańskim mieście Fez, został założony już w 859 r., ponad 200 lat wcześniej, niż w Bolonii.
2
W kulturze marokańskiej chleb jest wszystkim. To najcenniejszy i naważniejszy przedmiot codziennego użytku.
3
Maroko jest krajem afrykańskim, ale jest mu znacznie bliżej do Europy, niż mogłoby się wydawać. Z marokańskiego wybrzeża można nawet zobaczyć poruszające się samochody na hiszpańskim wybrzeżu.
4
W Maroku odmawianie jedzenia lub zaproszenia na herbatę jest uważane za bardzo niegrzeczne. Takie zachowanie jest według nich skandaliczne i mieszkańcy mogą poczuć się przez nie urażeni.
5
Jednym z najczęściej odwiedzanych miast w Maroku jest Chefchaouen, miasto wypełnione tajemniczymi niebieskimi domkami.
6
Zimą w Maroko można jeździć na nartach. Jest to możliwe dzięki Górom Atlas, które rozciągają się po terytorium Maroka. Najwyższy szczyt Jabal Tubkal osiąga wysokość 4165 m n.p.m.
7
Marokańczycy wierzą w istnienie dżina, który może kontrolować wolę ludzi.
8
Rdzenni mieszkańcy Afryki Północnej to Berber, a w ich kalendarzu aktualny rok to rok 2967.
9
Nie serce, ale wątroba jest symbolem miłości w Maroko.
10
Maroko wkrótce otworzy największą na świecie elektrownię słoneczną.
Czy ten artykuł jest pomocny?