Skip to main content

Tanie bilety lotnicze Madagaskar

Oferty lotów na Madagaskar

Ciekawostki o Madagaskarze

Najbardziej zróżnicowana wyspa Oceanu Indyjskiego. Jeśli szukacie czegoś naprawdę wyjątkowego, wybierzcie się w podróż na Madagaskar. Wyspa, przy okazji czwarta co do wielkości na świecie, jest pełna naturalnego piękna. Oprócz bogatego podwodnego życia, z rafami koralowymi i niezwykłymi baobabami, możesz także spotkać niektóre, jeszcze nieodkryte gatunki lemurów. Wynika to z długotrwałej izolacji roju tego gatunku.

Możecie zrelaksować się w luksusowych hotelowych kurortach, ze wspaniałymi plażami lub odkryć dziką przyrodę. Zrobicie to na przykład kajakiem lub samochodem, po drogach terenowych, które należą do najbardziej wymagających na świecie.

Stolicą Madagaskaru jest Antananarywa, w której znajduje się międzynarodowe lotnisko. Najwyższym punktem wyspy jest masyw Tsaratanana (2876 metrów). Na wyspę możesz również polecieć z naszego kraju, głównie lotami z przesiadkami, rezerwując loty na Madagaskar z lotniska w Warszawie. Istnieją także bardzo ciekawe oferty lotów z Wiednia, Koszyc, Berlina, Pragi lub Budapesztu. Średni czas lotu wynosi około 14 godzin.

Tanie loty na Madagaskar nie są łatwe do zdobycia. Jednak bilety promocyjne pojawiają się również z naszych stron. Polecamy sprawdzać ich dostępność w naszych ofertach specjalnych.

Z naszego kraju nie ma bezpośredniego lotu na Madagaskar. Jednak z jednym lub dwoma transferami tanie loty na Madagaskar oferują linie lotnicze takie jak Air France, KLM Royal Dutch Airlines, Kenya Airways i Qatar Airways.

Na wyspie istnieją dwa międzynarodowe porty lotnicze – w stolicy Madagaskaru Antananarywie oraz na wyspie Nosy Be. Na wyspę Nosy Be dostaniecie się lotem bezpośrednim z lotnisk w Mediolanie, Paryżu lub Rzymu. Dobrym pomysłem jest więc lotu z niskobudżetową linią lotniczą do tych miast, a następnie lot bezpośredni na tę wyspę na Madagaskarze.

Tuż obok Madagaskaru znajdują się równie piękne wyspy – Reunion oraz Mauritius. Jeśli chcecie wybrać się na naprawdę wspaniałą wakacyjną wyprawę za jednym razem do tych pięknych miejsc – jest taka możliwość. Nasi travel designerzy, którzy skomponują dla Was specjalną ofertę lotów Multicity, są do Waszej dyspozycji.

SPRAWDŹ UKRYJ

Przydatne info o Madagaskarze

Wiza i dokumenty podróżne na wyspę Madagaskar

Do wstępu na teren Madagaskaru obywatele RP potrzebują wizę oraz ważny dokument tożsamości w postaci aktualnego paszportu. Wizę do tego kraju zakupicie na lotnisku po przybyciu na wyspę. Opłata za zakup wizy jest zmienna. Jest to kwota wynosząca około 25 EUR. Do aplikacji wizowej powinniście dołączyć swoje dwie fotografie. Paszport powinien być aktualny przez co najmniej pół roku od daty zakończenia pobytu na Madagaskarze.

Pogoda na wyspie Madagaskar

Madagaskar leży w strefie tropikalnej, dzięki czemu można cieszyć się tutaj słonecznymi i ciepłymi wakacjami przez cały rok. Średnie letnie temperatury osiągają zwykle 30 °C na wybrzeżu i 25 °C w środkowej części wyspy. Zimą temperatury wynoszą około 20 stopni.

Ogólny klimat na wyspie, zmienia się w zależności od wysokości. Z tego powodu przed podróżą zawsze warto jest sprawdzić warunki pogodowe w okolicy.

Na Madagaskarze w porze deszczowej występują ulewne deszcze (szczególnie od stycznia do marca), ale żaden z nich nie dociera do południowej części wyspy, gdzie opadów jest niewiele. Niektóre z nich są nawet półpustynne. Wybrzeże północno-zachodnie i wschodnie są pod wpływem wiatrów z południowego wschodu.

Główny sezon turystyczny na Madagaskarze jest w czasie od maja do października.

Ceny na wyspie Madagaskar

Oficjalną walutą w tym kraju jest malgaski ariary (MGA), który składa się ze 100 centów. Banknoty i monety są dwujęzyczne – w języku francuskim franki, a w języku malgaskim „ariary”, przy czym 5 franków to 1 ariary.

Szukacie dobrego hotelu na Madagaskarze? W ogromnej ofercie można łatwo się pogubić. Duży wybór hoteli i apartamentów możecie sobie sprawdzić i porównać, a także wykonać rezerwację na Flipo w zakładce Hotele.

Nie polegaj na wszechobecnych bankomatach, znajdują się one tylko w stolicy i ewentualnie w innych większych miastach. Ponadto tylko duże supermarkety oferują płatności kartą. Dlatego zalecamy wymianę pieniędzy natychmiast po przylocie na lotnisku.

Jeżeli chcecie wypożyczyć sobie auto, polecamy zajrzeć na Flipo do zakładki Samochody. Jeśli planujecie zostać w tym kraju przez dłuższy czas, polecamy zakup karty SIM, ponieważ niektórzy polscy operatorzy nie obsługują Madagaskaru. Z tego powodu często zdarza się, że turyści nie mogą korzystać z usług takich jak mobilny internet.

Zdrowie i szczepienia przed podróżą na Madagaskar

Podróż na Mauritius nie wymaga żadnych szczepień. Jeśli podróżujesz z krajów, w których występuje choroba żółta febra, możesz zostać poproszony o przedstawienie zaświadczenia o szczepieniu przeciw tej chorobie.

Aktualny czas na wyspie Madagaskar

Na Madagaskarze różnica w czasie zimy wynosi trzy godziny, a w czasie lata dwie godziny, w porównaniu z czasem środkowoeuropejskim.

Najlepsze atrakcje na wyspie Madagaskar

10 faktów i ciekawostek o wyspie Madagaskar

1
Madagaskar jest czwartą największą wyspą na świecie.
2
Do 90 % wszystkich gatunków roślin i zwierząt występujących na Madagaskarze, nie można znaleźć nigdzie indziej na świecie.
3
Produkowane jest tutaj również piwo z trzciny cukrowej (Betsabetsa) i napój bezalkoholowy z ryżu (Ranon na apango).
4
Madagaskar oddzielił się od kontynentu afrykańskiego, około 160 milionów lat temu. Jednak nawet teraz przesuwa się o prawie 2 cm rocznie na południowy wschód.
5
Występuje tutaj aż 99 rodzajów gatunków lemurów.
6
Za króla Madagaskaru uważany był słowacki poszukiwacz przygód - Móric Beňovský.
7
Madagaskar jest największym na świecie producentem i eksporterem wanilii.
8
Madagaskar jest również nazywany Czerwoną Wyspą, ponieważ jest pokryty czerwoną ziemią.
9
Językami urzędowymi na Madagaskarze są angielski, francuski i malgaski.
10
Na Madagaskarze znajdują się dwie trzecie światowej populacji kameleonów.
Czy ten artykuł jest pomocny?