Skip to main content

Tanie bilety lotnicze Kuala Lumpur

Oferty lotów do Kuala Lumpur

Ciekawostki o Kuala Lumpur

Kuala Lumpur jest jednym z najnowocześniejszych miast Azji Południowo-Wschodniej. Pełen wieżowców, świetnego street-foodu na ulicach i jeszcze lepszych wrażeń. Łączy w sobie luksus Zachodu przyprawiony azjatyckimi zapachami i europejskim stylem życia. Kuala Lumpur jest ogólnie doskonałą bazą wypadową do podróży po Azji Południowo-Wschodniej.

Wielokulturowość jest tym, co najbardziej fascynuje w Malezji. Znajdziesz tutaj ekscytującą mieszankę kultury indyjskiej, chińskiej i malezyjskiej, różnych religii, a także naturalnych i pyszne kulinarne wrażenia. A dla wielu największą atrakcją jest fakt, że w przeciwieństwie do wielu innych miejsc w Azji Południowo-Wschodniej, nie spotkasz w tym miejscu wielu turystów – miejsce to znajduje się wciąż nieco poza głównymi szlakami turystycznymi.

Gdy znudzi Wam się odpoczynek na przepięknych plażach i pływanie w turkusowo-niebieskim morzu z żółwiami, wybierzcie jako atrakcję, adrenalinowe wejście na najwyższą górę Kota Kinabalu na wyspie Borneo lub trekking w poszukiwaniu orangutanów. Choć stolica Kuala Lumpur, nie jest równie piękna jak stolica Singapuru, nie ma w niej takiej atmosfery jak w Bangkoku, ma swój własny niepowtarzalny urok.

Kuala Lumpur jest pełen zabytkowych budynków (najstarszy meczet w mieście, Jamek, jest jednym z najpiękniejszych dzieł architektonicznych w KL), wieżowców, zielonych parków, tętniących życiem targów ulicznych, klubów nocnych, a zwłaszcza gigantycznych domów towarowych, gdzie miejscowi oddają się swoim dwóm ulubionym zajęciom - jedzeniu lub zakupom.

Zaledwie 13 km od miasta, w jaskiniach Batu ukryte są hinduskie świątynie. Zrób tutaj najlepsze zdjęcia na swoje portale społecznościowe, zwłaszcza podczas świąt hinduskich, kiedy odbywa się tutaj największy hinduski festiwal na świecie.

Na wyspie Penang znajduje się kolonialny klejnot, miasto George Town, które pierwotnie powstało jako punkt wyjścia do handlu na półwyspie z lokalnymi sułtanatami. Dziś można podziwiać w tym miejscu angielską architekturę kolonialną, chińskie i indyjskie dzielnice, a także domy towarowe bogatych Chińczyków, którzy tu pracowali w czasach angielskiej dominacji.

Kuala Lumpur jest jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc w Azji Południowo-Wschodniej. Jest to dobrze znane turystom z Polski, dla których Malezja jest bardzo popularnym celem podróży. Tanie bilety do Kuala Lumpur możecie zarezerwować głównie z Warszawy. Loty do Kuala Lumpur z Warszawy ma w swojej ofercie linia lotnicza Qatar Airways, przeważnie z jedną przesiadką. Z Poznania do Kuala Lumpur polecicie z liniami lotniczymi LOT Polish Airlines + Qatar Airways, w większości lotami z dwiema przesiadkami. Długość lotu do Kuala Lumpur średnio wynosi około 15 godzin.

SPRAWDŹ UKRYJ

Przydatne info o Kuala Lumpur

Wiza do Malezji

Polscy obywatele nie mają obowiązku posiadania wizy do Malezji w przypadku turystycznego pobytu w tym kraju przez okres do 90 dni. Wymagana długość ważności paszportu przy wjeździe do Malezji wynosi 6 miesięcy. Urzędnicy imigracyjni mogą zażądać od podróżujących okazania środków finansowych przeznaczonych na czas pobytu w kraju.

Pogoda w Malezji

Malezja jest stosunkowo blisko równika, co oznacza, że jest bardzo atrakcyjna przez cały rok, pod względem temperatury powietrza i wody. Sezon w południowo-wschodniej Azji rozpoczyna się na ogół w połowie listopada, a kończy się w ostatnim tygodniu marca. Kwiecień i maj charakteryzuje się większą ilością opadów, ale temperatura powietrza w tym czasie wzrasta. Miesiące letnie przynoszą wysokie temperatury powietrza, ale także krótkie i intensywne deszcze. Im bliżej jest zimy, tym spokojniejsza jest pogoda, a liczba turystów rośnie.

Nasza rada: Jeśli chcesz podróżować w sezonie, wybierz luty lub marzec, jest to najbardziej atrakcyjny sezon pod względem cen lotów i zakwaterowania. Jeśli chcesz przebywać wśród mniejszej liczby turystów na plaży, lubisz ceny wyprzedażowe i nie przeszkadza Ci okazjonalny deszcz, wybierz termin poza sezonem (kwiecień - październik).

Ceny w Malezji

Walutą w Malezji jest tak zwany malezyjski ringgit, który jest podzielony na 100 senów. Na miejscu nie ma problemu z wymianą pieniędzy. Kantory można znaleźć niemal na każdym kroku, a różnice między kursami są minimalne.

W niektórych obszarach ceny są wyższe. W Kuala Lumpur mogą być wyższe nawet setki razy. Tanie zakwaterowanie możesz tutaj zarezerwować za jedyne 30-75 MYR. Luksusowa klasa zakwaterowania to cena za noc w okolicach 200 do 300 MYR.

Szukacie hotelu w Kuala Lumpur? W ogromnej ofercie zakwaterowania można łatwo się pogubić. Ceny i odległość Waszego apartamentu lub hotelu do centrum możecie sobie sprawdzić na Flipo w zakładce Hotele.

Jeżeli będziecie zainteresowani wypożyczeniem auta to polecamy je zarezerwować przez Flipo i zakładkę Samochody.

Zdrowie i szczepienia przed podróżą do Malezji

Przed wyjazdem do Malezji nie musicie wykonywać dodatkowych szczepień. Od turystów podróżujących z Europy nie są one wymagane. W Malezji nie ma szczególnych zagrożeń sanitarno-epidemiologicznych.

W ostatnich latach odnotowano zarażenia wirusem Zika. Z tego powodu kobiety w ciąży oraz planujące zajście w ciążę powinny stosować się do zaleceń Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

Aktualny czas w Malezji

W Malezji jest o 6 godzin więcej, niż w Polsce.

Miejsca, które warto zobaczyć w Kuala Lumpur

10 ciekawostek i faktów o Malezji

1
To jak wygląda flaga Malezji jest pomysłem architekta.
2
Malezyjska wyspa Borneo to trzecia największa wyspa na świecie. Zaraz po Grenlandii i Nowej Gwinei.
3
Największe rondo na świecie znajduje się w Malezji. Jego średnica wynosi 3,5 kilometra.
4
Noworodki i małe dzieci nazywane są w Malezji ulat. Oznacza to słowo robak..
5
Na wyspie Penang znajduje się najstarsza szkoła języka angielskiego w Azji Południowo-Wschodniej.
6
Wcześniejsza nazwa Malezji to Aurea Chersonesus, co w tłumaczeniu oznacza „złoty półwysep”.
7
Czas lokalny w Malezji zmienił się w historii osiem razy. Obecnie jest tutaj o 6 godzin więcej, niż w naszym kraju.
8
Malezja ma ogromną liczbę autostrad. Obecnie ich całkowita długość wynosi ponad 65 tysięcy kilometrów.
9
Jaskinia Sarawak w parku narodowym Gunung Mulu National Park to największa komnata jaskiniowa na świecie. Zmieściłby się tutaj nawet samolot Boeing 747.
10
Malezja ma jeszcze jeden unikat - najdłuższy most w Azji Południowo-Wschodniej - most na wyspę Penang Island.
Czy ten artykuł jest pomocny?