Skip to main content

Tanie bilety lotnicze Krabi

Oferty lotów do Krabi

Ciekawostki o Krabi

Jedna z najpiękniejszych prowincji Tajlandii. Tak można scharakteryzować Krabi, miasto które w dosłownym tłumaczeniu z języka tajskiego znaczy “w morzu kamieni”. Magia tej przepięknej destynacji z wieloma wysepkami nie została zniszczona nawet przez niszczycielską falę tsunami w 2004 roku. Czaru wyspy nie psuje również ilość turystów, wczasowiczów i sportowców powracających tu co roku. Krótko mówiąc, Krabi wciąż zachowuje swój urok i kochamy je za to. Oprócz białych plaż otoczonych wspaniałymi krajobrazami i wyjątkowymi formacjami skalnymi, oferuje znacznie więcej.

W obszarze Krabi jest ponad 200 wysp. Niektóre są mniejsze od twojego salonu, inne będziecie obserwować ze zdumieniem i pokorą, a niektórych nie zobaczycie w ogóle, ponieważ jest zakaz wstępowania na nie. Jeśli wybierasz się do Krabi, zalecamy skorzystanie z usług jednego z lokalnych przewodników, wynajęcie łodzi i dotarcie jak najdalej będzie to możliwe.

Najlepszą porą na zwiedzanie jest okres od listopada do kwietnia, kiedy wody w tym rejonie są zazwyczaj najspokojniejsze. Bardzo popularną atrakcją jest wycieczka na cztery wyspy - Four Islands Tour, gdzie przewodnik zawiezie Cię łodzią na cztery wyspy, których nazwy mówią wiele: Wyspa Żółwi, Wyspa Kurczakż, Wyspa Tub i Wyspa Mor (Turtle Island, Chicken Island, Tub Island, Mor Island).

Kto nie znałby jednego z najbardziej znanych, jeśli nie najsłynniejszych miejsc w Tajlandii - skąd nie chciał wyjechać sam Leonardo DiCaprio w kultowym filmie Plaża. Ale odkąd Krabi odwiedzili filmowcy, Maya Beach jest tutaj najczęściej odwiedzanym miejscem i z pewnością nie będziecie czuć się tutaj samotni. Jednak damy Ci jedną świetną radę, jeśli chcesz zwiedzić Phi Phi z jak najmniejszą liczbą ludzi dookoła. Wybierz się tutaj bardzo wcześnie rano, wypożycz łódź lub kajak, a będziesz miał lagunę praktycznie tylko dla siebie. Pierwsze łodzie turystyczne przypływają tu w porach obiadowych.

Tanie loty do Krabi z Warszawy oferują linie lotnicze Qatar Airways oraz Lufthansa. Z Katowic do Krabi najtaniej polecicie z liniami lotniczymi Lufthansa. Tanie loty do Krabi z Wrocławia oferuje przewoźnik Lufthansa. Loty do Krabi niestety nie są lotami bezpośrednimi i najczęściej do tej prowincji Tajlandii trzeba polecieć z dwiema przesiadkami. Z naszych stron przyloty najczęściej odbywają się na Międzynarodowe lotnisko w Krabi, które znajduje się 11 kilometrów od miasta. Jest ono wykorzystywane głównie do obsługi międzynarodowych lotów.

Transport do Waszego hotelu możecie zarezerwować sobie od razu po przylocie na miejsce. Jest również możliwość rezerwacji transportu bezpośrednio na Flipo w zakładce Samochody. Wspaniały jest fakt, że podróż do hotelu nie zajmie Wam dużo czasu, ponieważ prowincja nie jest zbyt duża

SPRAWDŹ UKRYJ

Przydatne info o Krabi

Wiza do Tajlandii

Podróżujecie do Tajlandii jako turysta? W tym wypadku nie potrzebujecie wizy. Jednak uwaga, ponieważ to zwolnienie od posiadania wizy jest ważne jedynie przy maksymalnej długości pobytu równej 30 dni. Jeżeli na tajlandzką ziemię wstąpicie podziemnym przejściem granicznym, bez wiz możecie zostać w Tajlandii tylko 15 dni. W obydwu przypadkach powinniście mieć ze sobą paszport ważny przynajmniej 6 miesięcy od dnia wstępu. Straż graniczna mogą wymagać od Was pokazania biletu lotniczego na drogę powrotną, dokumentu o zakwaterowaniu oraz środkach finansowych, na pokrycie pobytu. W innych przypadkach, niż wspomniane będziecie potrzebować wizy.

Pogoda w Krabi

Tajlandia jest krajem z przyjemną pogodą podczas całego roku. Przeplatają się tutaj trzy pory roku - gorące lato, ciepła zima oraz pora deszczowa.

Najlepsza pogoda na wakacje w Tajlandii jest od listopada do marca. Temperatura w tym czasie wynosi mniej więcej 30°C, wilgotność powietrza nie jest zbyt wysoka, a opady deszczu występują rzadko.Taka pogoda kończy się w połowie marca, kiedy oficjalnie rozpoczyna się tutaj lato. Lato trwa tutaj mniej więcej od czerwca i typowe są tutaj wtedy wysokie temperatury i deszcze. Okres monsunowy trwa tutaj od czerwca do listopada i przynosi dużą ilość deszczu, wysoką wilgotność, ale również bardzo przyjemne temperatury - około 33°C.

Ceny w Krabi

Narodową walutą w Tajlandii jest tajski baht (THB) oznaczany literą B. Jeden baht jest równy stu satangom. Tajskie bahty ciężko jest wymienić w Polsce, ale nie martwcie się, możecie wymienić złotówki na euro i z tą walutą spokojnie płacić na Koh Samui.

Na lotnisku w Tajlandii wymieńcie sobie jedynie podstawową ilość pieniędzy potrzebną do dotarcia na miejsce docelowe. Nie jest żadną nowością fakt, że na lotnisku kursy nie są zazwyczaj zbyt opłacalne. Punktów wymiany walut w Tajlandii znajdziecie wiele, a kiedy wykorzystacie już całą wymienioną kwotę, możecie wyciągnąć sobie pieniądze z bankomatu.

Cena zakwaterowania na Krabi zależy od Waszych potrzeb. Możecie być tutaj zakwaterowani zarówno w 4-5* resorcie, może Wam również wystarczyć zakwaterowanie w skromniejszym miejscu - apartamencie, czy też hotelu z mniejszą ilością gwiazdek. Zakwaterowanie na Koh Samui możecie sobie sprawdzić również na Flipo w zakładce Hotele. Podczas głównego sezonu ceny za hotel za jedną noc mogą tutaj kosztować nawet 60 PLN.

Najtańszy sposób transportu to bez wątpienia jazda na skuterze. Wypożyczalnie skuterów znajdziecie tutaj na każdym rogu, możliwe że również w wybranym przez Was hotelu. Wypożyczcie sobie skuter spokojnie nawet na tydzień, cena nie będzie zwalająca z nóg - wypożyczenie skutera na Koh Samui jest bardzo tanie. Jedyne dodatkowe wydatki będziecie mieć na paliwo, które ma zupełnie inne ceny, niż nasze, europejskie. Skuterem możecie przejeździć całą wyspę od A do Z, a przy tym podziwiać piękne widoki w przyjemnym wietrze. Jest to tanie i przynosi wiele przyjemności. Przed tym jak ostatecznie wypożyczycie skuter, porządnie go sfotografujcie ze wszystkich stron, aby ominąć sytuację, że po jego oddaniu zostaniecie obwinieni o ewentualne uszkodzenia, które powstały w przeszłości, przed wypożyczeniem go przez Was.

Zdrowie i szczepienia przed podróżą do Tajlandii

Szczepienie nie jest obowiązkowe, ale poleca się zaszczepić na Wirusowe zapalenie wątroby typu A i B, tężec oraz tyfus. Ta sama rada dotyczy leków przeciwmalarycznych, jeżeli macie w planach odwiedziny północnej części Tajlandii. W poprzednim roku w Tajlandii wykryto przypadki występowania wirusa ZIKA, który przenoszą komary. Kobiety w ciąży i dzieci z tego powodu powinny rozważyć podróż do tego kraju.

Aktualny czas w Tajlandii

Różnica czasowa w Tajlandii wynosi +5 godzin w lecie oraz +6 w zimie.

Miejsca na Krabi, które warto zobaczyć

10 ciekawostek i faktów o Tajlandii

1
Tajski król urodził się w stanie Massachusetts w USA.
2
Wat Pa Maha Chedi Kaew to nazwa świątyni, która została wybudowana z miliona butelek po piwie.
3
Tajlandia jest najpobożniejszym krajem na świecie. Aż 97% ludzi przyznaje się do wyznawania jakiejś religii, przede wszystkim buddyzmu.
4
Wielkie kokosowe plantacje używane są przez małpy do zbiorów kokosów. Małpy są w tym celu hodowane i trenowane
5
Tajski król był najdłużej władającą głową państwa na świecie.
6
Do rozmów z królem został stworzony specjalny język, który używany jest jedynie w tego typu rozmowach.
7
Napój Red Bull pochodzi oryginalnie z Tajlandii. Został tam stworzony w celu pobudzenia kierowców ciężarówek.
8
Tajska królewna utopiła się w 1880 roku na oczach swoich poddanych - mieli oni jednak zakaz dotykania królewny.
9
Tajska armia wybiera swoich członków za pomocą loterii. Musi wziąć w niej udział kazdy mężczyzna mający ponad 21 lat. Jeśli wyciągnie z loterii kolor czerwony - idzie do wojska, a jeżeli nie - nie musi.
10
Prawdziwa nazwa stolicy Bangkoku to ”Krungthepmahanakhon Amonrattanakosin Mahintharayutthaya Mahadilokphop Noppharatratchathaniburirom”.
Czy ten artykuł jest pomocny?