Skip to main content

Tanie bilety lotnicze Korea Południowa

Oferty lotów do Korei Południowej

Ciekawostki o Korei Południowej

Ze względu na swoją kulturę Korea Południowa wyraźnie różni się od przeciętnego europejskiego kraju. Koreańczycy są doskonałymi projektantami, a dowodem na to jest jego stolica - Seul. Zwracają szczególną uwagę na udoskonalenie i poprawę obszarów, w których przemieszcza się duża liczba osób. Tak, by po prostu można było tutaj czuć się komfortowo.

Stolica Korei Południowej i jej największe miasto, jest nazywane miastem najnowocześniejszych technologii i prestiżowej sceny mody, ale jednocześnie miasto głęboko szanujące swoją kulturę i tradycje. Mówi się, że czegokolwiek potrzebujesz i cokolwiek chcesz, możesz dostać w Seulu 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Koreańczycy automatycznie kojarzą jesień z Parkiem Narodowym Seoraksan. Liście zaczynają tam zmieniać kolor nieco wcześniej, niż w pozostałej części kraju. Najbardziej znane wzgórze Park Ulsanbawi wygląda wtedy tak, jakby cały stał w ogniu. Kolejną atrakcją parku jest majestatyczny posąg Buddy o długości 14,5 metra, za którym jesienią wyróżnia się kolorowy las, który nadaje mu niezwykle dramatyczny wyraz. A jeżeli podczas spaceru zrobi Ci się chłodno, masz szansę ogrzać się w jednym ze źródeł termalnych.

Tanie loty do Korei Południowej można zarezerwować z Warszawy. Loty do Seulu z Warszawy oferuje linia lotnicza Emirates. Są to bardzo komfortowe loty, z jedną przesiadką w drodze do Korei Południowej. Tanie loty do Seulu kupicie z Warszawy także z Turkish Airlines, przewoźnikiem Alitalia lub Aeroflot.

SPRAWDŹ UKRYJ

TOP miejsca w Korei Południowej

Seul

Cała nazwa brzmi: Seul Teukbyeolsi (Tchukpjolsi), czyli „miasto specjalne Seul”. Stolica Korei Południowej i jej największe miasto, jest określane jako miasto najnowocześniejszych technologii i prestiżowej sceny mody, ale jednocześnie miasto głęboko szanujące swoją kulturę i tradycje. Mówi się, że czegokolwiek potrzebujesz i cokolwiek chcesz, możesz dostać w Seulu 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Seul żyje 24 godziny na dobę. Wczesnym rankiem jest możliwość zwiedzania lokalnych świątyń, zrobienia zakupów lub po prostu napicia się drinka w najbardziej wyjątkowych barach Azji Południowo-Wschodniej.

Nie przegapcie wyjątkowych historycznych miejsc. Odkryjcie historię Phoenix i pungsu-jiri lub tego, co nazywamy feng-shui.

Koreańczycy są doskonałymi projektantami, a miasto Seul jest tego dowodem. Zwracają oni szczególną uwagę na doskonalenie i poprawę obszarów, w których przemieszcza się duża liczba osób. By po prostu czuli się komfortowo.

I wreszcie - świetne jedzenie. W Seulu doskonałe jest jedzenie uliczne, a wysoką jakość oferują także miejskie ciekawe restauracje. Na pewno warto spróbować koreańskiej herbaty w uroczych „herbaciarniach”, które rzekomo skrywają duszę Seulu.

Stolica Republiki Korei zajmuje powierzchnię 605,5 km2. Według oficjalnych danych z 2010 roku ma ona 9,7 miliona mieszkańców (nie licząc przedmieści), a dane obejmujące obszary podmiejskie mówią nawet o 14 milionach.

Jest to miasto kontrastów, w którym wielkie stare wieżowce wznoszą się tuż obok starych królewskich pałaców i klasztorów. Jednocześnie Seul jest najważniejszym politycznym, gospodarczym i edukacyjnym centrum kraju. Znajduje się tutaj nie tylko rząd, ale także większość prestiżowych uniwersytetów, centrów zarządzania wielkich zamożnych korporacji itp. Jest to jeden z powodów, dla których Koreańczycy uważają posiadanie na swojej wizytówce adresu w Seulu za „prestiż”, co pokazuje, że mieszkają w mieście uważanym za miasto wielkich możliwości i szans ekonomicznych.

Tanie loty do Seulu można zarezerwować z Warszawy. Loty do Seulu z Warszawy oferuje linia lotnicza Emirates. Są to bardzo komfortowe loty, z jedną przesiadką w drodze do Korei Południowej. Tanie loty do Seulu kupicie z Warszawy także z Turkish Airlines, przewoźnikiem Alitalia lub Aeroflot.

Zapraszamy także do zaglądania na MulticityFlipo, gdzie nasi eksperci przygotowują oferty połączonych ze sobą lotów do kilku ciekawych i dalekich destynacji, zawierające także loty do Seulu. Jest także możliwość przygotowania indywidualnej oferty obejmującej podróż do Seulu.

Przydatne info o Seulu

Wiza i dokumenty podróżne do Korei Południowej

Przy wjeździe na teren Korei Południowej w celach turystycznych na okres nie większy, niż 90 dni, obywatele Polski nie muszą posiadać wizy. Należy mieć przy sobie ważny paszport, wypełnioną kartę przekroczenia granicy, a także deklarację celną. Formularze udostępniane są turystom na lotnisku lub w samolocie. Jeżeli będziecie podróżować do Korei Południowej z krajów, w których występują choroby epidemiologiczne, będziecie mieć obowiązek wypełnienia także dodatkowego kwestionariusza dotyczącego swojego stanu zdrowia. Przy wstępie na teren kraju, od turystów którzy mają więcej, niż 17 lat, pobierane są odciski palców oraz wykonywane są zdjęcia twarzy.

Pogoda w Korei Południowej

Klimat w Korei Południowej jest bardziej śródlądowy, niż przybrzeżny. Latem średnia temperatura wynosi około 30 °C, a wilgotność powietrza wynosi 55%, a zimą 0 do -5 °C, miejscami do -20 °C, a wilgotność powietrza wynosi 10%.

Ceny w Korei Południowej

Oficjalną walutą kraju jest Won południowokoreański. Na pierwszy rzut oka nazwa waluty nie jest zbyt przyjazna, ale ceny zakwaterowania w Korei Południowej są w mniej więcej na poziomie europejskim (aczkolwiek są wyższe, niż ceny w innych krajach Azji). Seul jest znacznie droższy, niż pozostałe części tego kraju. Punkty wymiany walut są zwykle dostępne bez większych problemów w Korei Południowej, tak samo jak bankomaty. Jednak bankomaty mogą mieć problemy z niektórymi zagranicznymi kartami, więc dobrze jest poszukać tych, które posiadają logo Waszej karty.

Płatności kartą są dość dużym problemem w Korei Południowej (co jest zaskakujące). Większe hotele i restauracje je akceptują, ale możesz napotkać problem z płatnościami kartą przy regularnych wydatkach. Płatność kartą nie jest możliwa na rynkach ani w metrze. A odwrotnie - małe sklepy spożywcze przyjmują płatności kartą bez żadnych problemów.

Szukacie hotelu w Seulu? Ceny i miejsce zakwaterowania możecie sobie sprawdzić, porównać i zarezerwować bezpośrednio na Flipo w zakładce Hotele.

Jeśli chcielibyście zwiedzić Seul lub po prostu Koreę Południową, według własnego scenariusza i z pełną swobodą to polecamy Wam wypożyczenie auta. Możecie to zrobić bezpośrednio przez Flipo i zakładkę Samochody.

Zdrowie i szczepienia przed podróżą do Korei Południowej

Zasadniczo najczęstszymi chorobami, na które podróżni wykonują szczepienia są zazwyczaj: żółtaczka typu A i B (zapalenie wątroby) oraz dur brzuszny i cholera. Ponadto zaleca się sprawdzenie ważności szczepień przeciwko tężcowi i polio, w odpowiednim czasie przed podróżą. Jednak nie ma obowiązku wykonywania szczepień przed podróżą do Korei Południowej.

Aktualny czas w Korei Południowej

W Korei Południowej jest o 8 godzin więcej, niż w Polsce.

Miejsca, które warto zobaczyć w Seulu

10 ciekawostek i faktów o Korei Południowej

1
Koreańczycy obliczają swój wiek trochę inaczej. Świętują urodziny w dniu narodzin, ale dodają sobie jeszcze rok wraz z nadejściem nowego roku 1 stycznia. Kiedy urodzi się dziecko, ma od razu 1 rok, ale jeśli urodzi się 31 grudnia, ma od razu 2 lata.
2
Nie zostawiaj napiwku w Korei. Gest, który zawsze jest u nas mile widziany, może być postrzegany w Korei jako zniewaga, ponieważ pracownicy są tam dobrze opłacani.
3
W Korei zwyczajowo pije się alkohol pod koniec tygodnia pracy, najczęściej ze znajomymi. Jeśli szef zaprosi Cię na imprezę, odrzucenie jego propozycji jest naprawdę nie na miejscu.
4
Hierarchia wiekowa jest bardzo silna w Korei Południowej. Młodsza osoba musi zawsze podporządkować się osobom starszym i nigdy nie może być nieposłuszna.
5
Robienie zdjęć komuś na ulicy bez pozwolenia może stanowić problem lub wywołać konflikt. Koreańczycy ściśle strzegą swojej prywatności.
6
W Korei Południowej ludzie patrzą na tatuaż inaczej. Praca tatuażystów jest tam nielegalna.
7
Głębokie dekolty są zabronione w Korei Południowej, a krótkie spódniczki są za to mile widziane.
8
W Korei obowiązuje zakaz palenia, palenie jest dozwolone tylko w wyznaczonych strefach.
9
Nieuprzejmi jest odmawianie jedzenia podczas wizyty w charakterze gościa i nie należy w ogóle pozostawiać jedzenia na talerzu. Koreańczycy mogą Cię za to ukarać.
10
Jedzenie pałeczkami jest typowe dla Koreańczyków, ale uważaj, jak się z nimi obchodzisz. Jeśli nabijesz jedzenie na pałeczkę, gospodarz lub szef kuchni uzna to za osobistą zniewagę.
Czy ten artykuł jest pomocny?