Skip to main content

Tanie bilety lotnicze Katar

Oferty lotów do Kataru

Ciekawostki o Katarze

Niewielkie państwo na Półwyspie Arabskim, o którym do niedawna słyszało niewiele osób. Niewielu także potrafi znaleźć je na mapie. Chociaż większość kraju pokrywa niegościnna i sucha pustynia, wyrósł tutaj jeden z najsilniejszych i najbogatszych narodów na świecie - Katar.

Do świadomości ludzi, a zwłaszcza naszych rodaków, ten niewielki kraj dostawał się stopniowo, zdobywając popularność dzięki znakomitej linii lotniczej Qatar Airways. Przewoźnik, który jest dumą Kataru, w stosunkowo krótkim czasie znalazł się w gronie najlepszych 5-gwiazdkowych linii lotniczych na świecie. W dniu dzisiejszym loty z Qatar Airways odbywają się do ponad 150 miejsc docelowych.

Co Polacy wiedzą o Katarze? Być może to, że państwo to będzie gospodarzem Mistrzostw Świata w piłce nożnej w 2022 roku i będzie tymczasowym domem piłkarza Vlada Weissa (młodszego). Być może kojarzą ten kraj dzięki organizowanym tutaj prestiżowym turniejom tenisowym WTA i ATP lub znakomitym wyścigom kolarskich, które odbyły się tutaj w 2016 roku. Zostały brawurowo zwyciężone przez słowackiego mistrza Petra Sagana.

Ale sport to nie wszystko. Katar oferuje coraz więcej miejsc pracy - wielu Polaków znalazło pracę jako obsługa na pokładzie samolotów, jako personel medyczny, fizjoterapeuta lub też w branży hotelarskiej.

Stolicą Kataru jest Doha, w której swoją siedzibę ma linia lotnicza Qatar Airways. Jest to miejsce, w którym Polacy mogą przesiadać się i latać do egzotycznych miejsc na całym świecie.

SPRAWDŹ UKRYJ

TOP miejsca w Katarze

Doha

Doha to stolica Kataru, która często nazywana jest „Arabskim Nowym Jorkiem”. Jest rodzajem futurystycznej adaptacji historii „Tysiąca i jednej nocy”. Miasto zostało założone niespełna 200 lat temu w lokalnej zatoce, jako mały port handlowy, którego mieszkańcy utrzymywali się głównie z połowów i hodowli rzadkich pereł. Następnie pewien szczęśliwy człowiek w czasie trwania II wojny światowej, złapał w tym miejscu „złotą rybkę” – ​​odkryto tutaj największe złoża „czarnego złota” (ropy naftowej) na świecie.

Wraz z tym wydarzeniem, jak za dotknięciem magicznej różdżki, pustynny Katar przekształcił się w jeden z najbogatszych krajów na świecie i potęgę gospodarczą, a uboga Doha - w luksusowe kosmopolityczne miasto, pełne drapaczy chmur (które rosną tu jak grzyby po deszczu), meczetów, muzeów, ogromnych kompleksów sportowych, kontrastów, paradoksów. i ekscesów. Miejsce, w którym odnajdą się miłośnicy historii, a także ultranowoczesnej architektury.

Pomimo faktu, że modernizm uderzył w ten kraj w jak największym stopniu jest to możliwe, rdzenni mieszkańcy są wierni swojej kulturze i tradycjom islamskim. Będąc na starym mieście, nie możecie pominąć starodawnego targu Souq Waqif, w którego uliczkach zagubisz się jak w labiryncie pełnym atrakcji - orientalne tkaniny, tradycyjne stroje, perskie dywany, smaczne arabskie wyroby cukiernicze, egzotyczne perfumy, pachnące wyroby z agarowego drewna, przyprawy świata, biżuteria, antyki, serwisy do herbaty, wyszkolone sokoły, a także słynne perły, dzięki którym Katar nazywany był „krajem pereł”.

Tanie loty do Doha można zarezerwować z Warszawy. Bezpośredni lot do miasta Doha z Warszawy zapewnia najlepsza linia lotnicza Qatar Airways, która ma tutaj swoją siedzibę oraz punkt wylotowy. Możesz także polecieć do stolicy Kataru liniami Turkish Airlines, LOT Polish Airlines lub British Airways z jednym transferem.

Zobacz Arabski Nowy Jork, rafy koralowe i plantacje herbaty, korzystając z naszej oferty lotów Multicity w jednym pakiecie do miasta Doha, Male oraz Kolombo. To niesamowita okazja, aby w czasie jednych wakacji wybrać się do aż 3 państw oraz ich trzech wspaniałych miast. Wylot oraz powrót odbywa się z lotniska w Warszawie lub w Krakowie.

Według informacji Ministerstwa Spraw Zagranicznych, wraz z dniem 5 czerwca 2017 roku niektóre kraje wprowadziły blokadę wjazdu na terytorium Kataru. Są to: Arabia Saudyjska, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Bahrajn oraz Egipt. Przestrzeń powietrzna tych państw została zamknięta dla katarskich linii lotniczych, a granica katarsko-saudyjska nie jest możliwa do przekroczenia. Linia lotnicza Qatar Airways wstrzymała loty do Arabii Saudyjskiej, ZEA, Bahrajnu oraz Egiptu, a przewoźnicy Emirates, Etihad, Air Arabia, Saudia, Gulf i Flydubai wstrzymali loty do oraz z Kataru.

Przydatne info o Katarze

Wiza do Kataru

Obywatele Polski nie są zobowiązani do posiadania wizy przed podróżą do Kataru, przy pobycie w tym kraju w charakterze turystycznym, nie przekraczającym 90 dni – w okresie 180 dni, licząc od daty wjazdu na terytorium kraju. Należy posiadać ważny dokument tożsamości w postaci paszportu, który musi być ważny przez okres co najmniej 6 miesięcy. Dla posiadaczy paszportu tymczasowego mamy złą informację – służby imigracyjne w Katarze nie zezwalają na wjazd turystom z tego rodzaju paszportem.

Pogoda w Katarze

Katar (Doha) oferuje bardzo gorącą, letnią pogodę od maja do września, ze średnią temperaturą wynoszącą około 35 °C. Czasami temperatura może wzrosnąć do niewiarygodnych 48 °C. Do tego dochodzi wysoka wilgotność. W miesiącach zimowych (od grudnia do lutego), pomimo opadów, klimat jest przyjemniejszy. W Katarze często występują burze piaskowe, zwłaszcza w okresie zimowym.

Ceny w Katarze

Jeżeli nie macie zabezpieczonego transportu z wyprzedzeniem, nie stanowi to żadnego problemu. Po prostu wymieńcie w Katarze dolary lub euro na katarskie Riale lub wyciągnijcie je bezpośrednio z bankomatu (szukajcie oznaczenia ATM) i kierujcie się do turkusowej kolumny samochodów z napisem „Karwa”. To jedyna oficjalna usługa przewozu taksówkami.

Na lotnisku pojawi się wielu kierowców bez munduru „Karwa” ze słowami: „taxi? taxi?” Polecamy, aby przyzwoicie im odmówić lub w ogóle nie odpowiadać, unikając w ten sposób negocjacji cen i niepotrzebnych obciążeń podczas płacenia. Taksówki Karwa mają taksometr, ale także tutaj przy wejściu do pojazdu upewnij się, że taksometr jest wyzerowany i sprawdź czy taksówkarz w ogóle go włączył.

Zasadniczo ceny taksówek są stosunkowo niskie (podczas podróży po mieście zwykle podróżuje się za około 20-30 QR, w zależności od natężenia ruchu i odległości), z wyjątkiem jedynej drogi - z lotniska do miasta, która jest nieco droższa i kosztuje zwykle około 50–60 QR. Więc jest w porządku jeśli zapłacisz mniej za podróż na lotnisko, niż z lotniska.

Doha nie ma metra ani transportu publicznego. Transport publiczny działa, ale nie jest on niezawodny, więc poruszanie się własnym samochodem lub taksówką jest najczęstszym sposobem transportu.

Szukasz hotelu w Doha? W ogromnej ofercie zakwaterowania łatwo jest się pogubić. Ceny i miejsce zakwaterowania możecie sobie sprawdzić i zarezerwować bezpośrednio na Flipo w zakładce Hotele.

Jeśli chcesz wynająć samochód, polecamy zarezerwować go bezpośrednio na lotnisku. Rezerwacja aut dostępna jest na Flipo w naszej zakładce Samochody.

Zdrowie i szczepienia przed podróżą do Kataru

Przed podróżą do Kataru nie są wymagane szczepienia, poleca się jedynie szczepienie przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i durowi brzusznemu. W Katarze nie ma jednak szczególnych zagrożeń sanitarno-epidemiologicznych.

W kraju tym polecamy spożywanie wody mineralnej butelkowanej lub wody przegotowanej. Opieka medyczna jest na dobrym poziomie.

Aktualny czas w Katarze

W Katarze czas przesuwamy o 2 godzin do przodu w porównaniu do czasu polskiego.

Statystyki lotnicze dotyczące Katarze

  • Czy wiesz, że najtańszy lot do Kataru kosztuje tylko 539,00 € w tym tygodniu?

  • Jeśli zdecydujesz się na podróż do Kataru , polecamy odwiedzić takie miasta jak Doha.

  • Lubisz statystyki? Być może zainteresuje Cię informacja, że w Katarze liczba międzynarodowych portów lotniczych to: 1.

Najciekawsze atrakcje w mieście Doha

10 faktów i ciekawostek o Katarze

1
Katar jest najbogatszym krajem na świecie. Ten emirat ma najwyższe PKB liczone na mieszkańca, na świecie - ponad 130 000 USD.
2
Wyścigi wielbłądów są bardzo popularnym sportem w Katarze od setek lat.
3
Cała gospodarka emiratu opiera się na wydobyciu i przetwarzaniu ropy i gazu, które w ogromnych ilościach eksportowane są za granicę.
4
Kolejną interesującą rzeczą jest to, że w Katarze odmawianie zaproszenia do odwiedzin jest bardzo niegrzeczne, nawet jeśli czujesz się w gościach bardzo nieswojo.
5
Linia lotnicza Qatar Airways umożliwia przewożenie sokołów bezpośrednio na pokładzie samolotu. Sokolnictwo jest głęboko zakorzenione w kulturze Półwyspu Arabskiego od bardzo dawna.
6
90% ludności emiratu to imigranci, którzy nie mają takiego samego statusu jak jego obywatele.
7
Katar to kraj o silnej cenzurze. Cenzurowany jest w szczególności Internet, a Katar blokuje wszystko, co uważa za nieodpowiednie. Strony z treściami pornograficznymi są zablokowane.
8
W całym kraju są tylko dwa sklepy, które mogą sprzedawać alkohol.
9
Jeśli pochwalisz tutaj czyjąś własność, osoba ta jest zobowiązana ci ją przekazać. To niepisana zasada domu.
10
Smutne statystyki mówią, że na jednego mieszkańca Katar emituje największą ilość dwutlenku węgla ze wszystkich krajów na świecie - ponad 40 ton na mieszkańca rocznie.
Czy ten artykuł jest pomocny? (Jeszcze nie ocenione)