Skip to main content

Tanie bilety lotnicze Kapsztad

Oferty lotów do Kapsztadu

Ciekawostki o Kapsztadzie

Cape Town, czyli Kapsztad - marzenie wielu podróżników ze Polski jest jednym z najfajniejszych miejsc na świecie. Drugie co do wielkości miasto w Południowej Afryce, które dzięki naturalnej scenerii, jest jednym z najpiękniejszych miast na świecie. Krótko mówiąc, Kapsztad ma magiczną duszę, która wprawi w dobry humor każdego gościa i sprawi, że powiesz: ach, fajnie by było gdyby cała Afryka wyglądała właśnie tak jak to miejsce.

Plaże są tutaj przepiękne. Właściwie to jest nimi otoczony cały Półwysep Przylądkowy. Biały piasek i szmaragdowy kolor morza tworzą idealne warunki do kąpieli, ale uważajcie - morze jest tutaj bardzo zimne, więc tylko garstka tych najbardziej wytrzymałych będzie mogła nacieszyć się orzeźwiającą kąpielą. Wam może się to nie podobać, ale podoba się to około trzem tysiącom pingwinów. Chociaż zwierzęta te są zwykle kojarzone z bardzo chłodną pogodą, Ocean Atlantycki jest wystarczająco zimny, aby poczuły się w tym miejscu jak ryba w wodzie.

Kapsztad ma swojego opiekuna w postaci „Table Mountain”, dosłownie przetłumaczonej jako „Góra Stołowa”. Góra o wysokości ponad tysiąca metrów wznosi się ponad metropolią i jest wyjątkowo fotogeniczna.

Tanie loty do Kapsztadu można zarezerwować z Warszawy i Krakowa z jedną przesiadką. Z Katowic dolecicie do tego miasta z dwiema przesiadkami. Tanie loty z Warszawy do Kapsztadu ma w swojej ofercie linia lotnicza Air France, Qatar Airways oraz Emirates. Tanie bilety lotnicze do Kapsztadu z Krakowa zakupicie z przewoźnikiem KLM Royal Dutch Airlines lub Air France, a z Katowic do tej pięknej, ale odległej lokalizacji polecicie z LOT Polish Airlines. Długość lotu do Kapsztadu to średnio około 13 godzin.

SPRAWDŹ UKRYJ

Przydatne info o Republice Południowej Afryki

Wiza i dokumenty podróżne przed podróżą do Republiki Południowej Afryki

Obywatele Polski nie potrzebują wizy przy wjeździe na terytorium RPA. Należy mieć przy sobie aktualny dokument tożsamości – ważny paszport. W kraju można przebywać jednorazowo do 30 dni.

Osoby małoletnie podróżujące do Republiki Południowej Afryki z rodzicami muszą posiadać oryginał aktu urodzenia dziecka lub kopię (potwierdzoną u notariusza), oraz tłumaczenie aktu na język angielski. Podróż nieletniej osoby z jednym rodzicem musi zostać pisemnie potwierdzona zgodą na wyjazd przez drugiego rodzica wraz z tłumaczeniem zgody na język angielski. Więcej informacji znajduje się na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych poświęconej podróży do RPA.

Pogoda w Republice Południowej Afryki

Suche i ciepłe lata, deszczowe i mokre zimy, śnieg tylko na dużych wysokościach. Klimat Republiki Południowej Afryki można scharakteryzować jako subtropikalny i przyjemnie ciepły przez cały rok. Jednak warunki klimatyczne różnią się w zależności od wysokości w różnych częściach tego kraju. Republika Południowej Afryki ma dużą liczbę słonecznych dni. Osiąga średnio 245 słonecznych dni w roku, w południowo-zachodniej części - Cape.

Ceny w RPA

Lokalną walutą w Południowej Afryce jest Rand południowoafrykański. W sklepach oprócz wykonywania płatności gotówką, jest także możliwość płacenia kartami kredytowymi. Polecamy wypłacanie pieniędzy z wyprzedzeniem, bankomaty wypłacają jedynie niewielkie sumy pieniędzy.

Ceny żywności w RPA są w przybliżeniu na tym samym poziomie, na którym są ceny w Polsce.

Szukasz taniego zakwaterowania w Republice Południowej Afryki? Średnia cena za noc w hotelu wynosi 561 ZAR (od 140 PLN / noc). Możesz także zarezerwować hotele i apartamenty w Republice Południowej Afryki za pośrednictwem Flipo Hotele. Przed zakupem biletu sprawdź ceny zakwaterowania w danym terminie.

Zdrowie i szczepienia przed podróżą do RPA

W Republice Południowej Afryki najczęściej spotykanymi chorobami, które tworzą zagrożenie epidemiologiczne jest AIDS oraz gruźlica, malaria, bilharcjoza, cholera, a także odmiany MDR i XDR. Aby uzyskać większą ilość informacji polecamy skontaktować się ze specjalistą do spraw medycyny tropikalnej lub wojewódzką stacją sanitarno-epidemiologiczną.

Aktualny czas w Republice Południowej Afryki

W Republice Południowej Afryki jest o godzinę później, niż w Polsce.

Miejsca, które warto zobaczyć w Kapsztadzie

10 ciekawostek o Republice Południowej Afryki

1
Republika Południowej Afryki ma aż 11 języków urzędowych, w tym Zulu i afrykański.
2
Republika Południowej Afryki jest jedynym krajem na świecie, który dobrowolnie zrezygnował z programu broni jądrowej.
3
W Afryce Południowej jest 9600 gatunków roślin, z których prawie trzy czwarte nie występuje w żadnym innym miejscu na świecie.
4
W 1905 r. w RPA znaleziono największy diament na świecie.
5
Najpopularniejsze sporty w kraju to piłka nożna, krykiet i rugby.
6
Republika Południowej Afryki ma burzliwą historię. Od 1948 r. do wyboru Nelsona Mandeli na prezydenta w 1994 r., obowiązuje tutaj zasada segregacji.
7
RPA jest największym eksporterem owoców na świecie.
8
Znajdują się tutaj również najmniejsze i największe drzewa na świecie - 1 cm sukulenty oraz baobaby, które osiągają do 40 m wysokości i 10 m obwodu.
9
W kraju znajduje się najgłębsza kopalnia złota na świecie, sięgająca głębokości 4000 m.
10
W 1967 r. w Republice Afryki Południowej przeprowadzono pierwszą transplantację ludzkiego serca.
Czy ten artykuł jest pomocny? (Jeszcze nie ocenione)