Skip to main content

Tanie bilety lotnicze Kambodża

Oferty lotów do Kambodży

Ciekawostki o Kambodży

Niesamowicie piękny i egzotyczny kraj, który zachwyci Was niesamowitą przyrodą, burzliwą historią i doskonałymi plażami. Jak zapewne dowiedzieliście się z tytułu, mowa o Kambodży. Kraj Plemion, który wciąż nie jest tak zatłoczony turystami jak Tajlandia czy Wietnam, jest doskonałym połączeniem tanich wakacji połączonych z odkrywaniem nieznanych i pięknych plaż.

Kraj, który w latach 70. XX wieku został prawie zdziesiątkowany przez jeden z najokrutniejszych reżimów dyktatorskich na świecie, powoli wychodzi z przeszłości i wkracza na drogę do kapitalizmu. Dlatego w stolicy Phnom Penh widać kontrasty, które są absolutnie powszechne w Azji. Z jednej strony luksusowe hotele i najnowsze samochody, a z drugiej biedne i zatłoczone ulice.

Siem Reap, Phnom Penh, Koh Kong. Tanie bilety lotnicze do Kambodży zarezerwujecie także z niedalekich lotnisk. Loty bezpośrednie do Kambodży z naszych stron niestety nie istnieją, lecz możecie polecieć do tych pięknych miejsc z jedną lub dwiema przesiadkami z liniami lotniczymi Emirates, Air China lub KLM Royal Dutch Airlines.

SPRAWDŹ UKRYJ

TOP miejsca w Kambodży

Phnom Penh

Zapierający dech w piersiach i egzotyczny krajobraz, który zachwyci Was niesamowitą przyrodą, burzliwą historią i doskonałymi plażami. Jak zapewne dowiedzieliście się z tytułu, mowa o Kambodży. Kraj Plemion, który wciąż nie jest tak zatłoczony turystami jak Tajlandia czy Wietnam, jest doskonałym połączeniem tanich wakacji połączonych z odkrywaniem nieznanych i pięknych plaż.

Kraj, który w latach 70. XX wieku został prawie zdziesiątkowany przez jeden z najokrutniejszych reżimów dyktatorskich na świecie, powoli wychodzi z przeszłości i wkracza na drogę do kapitalizmu. Dlatego w stolicy Phnom Penh widać kontrasty, które są absolutnie powszechne w Azji. Z jednej strony luksusowe hotele i najnowsze samochody, a z drugiej biedne i zatłoczone ulice. Ale nie martw się, w ogóle nie musisz się martwić o bezpieczeństwo. W miejscach, w których ludzie częściej się przemieszczają, musisz tylko uważać na złodziei kieszonkowych, i przygotować się na to, że jeśli raz dacie dzieciom ulicy pieniądze to będziecie mieć duży problem z tym, aby dały Wam spokój… Ale jest to oczywiście Wasza decyzja, a pomagać zawsze warto.

Jeśli wybierasz się do Kambodży, nie popełnij tego samego błędu, który popełnia około 90% ludzi. Większość turystów wybiera się jedynie do znanego na całym świecie kompleksu świątynnego Angkor Wat, który znajduje się w północno-zachodniej części kraju i tylko niewielka część ludzi jedzie na południe. Dlaczego warto tam pojechać? Na przykład z powodu około 430 kilometrów linii brzegowej. Piękno lokalnych plaż zyskało również na popularności w magazynie National Geographic i Forbes, który wśród 22 najlepszych azjatyckich plaż, fantastycznie ocenił aż trzy plaże w Kambodży. Polecamy wypożyczenie skutera i odwiedzenie jak największej ilości pięknych plaż.

Phnom Penh, stolica Królestwa Kambodży, położona u zbiegu trzech rzek (z jej królem, przy okazji, można porozumieć się również po czesku), oferuje podróżnikom wyjątkową atmosferę. Będziecie oczarowani klimatycznymi dawnymi rezydencjami kolonialnymi, szerokimi ulicami, ale przede wszystkim stale śmiejącymi się ludźmi, od których nikt nie oczekiwałby takiej energii, z powodu mrocznej historii. Kiedyś „Perła Azji”, iskra Phnom Penh została zniszczona w wyniku wojny oraz rewolucji. Miasto zostało jednak zebrane z popiołów i w chwili obecnej jest ono zaliczane do stylowych stolic regionu, z licznymi kawiarniami, barami i doskonałymi restauracjami, w których panuje niesamowicie dobra atmosfera, jak na azjatyckie warunki.

Prawdziwą naturę mieszkańców Phnom Penh, najlepiej jest widać na prawie 4-kilometrowej promenadzie, prowadzącej wzdłuż rzeki Sisowath. To właśnie tam całe rodziny przyjeżdżają po południu na codzienną dawkę sportu lub plotkowania. Hałas miasta można spotkać tylko na targowiskach i improwizowanych straganach, które wyrastają po zmroku na każdym luźnym kawałku ziemi, jak grzyby po deszczu. Całe rodziny spotykają się tutaj, aby cieszyć się popularnymi „stuletnimi jajkami”, orzechami lub lodami ze starej lodówki turystycznej.

Angkor Wat oznacza świątynię miasta. Jest to największe i jedyne centrum religijne w Azji. Najpierw było ono poświęcone hinduizmowi, później religii buddyjskiej. Zbudowane w XII wieku dla króla Surawarmana II, służył jako jego świątynia i stolica. Wygląda jak symbol Kambodży i jest nawet częścią jego flagi. Otoczony fosą, schwytany przez ogromne korzenie drzew, wywiera ogromne ważenie na każdym przybyłym turyście.

Kambodża jest jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc w Azji Południowo-Wschodniej. Jest to dobrze znane miejsce podróżnikom z Polski, dla których jest coraz bardziej popularnym celem podróży. Tanie loty do Kambodży możesz zarezerwować głównie z lotniska w Warszawie. Tanie loty do Phnom Penh z Warszawy zakupicie z linią lotniczą Emirates lub Air China, lotami z jedną przesiadką. Tanie bilety lotnicze do Phnom Penh z Wrocławia oferuje linia lotnicza KLM Royal Dutch Airlines, z lotami z dwiema przesiadkami. Średni czas lotu do Phnom Penh wynosi 16 godzin.

Przydatne info o Kambodży

Dokumenty podróżne i wiza do Kambodży

Polscy obywatele są objęci obowiązkiem wizowym przy wjeździe na terytorium Kambodży. Wizy do kraju na 30 dni są dostępne do uzyskania w przedstawicielstwach dyplomatycznych Kambodży. Drugą możliwością jest uzyskanie wizy podczas wjazdu lub przylotu do kraju, na przejściach granicznych. Trzecia możliwość to skorzystanie ze strony internetowej (e-visa): http://www.evisa.gov.kh/. Wasz dokument podróżny – paszport, powinien być ważny przez co najmniej 6 miesięcy od daty wjazdu do kraju. Więcej informacji dostępnych jest na stronie internetowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych oraz Współpracy Międzynarodowej Kambodży https://www.mfaic.gov.kh/. Wjazd i wyjazd z Kambodży tego samego dnia jest niemożliwy.

Pogoda w Kambodży

Kambodża znajduje się dość blisko równika, co oznacza, że pogoda w tym miejscu jest bardzo atrakcyjna przez cały rok, pod względem temperatury powietrza i wody. Szczyt sezonu w Azji Południowo-Wschodniej rozpoczyna się zwykle w połowie listopada, a kończy w ostatnim tygodniu marca. Kwiecień i maj oznacza większą ilość opadów deszczu, ale temperatura powietrza również rośnie. Miesiące letnie przynoszą wysokie temperatury powietrza, ale także krótkie i intensywne deszcze. Im bliżej miesięcy zimowych, tym spokojniejsza jest pogoda i mniejsza jest liczba turystów.

Nasza wskazówka: jeśli chcesz podróżować w sezonie, wybierz luty lub marzec. Jest to najbardziej atrakcyjny sezon na loty i zakwaterowanie. Jeśli chcesz spotkać na plaży małą liczbę turystów, obniżone ceny i nie przejmujesz się sporadycznym deszczem, wybierz termin poza sezonem (kwiecień - październik).

Ceny w Kambodży

W Kambodży można używać dwóch walut. Są to: riel kambodżański i dolar amerykański. 1 USD odpowiada wartości około 4000 rieli.

5 euro za noc? Jeśli zdecydujesz się na pobyt w pensjonacie, nie stanowi to problemu. Szukasz hotelu w Kambodży? Na Flipo Hotele znajdziesz oferty najlepszego zakwaterowania w hostelach, hotelach, apartamentach i innych rodzajach zakwaterowania. Możecie tam sprawdzić również ceny i odległość Waszego apartamentu lub hotelu od Phnom Penh. Jeżeli będziecie zainteresowani wypożyczeniem auta to możecie je sobie zarezerwować na Flipo przez zakładkę Samochody.

Zdrowie i szczepienia przed podróżą do Kambodży

Przed podróżą do Phnom Penh nie ma konieczności wykonania żadnych dodatkowych szczepień. W dżungli i na terenach bagiennych występuje zagrożenie zachorowania na malarię. W kraju istnieje również ryzyko zarażenia się wirusem HIV, ptasią grypą, chorobą denga, amebą oraz chorobami skórnymi. Zaleca się picie wody butelkowanej i częste mycie rąk.

Aktualny czas w Kambodży

W Kambodży jest o 6 godzin więcej, niż w Polsce.

Miejsca, które warto zobaczyć w Kambodży

10 ciekawostek i faktów o Kambodży

1
Świątynia Angkor Wat została zbudowana z większej ilości materiału budowlanego, niż wszystkie egipskie piramidy razem. Jej powierzchnia w czasach największej chwały była większa od obecnej wielkości Paryża.
2
W Kambodży trzeba uważać z jedzeniem dań kuchni tradycyjnej. Bardzo różni się ona od kuchni europejskiej. Tradycyjne przysmaki to na przykład smażone ptaszniki, żaby lub młode krokodyle.
3
Pomimo swojego stosunku do zwierząt, Kambodża jest jednym z krajów o najwyższym wskaźniku wylesiania, wynoszącym średnio 2000 km² lasów rocznie.
4
Kambodżański Nowy Rok to święto narodowe, które nie przypada w te dni, które są wspólnym świętem w innych krajach świata. Nowy Rok obchodzony jest w Kambodży 13 lub 14 kwietnia.
5
Świętowanie urodzin w Kambodży nie jest wydarzeniem wyjątkowym. Prawdę mówiąc, w kulturze tego kraju urodziny wcale nie są obchodzone.
6
„Lord of the Darks”, jak nazywa się Pol Pota, zamordował jedną trzecią ludności Kambodży podczas swojej dyktatury.
7
Kambodża od dawna wie, że dzikie zwierzęta nie powinny znajdować się w cyrku. Dowodem na to jest Phare Circus, który łączy utalentowanych młodych artystów z dziedziny akrobatyki, teatru, tańca i muzyki.
8
Jak każda kultura, kultura Kambodżan ma swoje własne zasady i standardy etyczne. Podczas, gdy w świecie zachodnim wysunięcie środkowego palca jest uważane za obraźliwe, w Kambodży najbardziej niegrzeczne jest stukanie palcem w dłoń.
9
Kambodża zmieniała nazwę za każdym razem, gdy zmieniało się jej przywództwo. Jednak od 1993 roku nazwa tego kraju się nie zmieniła, a Kambodża nadal jest Królestwem Kambodży.
10
Jak wygląda kambodżańska autostrada? Może to być spokojnie również droga.. polna.
Czy ten artykuł jest pomocny? (Jeszcze nie ocenione)