Skip to main content

Tanie bilety lotnicze Kairouan

Oferty lotów do Miasta Kairouan

Ciekawostki o Mieście Kairouan

Jeśli wybierasz się na wakacje w Tunezji, prawdopodobnie rozważysz wizytę w Kairouan. To wspaniały spacer po tunezyjskiej historii, starej architekturze, ale także obyczajach i rytuałach religijnych. Nawiasem mówiąc, Kairouan dosłownie oznacza karawanę.

Kairouan to święte miasto muzułmańskie, do którego wierzący zwykle wracają, tak samo jak do Mekki. Ciekawostką jest, że Kairouan był nawet stolicą Tunezji, aż do 1057 roku. Podczas zwiedzania zafascynuje Was: historyczne stare miasto, Meczet Trzech Bram i słynna Studnia Bir Baroun, która według mieszkańców jest magicznie połączona ze świętą studnią w Mekce. Mówi się nawet, że siedem pielgrzymek do Kairouan zastąpi pielgrzymkę do Mekki.

Szukasz tanich lotów do Kairouan? W takim przypadku prawdopodobnie skorzystasz z międzynarodowego lotniska w Tunisie lub Monastyrze. Tanie loty do Monastyru zarezerwuj z liniami lotniczymi SWISS lub LOT Polish Airlines, z powrotem tunezyjską linią lotniczą Tunisair.

SPRAWDŹ UKRYJ

Przydatne info o Tunezji

Pogoda w Tunezji

Tunezja jest stosunkowo małym afrykańskim kraje, położonym na północnym wybrzeżu. Jednak pomimo niewielkich rozmiarów Tunezji, istnieje znacząca różnica między klimatem na północy i na południu. Wschodnie wybrzeże jest również pod pewnymi względami specyficzne, a jego klimat jest bardziej suchy w porównaniu do wybrzeża północnego. Z północnego zachodu do Tunezji sięgają góry Atlas, które w najwyższych punktach sięgają 1500 m n.p.m., dzięki czemu występują tutaj opady śniegu.

Całą Tunezję można zatem zasadniczo podzielić na trzy obszary - północne wybrzeże, wschodnie wybrzeże i południowy ląd, na który większość naszych obywateli raczej nie przyjeżdża, z powodu wyższej atrakcyjności pozostałych obszarów kraju.

Tunezja charakteryzuje się upalnymi letnimi dniami, ze średnią temperaturą powyżej 30 °C w miesiącach czerwiec - wrzesień. Jeśli możesz, unikaj tego okresu. Latem jest tutaj największa ilość turystów, a idealnym okresem na wakacje w Tunezji wydaje się być kwiecień, maj i wrzesień, a nawet koniec marca i początek października. Zimy są łagodne i deszczowe. Temperatura zwykle nie spada poniżej 8 °C, ale pada mniej więcej co dwa, do trzech dni.

Dokumenty podróżne i wiza do Tunezji

Podróżujecie do Tunezji jako turysta? W tym wypadku nie potrzebujecie wizy. Jednak uwaga, ponieważ to zwolnienie od posiadania wizy jest ważne jedynie przy maksymalnej długości pobytu równej 90 dni. Wasz paszport powinien być ważny przez co najmniej 3 miesiące od daty planowanego wyjazdu z Tunezji.

Ceny w Tunezji

Narodową walutą jest dinar tunezyjski (TND), który bez problemu wymienicie od razu po przylocie na lotnisko.

Ceny w Tunezji są znacznie korzystniejsze, niż na wakacjach w Europie, a nawet w Polsce. Wiele usług i produktów można tutaj zakupić za około połowę ceny, w porównaniu do cen europejskich. W Tunezji średnio zapłacimy o 40% mniej za jedzenie i o 80% mniej za usługi restauracyjne, w porównaniu do naszych cen.

Szukasz taniego zakwaterowania w Tunezji? Ceny i odległość od lotniska możesz sprawdzić za pośrednictwem Flipo. Tunezja oferuje szeroki wybór luksusowych hoteli z wyżywieniem. Polecamy zajrzeć na naszą stronę internetową i zakładkę Hotele.

Ceny różnią się w zależności od tego, czy podróżujesz do Tunezji w sezonie, czy poza sezonem. Oferty last minute w Tunezji generalnie kosztują najmniej w okresie wiosennym i jesiennym.

Zdrowie i szczepienia przed podróżą do Tunezji

Szczepienie nie jest obowiązkowe, ale wskazane jest zaszczepić się przeciwko polio i tężcowi. W sprawie aktualnych informacji dotyczących szczepień polecamy skontaktować się ze specjalistą do spraw medycyny tropikalnej lub z wojewódzką stacją sanitarno-epidemiologiczną.


Polecamy również picie wody jedynie butelkowanej lub przegotowanej.

Ogólna jakość usług medycznych w placówkach publicznych nie jest wysoka. Placówki prywatne są na wysokim poziomie. W aptekach jest duży wybór leków.

Aktualny czas w Tunezji

W Tunezji czas jest taki sam jak w Polsce.

Najciekawsze atrakcje w Tunezji

10 faktów o Tunezji

1
Tunezja jest jednym z najmniejszych krajów Afryki. Jej strategiczne położenie dało Tunezji gwarancję historii pełnej wielu wydarzeń. Swój ślad pozostawili tutaj po sobie Fenicjanie, Rzymianie, Bizantyjczycy, Arabowie, Osmanie i Francuzi.
2
Kraj przypomina na mapie klin znajdujący się pomiędzy Algierią, a Libią.
3
Tunezja nie rujnuje cię finansowo, a zakwaterowanie jest tutaj wyjątkowo tanie.
4
Tunezja prowadzi ponad 200 rodzajów operacji.
5
W północnych lasach można spotkać samotne dzikie niedźwiedzie, indyjską mangustę, jeżozwierze oraz dzikie koty żyjące na drzewach.
6
Pierwotnymi mieszkańcami Tunezji byli Berberowie, ale fale imigrantów przez wieki sprowadzały tu Fenicjan, Żydów, Rzymian i Arabów.
7
Większość turystów odwiedzających Tunezję przylatuje do tego kraju samolotem.
8
W większości obszarów kraju turystyka jest nadal na niskim poziomie.
9
Najniższy punkt w Tunezji to Chott el-Gharsa - 17 m poniżej poziomu morza, a najwyższy to Jebel Chambi - 1544 m nad poziomem morza.
10
Roczne opady wynoszą od 1000 mm na północy do 150 mm na południu, chociaż w niektórych częściach Sahary opady nie pojawiły się od lat.
Czy ten artykuł jest pomocny? (Jeszcze nie ocenione)