Skip to main content

Tanie bilety lotnicze Indonezja

Oferty lotów do Indonezji

Ciekawostki o Indonezji

Mówienie o Indonezji jako całości jest prawie niemożliwe. To dlatego, że rozprzestrzenia się ona na 17 tysiącach wysp, z których tylko 6 tysięcy jest zamieszkałych. Mieszka tu 240 milionów ludzi, co sprawia, że jest to jeden z największych narodów na świecie, tuż po Chinach, Indiach i USA. Indonezja jest także najbardziej zaludnionym krajem muzułmańskim.

Całkowita długość Indonezji, od najbardziej wysuniętego na północ punktu Sumatra Sabang, do najbardziej wysuniętego na wschód punktu na Irian Jaya (indonezyjska część Papui), sięga prawie 5000 kilometrów. Linia wulkanów przechodzi przez archipelag, z których wiele jest nadal aktywnych.

Najpopularniejszymi miejscami w Indonezji są oczywiście wyspa Bali, stolica Dżakarta lub Jawa. Tanie loty do Indonezji możecie zarezerwować także z naszego kraju. Tanie bilety na Bali oferuje linia lotnicza Qatar Airways, Emirates, KLM i Aeroflot. Bilety lotnicze z Krakowa na Bali oferuje przewoźnik British Airways, LOT, KLM oraz SWISS. Z Katowic na Bali w dobrej cenie polecicie liniami lotniczymi LOT oraz Lufthansa. Tanie loty do Dżakarty ma w swojej ofercie przewoźnik Emirates, Turkish Airlines, British Airways oraz Qatar Airways. Nie ma bezpośredniego lotu z Polski do Indonezji, jednak z wyżej wymienionymi liniami lotniczymi możecie wygodnie dolecieć do tego kraju z jedną przesiadką.

SPRAWDŹ UKRYJ

TOP miejsca w Indonezji

Bali

Najpiękniejsza wyspa Indonezji. Tak zazwyczaj jest nazywane Bali. Wyspa bogów i demonów, pięknych plaży, lazurowego morza, poli ryżowych i wulkanicznych gór. Wielu przypuszcza, że Bali jest państwem. Jednak tak naprawdę jest tylko jednym z 17 000 wysp Indonezji.

Klimat jest tropikalny i podczas całego roku temperatura wynosi około 30°C. Wyspa powstała na wulkanicznym terenie, dlatego również dziś na Bali znajdziecie wiele aktywnych wulkanów. Najwyższym wulkanem jest Gunnung Agung (3142m). Jeżeli kochacie ryż, będziecie kochać również Bali. Znajdziecie go tutaj we wszystkich posiłkach. I oczywiście smakuje znakomicie!

Polecamy Wam wypożyczyć sobie skuter lub motor i przejechać wyspę na własną rękę. Choć ruch jest tutaj lewostronny i panuje dość duży drogowy chaos, to z pewnością szybko się do tego przyzwyczaicie. Bali jest tą z wysp, na którą jest możliwe spakować się do jednego bagażu. Wielu podróżników pakuje sobie tylko kilka ubrań i wraca do domu z rzeczami kupionymi na miejscu za bardzo dobre ceny.

Jeśli będziecie mieli już dość wylegiwania się na plaży, wystarczy przejść się kawałek i znajdziecie się w dżungli, w górach, przy wulkanie, wśród pięknych świątyń czy też pól ryżowych.

Szukacie taniego biletu na Bali? Z naszych stron najlepiej jest dostać się tam z Warszawy, Katowic lub Krakowa. Tanie bilety na Bali oferuje linia lotnicza Qatar Airways, Emirates, KLM i Aeroflot. Bilety lotnicze z Krakowa na Bali oferuje przewoźnik British Airways, LOT, KLM oraz SWISS. Z Katowic na Bali w dobrej cenie polecicie liniami lotniczymi LOT oraz Lufthansa. Na Bali można również dolecieć z sąsiednich lotnisk w Wiedniu, Budapeszcie i Pradze. Dobre połączenia są również z lotnisk w Rzymie, Wenecji czy też Mediolanu. Dla niektórych główną rolę odgrywa cena biletu, dla innych serwis pokładowy oraz odpowiednie czasy wylotów i przylotów.

Dżakarta

Dla niektórych po prostu przystanek w drodze na Bali, a dla innych brama do podróży po Indonezji. Dżakarta, stolica Indonezji to 10-cio milionowa metropolia. Jedna wielka mieszanka kultur, tradycji, gigantycznych korków i niesamowitych wrażeń gastronomicznych. Znajduje się na wyspie Jawa. Tylu ludzi w jednym miejscu najprawdopodobniej nie zobaczycie w żadnym innym miejscu na świecie!

Dzięki lotnisku Soekarno – Hatta, Dżakarta może stać się bramą do Waszych wakacji w Indonezji. Trudno jest znaleźć miejsce z taką energią. Dlatego jak najlepiej poznawajcie ją wszystkimi zmysłami, a będziecie oczarowani!

Indonezja to wspaniałe i różnorodne miejsce. Jest to bezpieczna egzotyka, która obiecuje prawdziwą przygodę na ponad 17-stu tysiącach wysp. To tani kraj dla Europejczyków. Oczywiście zależy to również od tego, jak podróżujesz, gdzie jesz i czego oczekujesz od podróży. Ale od zakwaterowania, jedzenia, wypożyczenia deski surfingowej lub skutera po butelkę alkoholu - za większość rzeczy zapłacisz tylko kilka euro.

Tanie loty do Dżakarty z Warszawy ma w swojej ofercie przewoźnik Emirates, Turkish Airlines, British Airways oraz Qatar Airways. Nie ma bezpośredniego lotu z Polski do Indonezji, jednak z wyżej wymienionymi liniami lotniczymi możecie wygodnie dolecieć do tego kraju z jedną przesiadką. Lotnisko w Dżakarcie jest oznaczane symbolem CGK.

Przydatne info o Indonezji

Wiza i dokumenty podróżne do Indonezji

Dokument tożsamości jakiego będziecie potrzebować przy wjeździe do Indonezji to paszport. Paszport musi być ważny przez co najmniej 6 miesięcy. Dzieci powinny posiadać własny paszport. I tak, potrzebujecie także wizę.

Do wjazdu na teren kraju, który nie potrwa dłużej niż 30 dni Polacy nie potrzebują wizy. Należy sprawdzić sobie wykaz przejść granicznych, przez które jest przeprowadzany ruch bezwizowy na stronie internetowej Ambasady RP w Dżakarcie. Jeżeli chcecie zostać w Indonezji ponad 30 dni, należy aplikować o wizę w Ambasadzie Indonezji w Warszawie.

Więcej informacji na temat wizy do Indonezji oraz o przedłużeniu długości trwania wiz do Indonezji, znajdziecie na stronie internetowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Pogoda w Indonezji

W Indonezji możecie spokojnie wypoczywać w czasie całego roku. Temperatury całe miesiące wynoszą około przyjemnych 30°C z długimi godzinami świecącego słońca. Woda w morzu ze swoimi 26°C - 29°C zachęca do kąpieli.

Indonezja znajduje się tylko 8° od równika. Dzięki temu obszar wyspy ma tropikalny klimat ze stabilną temperaturą w czasie całego roku. Temperatury wahają się na 29 - 33°C podczas 12 miesięcy.

Tak zwany okres deszczowy kiedy spada największa ilość deszczu trwa od listopada do marca. Wilgotność powietrza dosięga liczby aż 85%. Suchy okres zaczyna się w kwietniu i trwa do końca października. Nocna temperatura nie spada pod 22°C.

Ceny w Indonezji

Złotówki bez problemu wymienicie sobie na lotnisku w Denpasar, walutą jest tutaj indonezyjska rupia (IDR). W miastach i centrach turystycznych do dyspozycji są bankomaty, a w sklepach jest możliwość płatności karta.

Szukasz taniego zakwaterowania w Indonezji?Ceny i odległość hotelu od lotniska lub plaży możesz sprawdzić za pośrednictwem Flipo. Indonezja oferuje szeroki wybór luksusowych hoteli z wyżywieniem oraz all inclusive. Polecamy zajrzeć na naszą stronę internetową i zakładkę Hotele.

Zakwaterowanie w Indonezji jest bardzo zróżnicowane i naprawdę zależy od Ciebie, tego, czego pragniesz i jak chcesz spędzić wakacje. Znajdziesz tu wszystko - od drogich pięknych ogromnych kurortów, po tańsze małe hostele.

Aktualny czas w Indonezji

W Indonezji jest o 6 godzin więcej niż w Polsce.

Zdrowie i szczepienia przed podróżą do Indonezji

Szczepienia przed wycieczką na Bali nie są obowiązkowe, jednak poleca się przed podróżą do Indonezji zaszczepić się na dur brzuszny i żółtaczkę typu A oraz B. W resortach na Bali jest jednak bardzo mała szansa, że zarazicie się którąś z tych chorób.

Gorączka Denegue wsytępuje w miejscach turystycznych bardzo rzadko, najczęściej w okresie pory deszczowej (grudzień - marzec). Jest potrzeba ochrony przed komarami, a w tym przypadku domowe sposoby działają dużo lepiej niż te, które sobie przywieziecie.

Statystyki lotnicze dotyczące Indonezji

  • Czy wiesz, że najtańszy lot do Indonezji kosztuje tylko 409,00 € w tym tygodniu?

  • Jeśli zdecydujesz się na podróż do Indonezji , polecamy odwiedzić takie miasta jak Denpasar Bali, Djakarta, Balikpapan, Medan, Surabaja.

  • Lubisz statystyki? Być może zainteresuje Cię informacja, że w Indonezji liczba międzynarodowych portów lotniczych to: 2.

10 faktów i ciekawostek o Indonezji

1
Poszczególne wyspy Indonezji są od siebie zasadniczo zróżnicowane. Najbardziej ucywilizowana wyspa Jawa jest muzułmańska, sąsiednie turystyczne Bali jest hinduskie, a wschodnia Flores jest chrześcijańska.
2
Ponieważ Indonezja jest bardzo duża, rozciąga się aż na trzy strefy czasowe.
3
Około połowa ludności kraju żyje za mniej niż 2 dolary dziennie.
4
Szczątki Homo erectus zostały odkryte na wyspie Jawa.
5
Pierwszym Europejczykiem, który odwiedził Indonezję, był Marco Polo.
6
Indonezja jest największym archipelagiem na świecie, należy do niej aż 17 000 wysp.
7
Indonezja jest częścią obszaru zwanego Pierścieniem Ognia. Jest to miejsce na Oceanie Spokojnym, charakteryzujące się częstymi trzęsieniami ziemi i aktywnością wulkaniczną.
8
Indonezja jest czwartym najbardziej zaludnionym krajem na świecie.
9
Najdłuższy wąż na świecie, mający do 10 metrów długości, został odkryty w jednym z indonezyjskich lasów.
10
Indonezja ma 300 grup etnicznych, posługujących się 583 językami i ich dialektami. Językiem urzędowym tego kraju jest indonezyjski (znany również jako Bahasa Indonesia).
Czy ten artykuł jest pomocny?