Skip to main content

Tanie bilety lotnicze Iguacu

Oferty lotów do Iguazu

Ciekawostki o Iguazu

Największe wodospady na świecie, Iguacu, są jednym z miejsc, które na pewno „nie zleją się” w pamięci wraz z innymi wakacjami. Łańcuch setek wodospadów, które łącznie mają prawie 3 kilometry, sprawi, że będziesz zachwycać się ich majestatem i energią.

Stanowią naturalną granicę między Brazylią, a Argentyną i leżą w rozległym parku narodowym, z których większość jest pokryta lasami deszczowymi z unikalną florą i fauną. Nazwa „Iguazu” pochodzi z języków ludów tubylczych i oznacza „wielką wodę”.

Legenda głosi, że Bóg planował poślubić piękną żonę Naipi, ale uciekła kajakiem wraz ze swoim kochankiem. To sprawiło, że Bóg tak się zezłościł, że w przypływie gniewu przeciął rzekę na dwie części, tworząc wodospady, skazując kochanków na śmiertelny upadek.

Wodospady są ułożone w kształcie litery J, a granicę między Brazylią a Argentyną przecina największy z wodospadów „Diabelskie Gardło”, do którego można dojechać pociągiem.

Po stronie brazylijskiej jest tylko 20% wodospadów, więc jeśli masz wystarczająco dużo czasu, przejdź na stronę argentyńskich sąsiadów, która jest znacznie większa, i możesz wtedy ocenić, która strona bardziej Ci się podoba - brazylijska lub argentyńska.

W pobliżu wodospadów znajduje się również granica z Paragwajem, więc jeśli chcecie zaliczyć, jak najwięcej krajów podczas podróży, macie na to szansę.

Tanie bilety do wodospadów Iguacu nie występują w ofertach zbyt często, jednak komfortowe połączenia możecie zarezerwować z Warszawy linią lotniczą KLM Royal Dutch Airlines. Loty do Iguacu w większości są z dwiema przesiadkami. Długość lotu średnio wynosi około 16 godzin. Loty bezpośrednie do Iguacu z naszych stron niestety nie istnieją.

Chcesz odwiedzić wszystkie najwspanialsze brazylijskie miasta, takie jak Rio de Janeiro, Sao Paulo i Iguacu – za jednym razem? Mamy na to sposób. Sprawdź naszą ofertę biletów Multicity W rytmie samby i tanga, z kilkoma lotami w jednym pakiecie. Przy okazji zwiedzisz też argentyńskie Buenos Aires. I będziesz mieć szansę zatańczyć brazylijską sambę lub argentyńskie tango.

SPRAWDŹ UKRYJ

Przydatne info o Iguacu

Wiza do Brazylii

Polscy obywatele przyjeżdżający do Brazylii w celu turystycznym nie muszą posiadać wizy. Prawo do pobytu bezwizowego w tym kraju obowiązuje przez 90 dni pobytu, w okresie 180 dni. Pobyt w Brazylii można przedłużyć, ale nie na dłużej, niż 90 dni. Za każdy dzień dłużej pobytu w Brazylii można dostać mandat w wysokości minimum 100 reali.

Dokument podróżny – paszport przy wjeździe do Brazylii powinien być ważny minimalnie 6 miesięcy od dnia przekroczenia granicy. Karta wjazdu, którą otrzymuje się po przybyciu do Brazylii musi zostać zachowana przez podróżującego, do okazania przy wyjeździe z Brazylii. Przy wjeździe do kraju służby graniczne mogą wymagać ukazania biletu powrotnego oraz środków finansowych na czas pobytu.

Pogoda w Brazylii

Brazylia leży w strefie tropikalnej półkuli południowej, więc pory roku są odwrócone. Lato przypada w grudniu i trwa do marca. Ten okres jest suchy i temperatura może wzrosnąć do 32°C.

Sezon zimowy jest wilgotny i trwa od czerwca do września. Temperatury mieszczą się w przedziale 13-18°C.

Ceny w Iguacu

Oficjalną walutą jest brazylijski real, który dzieli się na 100 centavos. Pieniądze są łatwe do wymiany we wszystkich regionach turystycznych. W banku zazwyczaj oferowana jest lepsza stawka, niż w kantorze. Najlepiej przyjechać do kraju z dolarami amerykańskimi, a następnie wymienić sobie je na miejscu.

Szukacie hotelu w bliskości wodospadów Iguacu? W ogromnej ofercie łatwo jest się pogubić. Ceny i miejsce zakwaterowania możecie sobie sprawdzić i zarezerwować bezpośrednio na Flipo w zakładce Hotele.

Jeżeli zdecydujecie się na zwiedzenie okolic miasta, całkowicie według waszego scenariusza, polecamy wypożyczenie auta. Rezerwacja aut dostępna jest na Flipo w naszej zakładce Samochody.

Zdrowie i szczepienia przed podróżą do Brazylii

Przed podróżą do Brazylii Ministerstwo Spraw Zagranicznych poleca szczepienie przeciwko żółtej febrze (co najmniej 10 dni przed przekroczeniem granicy Brazylii) – szczególnie dla osób, które wcześniej podróżowały po Amazonii. W kraju jest również zwiększone ryzyko zachorowania na wirusowe zapalenie wątroby typu A oraz HIV.

Należy przemyśleć zabezpieczenie się szczepieniem także przed chorobami takimi jak grypa – szczególnie wtedy, jeśli podróżujecie do południowych i południowo-wschodnich obszarów Brazylii w okresie zimowym (czerwiec-wrzesień), oraz przeciwko wściekliźnie (podróż do wiejskich regionów).


W kraju możemy spotkać się z występowaniem chorób takich jak malaria, a także chorób przenoszonych przez komary – zika, chikungunya, czy też malaria.

Jeżeli zostaniecie hospitalizowani w Brazylii, po powrocie do Polski powinny zgłosić ten fakt swojemu lekarzowi z powodu ryzyka wystąpienia zakażeń szpitalnych.


Polecamy również picie jedynie wody butelkowanej lub przegotowanej, a także zwrócenie uwagi na warunki sanitarne występujące w miejscu przygotowywania posiłku.

Aktualny czas w Brazylii

W Brazylii jest o 5 godzin mniej, niż w Polsce.

Miejsca, które warto zobaczyć w Iguacu

10 faktów i ciekawostek o Brazylii

1
Brazylia jest piątym największym krajem na świecie.
2
Brazylia zajmuje 47,3% Ameryki Południowej i sąsiaduje ze wszystkimi krajami Ameryki Południowej, oprócz Ekwadoru i Chile.
3
Brazylia jest największym producentem kawy na przestrzeni ostatnich 150 lat.
4
Brazylia jest pierwszym krajem na świecie, który zakazał używania solarium.
5
Największa japońska mniejszość żyjąca poza Japonią znajduje się właśnie w Brazylii.
6
Jest na miejscu drugim pod względem ilości lotnisk na świecie, zaraz po USA.
7
Narodowym zwierzęciem w Brazylii jest papuga.
8
92% wszystkich nowych aut sprzedanych w Brazylii, używa etanolu jako paliwo. Jest ono produkowane z trzciny cukrowej.
9
Rio De Janeiro było kiedyś stolicą Portugalii. Dzięki temu jest jedyną europejską stolicą, która kiedyś znajdowała się poza Europą.
10
Rio de Janeiro oznacza po przetłumaczeniu „styczniowa rzeka”. Tą nazwę Rio otrzymało z powodu pomyłki portugalskich żeglarzy.
Czy ten artykuł jest pomocny? (Jeszcze nie ocenione)