Skip to main content

Tanie bilety lotnicze Hongkong

Oferty lotów do Hongkongu

Ciekawostki o Hong Kongu

Hongkong przywita Was niesamowitą sylwetką wieżowców, oczaruje doskonałą kuchnią, zszokuje chaotycznym ruchem na drogach i zaskoczy pięknymi, zadbanymi parkami.

Nawet w stosunkowo krótkim czasie możesz tu przeżyć wiele niesamowitych doświadczeń! Morskie kąpiele, wycieczka w celu zwiedzania okolicznych wzgórz, zakupy w najnowszych trendach mody lub typowa nocna impreza. To wszystko możesz przeżyć w ciągu jednego dnia. Ponadto każdej nocy o godzinie ósmej, zaczyna się symfonia świateł - świecące i migające wieżowce przedstawiają energię, ducha i różnorodność tego miasta.

Hongkong, czyli po chińsku - pachnący port, składa się z ponad 200 wysp i jest jednym z najbardziej zaludnionych miast na świecie. Między innymi dlatego jest to jedno z miast o największej koncentracji wieżowców na świecie na km2. Ta była kolonia brytyjska, wróciła do Chin jako specjalny obszar administracyjny w 1997 roku.

Hongkong jest znany przede wszystkim jako ważny ośrodek gospodarczy i handlowy. Wysokie wieżowce i życie w szybkim tempie, mieszają się tutaj z dobrze zachowaną tradycją. To nowoczesne miasto łączy pozornie niemożliwe - nowoczesną architekturę z zabytkami historycznymi i kulturowymi, budynki z panelami z nietkniętą przyrodą i bogactwo z biedą.

Tanie loty do Hongkongu możesz zarezerwować także z Warszawy. Dostaniesz się tam w bardzo komfortowych warunkach, na przykład dzięki linii lotniczej British Airways, Air France lub KLM Royal Dutch Airlines, lotem z jedną przesiadką. Tanie loty do Hongkongu z Warszawy przewoźnicy mają w swojej ofercie z jedną lub dwiema przesiadkami. Do Hongkongu z naszych stron lata się najczęściej na Międzynarodowe lotnisko w Hong Kongu (HKG).

SPRAWDŹ UKRYJ

Przydatne info o Hongkongu

Wiza i dokumenty podróżne do Hongkongu

Przed wjazdem na terytorium Hongkongu, Polscy obywatele nie mają obowiązku ubiegania się o wizę. Przebywanie na terytorium Hongkongu przez maksymalnie 90 dni jest dozwolone dla turystów posiadających ważne paszporty. Co ważne, paszport powinien być aktualny przez miesiąc po upływie planowanego pobytu w Hongkongu. Nie dotyczy to jednak turystów podróżujących tranzytowo do np. Tajwanu, Indonezji lub Filipin, których paszport powinien być aktualny przez co najmniej 6 miesięcy po upływie zakładanego czasu pobytu.

W celu uzyskania większej ilości informacji dotyczących wizy polecamy skontaktować się z Ministerstwem Spraw Zagranicznych.

Pogoda w Hongkongu

W kraju panuje wilgotny klimat podzwrotnikowy, zimą pojawiają się monsuny, które przynoszą zimne i suche powietrze. W miesiącach letnich panuje tropikalna deszczowa pogoda z okazjonalnymi deszczami i burzami.

Najlepszy czas na wizytę w Hongkongu pod względem pogody to październik, listopad i grudzień, kiedy świeci słońce. W lecie panuje ciepły i wilgotny klimat.

Ceny w Hongkongu

Oficjalną walutą w Hongkongu jest dolar hongkoński.

Szukacie hotelu w Hongkongu? W ogromnej ofercie hoteli łatwo można się pogubić. Ceny zakwaterowania możecie sobie sprawdzić i wykonać rezerwację na Flipo, w zakładce Hotele. Jeśli chcecie wypożyczyć sobie auto, polecamy zrobić to bezpośrednio na lotnisku. Auto możecie sobie zarezerwować na Flipo, w zakładce Samochody.

Zdrowie i szczepienia przed podróżą do Chin

Światowa Organizacja Zdrowia - WHO, określiła epidemię wywołaną wirusem SARS-CoV-2 (koronawirusem) jako „stan zagrożenia zdrowia publicznego o zasięgu międzynarodowym”. W związku z zaistniałą sytuacją Ministerstwo Spraw Zagranicznych rekomenduje obserwowanie komunikatów międzynarodowych portów lotniczych oraz linii lotniczych, które podejmują własne działania prewencyjne. MSZ apeluje również o śledzenie bieżących doniesień nt. zagrożenia epidemiologicznego koronawirusem przed wyjazdem za granicę. Aktualne komunikaty oraz wytyczne można znaleźć na stronach Głównego Inspektoratu Sanitarnego, Światowej Organizacji Zdrowia oraz Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób. Więcej informacji na ten temat uzyskacie Państwo na stronie internetowej MSZ.

Najczęściej występującymi chorobami, przeciwko którym podróżujący do Chin wykonują szczepienia jest z pewnością żółtaczka typu A i B oraz tyfus brzuszny, również cholera. Polecamy skontrolować sobie w odpowiednim czasie przed wyjazdem ważność szczepień wykonywanych i obowiązujących w naszym kraju, szczególnie przeciwko tężcowi oraz polio. Żadne z wymienionych szczepień nie jest jednak obowiązkowe przy wjeździe do kraju.

Aktualny czas w Hongkongu

W Hongkongu jest o 8 godzin więcej, niż w Polsce.

Miejsca w Hongkongu, które warto zobaczyć

10 ciekawostek o Chinach

1
Legenda głosi, że Chiny powstały 4000 lat temu podczas wielkiej powodzi.
2
Chińczycy zużywają 45 miliardów par drewnianych pałeczek rocznie.
3
W niektórych miejscach w Chinach słońce wstaje o 10 rano.
4
Konsola Playstation jest zakazana w Chinach.
5
W Chinach cenzura obowiązuje słowo „cenzura”.
6
Chiny przyznają kary śmierci 4 razy częściej niż wszystkie pozostałe kraje na świecie.
7
W Chinach nadal ponad 35 milionów ludzi żyje w jaskiniach.
8
W Chinach znajduje się most, w którym strona jazdy zmienia się z prawej na lewą.
9
Nowy wieżowiec w Chinach jest budowany co 5 dni.
10
Brad Pitt ma zakaz wjazdu do Chin. Z powodu jego roli w filmie Siedem lat w Tybecie.
Czy ten artykuł jest pomocny?