Skip to main content

Tanie bilety lotnicze Ho Chi Minh

Oferty lotów do Ho Chi Minh City

Ciekawostki o Mieście Ho Chi Minh

Wietnamskie miasto Ho Chi Minh City, nazywane również Sajgonem, jest głośne, zaskakująco zielone, tanie i piękne. Motocykle i skutery są tutaj wszędzie, można odnieść wrażenie, że jest ich tu milion. To samo tyczy się ofert masaży, dobrej jakości jedzenia, okularów słonecznych oraz ubrań.

Aleje z wielkimi drzewami są tutaj na praktycznie każdej ulicy, a miejscowi ocenią Wasz europejski charakter miłym uśmiechem. Witajcie w Sajgonie! Wietnam w ostatnim czasie zyskuje na popularności wśród podróżujących. Jest pełen przepięknych miejsc i serdecznych ludzi. Opłaca się przeznaczyć na podróż w to miejsce przynajmniej kilka dni. Jest tutaj jeszcze więcej, niż to, co chcielibyście zobaczyć – naprawdę.

Kraj zachwycający naturalnym pięknem i atrakcjami kulturalnymi, pełen dynamicznych miejsc i uroczych wiosek. Wietnam to egzotyczna destynacja, w której na każdym kroku czekają na Ciebie niezapomniane wrażenia. Niezależnie od tego, czy oglądasz surrealistyczne połączenie wapiennych wysp z tarasu w chacie na plaży w Zatoce Halong (Halong Bay), czy udasz się do jednego z najpiękniejszych systemów jaskiń na świecie w Parku Narodowym Phong Nha-Ke Bang, wszystkie te atrakcje wywołają „efekt wow”. Kitesurfing w tropikalnych wodach zwiększy dawkę adrenaliny we krwi, a wędrówka po niekończących się zielonych wzgórzach zapewni niesamowite poczucie harmonii.

Wietnam jest również popularnym miejscem na relaksacyjne wakacje. Tradycyjne zabiegi są wykonywane w luksusowych marmurowych świątyniach, ale także w małych rodzinnych salonach masażu, gdzie można zostać wymasowanym również posiadając budżet studencki.

Już w czasie wojny w Wietnamie, Sajgon (lub miasto Ho Chi Minh) był przez amerykańskich żołnierzy nazywany „miastem rozrywki i niedoli”, z niesamowitym życiem nocnym. I chociaż większość firm została po wojnie zamknięta, dziś działa z podwójną siłą. Podczas gdy Hanoi (stolica) przedstawia bardziej tradycyjny Wietnam, Sajgon jest ucieleśnieniem współczesnego Wietnamu, gdzie przejawia się wpływ zachodniego stylu życia.

Jest naładowany energią i jest to miejsce niekończących się atrakcji. Wybierz się na wycieczkę spacerkiem uliczkami miasta, gdzie czas wydaje się zatrzymywać, i chłoń atmosferę pachnących kadzideł lub wybierz się na zakupy do domów towarowych w jednym z drapaczy chmur.

Wietnam w ciągu ostatnich lat pokochali również Polacy. Tanie bilety do Ho Chi Minh kupicie z Warszawy linią lotniczą Emirates lub Qatar Airways. Tanie loty do Sajgonu z Katowic oferuje linia lotnicza LOT, najczęściej z dwiema przesiadkami. Z Wrocławia do Ho Chi Minh polecicie z przewoźnikiem LOT. Długość lotu to około 16 godzin, zazwyczaj z jedną przesiadką lub dwiema. Loty bezpośrednie w to miejsce z naszych stron nie istnieją.

SPRAWDŹ UKRYJ

Przydatne info o Ho Chi Minh

Wiza do Wietnamu

Polscy obywatele, którzy wybierają się do Wietnamu zobowiązani są posiadać ważny dokument podróży oraz wizę uprawniającą do wjazdu na terytorium Wietnamu. Aby otrzymać wizę paszport obywatela Polski musi być aktualny przez co najmniej 6 miesięcy, po dacie opuszczenia terytorium tego kraju. Wizy wydawane są w zależności od celu wjazdu do kraju. Istnieją wizy jednokrotne lub wielokrotne, których okres ważności wynosi do 12 miesięcy. Aby dostać wizę, podróżujący mogą ubiegać się o nią w urzędach konsularnych Wietnamu. Można ją również otrzymać na przejściach granicznych (niestety nie wszystkich), lecz po wcześniejszym otrzymaniu tzw. promesy wizowej. Promesę wizową oferują biura podróży oraz agencje turystyczne. Otrzymanie wizy bez promesy wizowej na przejściach granicznych jest możliwe jedynie w wyjątkowych przypadkach, takich jak np. choroba, śmierć członka rodziny. Istnieje możliwość otrzymania wizy za pośrednictwem systemu online – e-wizy.

E-wiza jest wizą, która pozwala na jednokrotny wjazd do kraju oraz pobyt do 30 dni. Osoba wnioskująca powinna samodzielnie złożyć wniosek o wizę na stronie internetowej wietnamskiego urzędu imigracyjnego: https://xuatnhapcanh.gov.vn/ lub https://immigration.gov.vn/.

Więcej informacji w języku angielskim, dotyczących wietnamskich przepisów wizowych znajduje się na stronie internetowej: http://visa.mofa.gov.vn/Homepage.aspx.

Pogoda w Wietnamie

Warunki klimatyczne różnią się znacznie w zależności od obszaru, pod względem różnorodności krajobrazu. Blisko wybrzeża dominuje klimat równikowy, ale na północy klimat raczej subtropikalny. Monsuny występują tu od maja do października. Dlatego najlepszym czasem na podróż do Wietnamu jest czas od listopada do marca.

Wietnam jest bardzo atrakcyjnym miejscem przez cały rok pod względem temperatury powietrza i wody. Główny sezon w Azji Południowo-Wschodniej rozpoczyna się zazwyczaj w połowie listopada i kończy w ostatnim tygodniu marca. Kwiecień i maj charakteryzują się większymi opadami, ale temperatura powietrza również jest wysoka. Miesiące letnie przynoszą wysokie temperatury powietrza, ale także krótki i intensywny deszcz. Im bliżej zimy, tym pogoda bardziej się uspakaja, a turystów przybywa.

Nasza rada: jeśli chcesz podróżować w sezonie, wybierz na wyjazd luty lub marzec, ponieważ jest to najbardziej atrakcyjny okres z punktu widzenia atrakcyjnych cen lotu i zakwaterowania. Jeśli nie lubisz tłoku na plaży, promocyjne i nie przejmujesz się sporadycznym deszczem, wybierz na wakacje okres poza sezonem (kwiecień - październik).

Ceny w Wietnamie

Narodową walutą w Wietnamie jest dong wietnamski. 10000 dongów to około 4 EUR (16 PLN).

Szukacie hotelu w Wietnamie? Ceny i miejsce zakwaterowania możecie sobie sprawdzić i zarezerwować bezpośrednio na Flipo w zakładce Hotele.

Cena atrakcji oraz transportu jest relatywnie niska. Transport publiczny oferuje szeroki wybór środków transportu – od autobusów po pociągi, aż transport wodny po rzekach. Kraj możecie zwiedzić również według Waszej wizji. Jeżeli zdecydujecie się na zwiedzenie okolic miasta całkowicie według waszego scenariusza i bez ograniczeń, polecamy wypożyczenie auta. Rezerwacja aut dostępna jest na Flipo w naszej zakładce Samochody.

Zdrowie i szczepienia przed podróżą do Wietnamu

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) zaleca podróżnym przed wyjazdem do Wietnamu szczepienia przeciwko żółtaczce typu A i B, durowi brzusznemu, boreliozie oraz tężcowi. W Wietnamie zdarzają się choroby takie tak denga i malaria oraz zachorowania spowodowane wirusem zika.

Poziom opieki medycznej w Wietnamie jest niższy, niż poziom europejski, lecz w dużych miastach, takich jak Ho Chi Minh, znajdują się prywatne kliniki medyczne na wysokim poziomie. Koszt pobytu w takiej klinice niestety jest równie wysoki. Konsultacja medyczna to koszt około 50 do 90 USD. Z tego powodu polecamy wykupienie przed podróżą odpowiedniego ubezpieczenia.

Aktualny czas w Wietnamie

W Wietnamie czas przesuwamy o 5 godzin do przodu w porównaniu do czasu Polskiego.

Miejsca w Ho Chi Minh, które warto zobaczyć

10 faktów i ciekawostek o Wietnamie

1
Wietnam jest multietnicznym krajem, w którym władza ewiduje 54 różnych grup etnicznych.
2
W 2013 roku w Czechach, czescy Wietnamczycy zostali uznani za oficjalną mniejszość narodową, a to oznacza, że mają oni prawo do wsparcia finansowego ich języka oraz kultury. W Czechach według oficjalnych danych żyje legalnie około 65 tysięcy obywateli Wietnamu.
3
Wojna między Ameryką a Wietnamem miała miejsce między 1945 a 1975 rokiem, pozbawiając życia ponad miliona ludzi. Wietnamczycy często nazywają ją wojną amerykańską. Co prawda zakończyła się ponad 40 lat temu, ale ludzie do tej pory czują jej konsekwencje. Może jest to wina mieszaniny herbicydów, którą Amerykanie stosowali do niszczenia roślinności w Wietnamie.
4
Jeśli chcecie zostać milionerami w ciągu kilku godzin, wybierzcie się koniecznie do Wietnamu. Kurs wymiany walut na pewno doda Wam pewności siebie i dosłownie sprawi, że zostaniecie milionerami. Wystarczy Wam jedyne 150 PLN.
5
Wietnamscy policjanci w czasie służby nie mogą rozmawiać, nosić okularów przeciwsłonecznych, mieć rąk w kieszeniach oraz palić.
6
Wietnam jest wielki. Jego powierzchnia to 331 000 km2, co oznacza, że przykładowo Słowacja ze swoją powierznią 49 00 km2 zmieściłaby się na jego terenie sześć razy.
7
Wietnamczycy kochają ryż. Nie bez powodu należą do największych eksporterów ryżu na świecie. Niestety wielu z nich nie wzbrania się od tego, aby w ich menu znajdowały się również.. psy.
8
W Wietnamie znajduje się największa jaskinia na świecie. Jest nią jaskinia Hang Son Doong w Parku Narodowym Phong Nha. Ma niesamowite 7,7 kilometry.
9
Ciało Ho Chi Minha, rewolucjonisty i byłego prezydenta Demokratycznej Republiki Wietnamu, jest wystawiane przez dziewięć miesięcy w Mauzoleum Ho Chi Minha w Hanoi. W pozostałych miesiącach „udaje się” do Moskwy w celu konserwacji.
10
Pojazdy motocyklowe są tutaj z pewnością ulubionym sposobem transportu. W kraju jeździ około 37 milionów tego rodzaju pojazdów.
Czy ten artykuł jest pomocny? (Jeszcze nie ocenione)